Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Pot sa am probleme la ITP?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Valy_User am vazut acel document. Ok, de acord cu el. Dar unde scrie in acel document ca eu trebuie sa ii arat scaunele masinii? Masina mea nu avea scaunele demontate, erau pliate sub podeaua portbagajului. Inspetorul de la service trebuia sa fie profesionist si sa le identifice! Nu sa ma puna pe mine sa i le arat! Trebuia sa desfaca singur podeaua portbagajului (aparatoarea de cauciuc) si sa scoata bancheta. Daca sub aceea aparatoare nu erau scaunele, atunci trebuia sa spuna ca nu imi da ITP-ul. Nicaeri in acel document nu scrie ca eu trebuie sa ii arat unde sunt scaunele! E echivalent ca si cum m-ar intreba pe mine iti merg franele? Nu el nu trebuie sa ma intrebe, trebuie sa le verifice el singur. La fel si cu scaunele!
Dar inspectorii nostri de ITP vor si spaga ... sau nu sunt profesionisti!

#56
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View PostRobert_Kiran, on 09 februarie 2024 - 11:28, said:

Acum 3 minute am iesti de la ITP. ITP-ul a fost facut la un service reprezentanta Dacia din Campulung. Sa incep:
Intru la ITP. Il intreb pe inspectorul de acolo daca pune tester pe masina mea. Ma intreaba daca e Euro 6. In spun ca nu, e Euro 5. Imi spune ca se pune tester dar pe Euro 6! Rasuflu usurat. Zic, am scapat. De unde sa stiu ce ma asteapta .... ca la ITP poti avea mari surprize.
Sa incep cu faptul ca inspectorul era foarte suparat. Cred ca astepta spaga.
Primul lucru imi baga masina la verificat serii, totul ok! Apoi la noxe. A turat-o de am crezut ca ies pistoanele prin capota. A tura-o de cel putin 4-5 ori! Il intreb daca sunt ok noxele. Surpriza! Noxele sunt bune, imi spune pe un ton dezamagit! O baga la frane. Si aici surpriza, toate franele, fata, spate si frana de mana sunt ok! O ia la verificat lumini, si aici totul ok! A verificat si luminile de la numarul de inmatriculare! Baga la verificat jocuri, si spre dezamagirea lui, si aici totul ok! Imi cere, trusa sanitara, extinctoru, triunghiurile ... nici o problema erau ok!
Apoi il vad ca se mai uita o data in acte. Si vine bomba! MASINA DVS ARE 7 LOCURI. EU NU VAD DECAT 5!
Poftim? Are 7 locuri? Pe bune? Imi arata talonul, da scrie ca are 7 locuri. Fac o paranteza, am masina de 1 an de zile, habar nu aveam ca are 7 locuri!
Ii spun adevarul, ca nu stiu ca masina sa aiba 7 locuri, ca asa am cumparat-o! Cu 5 locuri!
Se lumineaza la fata (inspectorul) si imi spune: nu pot sa va dau ITP-ul. Eu trebuie sa vad 7 locuri!
Primul lucru l-a care m-am gandit a fost ca fostul proprietar a oprit un rand de scaune. Apoi imi aduc aminte ca am salvat pe  laptop manualul masinii in limba romana. Deschid repede laptopul si la pagina 58 vad al treilea rand de scaune. Randul asta se pliaza perfect in portbagaj, nu se vede nimic, daca nu aveam manualul habar nu aveam ca acolo sunt scaune. Trag de vreo trei chingi conform manualului, si din podeaua portbagajului se ridica o frumusete de bancheta! De care habar nu aveam!
Il chem pe inspector sa ii arat randul trei de scaune! Se uita dezamagit! In final aprinde toate luminile, face niste poze si intra in birou. Nu are incotro si imi face actele. Halatul 200 de lei. Fara spaga.
M-a frecat in ultimul hal. Cred ca astepta spaga. Sau era vreun inspctor prea zelos croit sa isi faca meseria. La ITP-ul de anul trecut, facut tot aici, dar cu alt inspector, nu m-a intrebat nimic de randul 3 de scaune. Dar tot raul spre bine. Am aflat ca masinuta mea are 7 locuri!

Attachment poza 1.jpgAttachment poza 2.jpg


Acum am vazut. ITP service repreentanta Dacia din Campulung.
Cine mai merge a doua oara la ITPul lor e prostu... Cand mai prindeti din astia figuranti si spagari dati-le review pe google sa le mearga vestea.

#57
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023
te baneaza la el pe site si pe facebook pe pagina lui si iti sterge comentariul
Asa facea DanielTheArtist youtuberul de la StacksTv, cu service auto vopsitorie,pe langa targul Autovit Vitan. Pe langa ca e foarte scump la vopsitorie si nu iese top(de calitate), mai fura si combustibil din rezervor si lasa si murdar in masina.
Ii zice lumea Frantza pe internet (prostu satului)

Edited by DannyHuwe, 12 February 2024 - 18:13.


#58
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,363
  • Înscris: 29.01.2008
Pe Google nu au ce face, nu pot șterge comentariul.

#59
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

View Postalin2pas, on 12 februarie 2024 - 20:33, said:

Pe Google nu au ce face, nu pot șterge comentariul.
pe site-ul serviceului si pe facebook/youtube are el ce face ;)

Edited by DannyHuwe, 12 February 2024 - 20:42.


#60
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,620
  • Înscris: 16.08.2010

Vizualizare mesajalin2pas, pe 12 februarie 2024 - 20:33, a scris:

Pe Google nu au ce face, nu pot șterge comentariul.

Ba da, pot. Pot raporta conținut neadecvat.

Mie mi-au dispărut două recenzii negative (astea erau toate negative, mult mai multe erau pozitive - de alea nu s-a atins nimeni) un magazin de piese auto din Islanda și un restaurant din România. Nu era conținut neadecvat, erau scrise în calitate de client.

Uite-așa m-am lăsat de recenzii. Încet-încet recenziile devin irelevante dacă sunt permise doar cele pozitive. E un topic despre Emag că nu aprobă recenzii negative... ha-ha, păi Emag e mic copil pe lângă Google.   Posted image

#61
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

View Postalin2pas, on 12 februarie 2024 - 20:33, said:

Pe Google nu au ce face, nu pot șterge comentariul.
Ajunsese omul sa se laude ca el aproba comentariile la youtube la clipuri,pe facebook si pe site-ul serviceului. Adica alea bune.
Cine il critica nu ii mai aparea comentariul :(

Edited by DannyHuwe, 12 February 2024 - 21:10.


#62
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Nu sterge nimeni comentariile pe google... legende urbane ;)  Cautati mai atenti ca sunt acolo comenturile...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate