Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Recomandare geaca ski

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Willard si Northfinder sunt produse in Cehia, raportul calitate-pret e foarte bun, eu am doua geci soft-shell plus pantaloni softshell de la Willard. Northfinder de obicei sunt croite pentru oameni mai inalti si mai supli. Strict intre cele trei, mergi pe Howie, dar probeaza inainte.

#20
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
Am fost in magazin si am probat geaca Fundango Privet si pare foarte ok.
Este confortabila, materialul este unul calitativ, cu buzunare suficiente si fermoare impermeabile, mansete elastrice, aparatoare de zapata, ventilatie sub brat si gluga, iar captuseala pare sa fie buna si suficienta. Am mers pe culoarea Albastra, fiind draguta in realitate (era ok si varianta Alb/Gri/Negru, dar parca un pic cam fara personalitate :D) si mai usor de observat pe partie.
In mare pare sa fie potrivita pentru ceea ce cautam.

Am si luat-o deoarece am 30 de zile de retur in caz ca ma razgandesc.
Am dat comanda si de cea de la Intersport, McKinley Howie, sa o si vad deoarece nu era fizic in nici un magazin din Iasi. Cand ajunge o pot compara direct si ma decid atunci exact pe care o pastrez.

Am sa revin dupa comparatie, multumesc tuturor de sfaturi si recomandari.

#21
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
In final am ramas cu geaca Fundango Privet, dupa o comparatie mai amanuntita (a ajuns si McKinley Howie si am putut sa le cumpar una langa cealalta):
  • ca si materiale sunt foarte asemanatoare, poate cu un foarte mic plus la Privet, dand senzatia ca are o captuseala usor mai buna
  • 2 buzunare in plus la Privet (piept si umar)
  • buzunarul de ochelari mai bun la Howie, dar nu prea port eu extra ochelari pe partie (am ochelari de vedere de soare)
  • bonus o laveta legata cu snur la Howie (dar cu 10 RON iei o laveta asemanatoare + ca va fi greu cand va fi nevoie sa fie spalata sau inlocuita)
  • ca si marime, mai potrivita Privet, Howie fiind o idee mai larga (observabil la umeri) - poate pentru o persoana cu o statura mai mare va fi invers (este vb de marimea M)
  • gluga este detasabila la Howie, dar creeaza un guler mult mai rigid astfel (pentru mine a contat mai mult sa fie mai moale gulerul (nu cred ca voi folosi asa mult gluga oricum)
  • ambele au sistem de prindere cu pantalonii daca se dorest acest lucru (eu unul nu folosesc sistemul respectiv, mai ales ca am pantaloni de la alta firma)
  • ambele au sistem de aerisire, foarte asemanator
  • culoarea si design-ul este subiectiv, dar parca mi-a placut mai mult Privet, varianta albastra (exista si varianta alb-gri-negru, pentru cine doreste), la Howie este o singura culoare
Overall, pentru mine a fost mai potrivita geaca Privet, mai ales dpdv al marimii.
Ca si materiale, buzunare si accesorii, ambele sunt foarte bune si destul de asemanatoare.

Mentionez ca cele 2 geci erau la reducere, normal ele fiind la un pret mult mai mare. Privet la 450(de la 1500) si Howie la 350(de la 1000).

Poate ajuta si pe altcineva aceasta comparatie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate