Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Care este nemulțumirea taximetriștilor?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#127
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
Probabil ca taximetristii au mai multe conditii de indeplinit, dar pana nu vor fi la un nivel comparabil cu Uber/Bolt, nu o sa pierd nici o lacrima pentru ei. Cu masini uzate (unele sunt chiar harburi), cu banchete atât de murdare ca mi-e uneori si jena in locul lor, din partea mea pot sa crape de foame. Sa nu imi zica cineva ca macar sa curete interior ul nu pot,asta se poate face fara sa treci pe la spalatorie. Si plata cu cardul e o raritate. Deci, nici urma de simpatie din partea mea pentru astfel de servicii.
In Timisoara cea mai mare firma de taxi, Tudo, are o aplicatie care de mai multe zile nu mai functioneaza. La Uber/Bolt nu am intalni vreodata sa nu le functioneze aplicatia, nici macar 5 secunde.

Edited by lg, 02 March 2024 - 09:42.


#128
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,623
  • Înscris: 16.08.2010
Am avut o problemă la mașină și a trebuit să folosesc serviciile taxi de două ori și Bolt o dată. Diferență vizibilă în defavoarea taximetriștilor, și la calitate și la preț. E limpede, dacă taximetriștii nu învață nimic în continuare, or să dispară mulți dintre ei.

Amuzantă faza, unul dintre taximetriști încerca să mă convingă că trebuie să plătesc și pentru drumul până la mine, nu doar pentru drumul până la destinație, în afara ceasului bineînțeles... Posted image  Marș mă! De fiecare dată când mergeam cu ei lăsam 5-10 lei în plus. De data asta n-a primit nimic. Ghinion!

#129
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajFreeThinker, pe 02 martie 2024 - 09:53, a scris:

dacă taximetriștii nu învață nimic în continuare, or să dispară mulți dintre ei.
Sau vor cere sa dispara ceilalti Posted image

#130
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,598
  • Înscris: 15.06.2007
A fost si la radio recent dezbaterea despre năcazu' la taximetristi.. cica unu chiar facea greva foamei.. (asa a zis la radio cand a sunat in direct)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gOMWE9-xVu0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate