Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Telefon furat?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Talibane

Talibane

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.05.2019

View Postcastraveteposedatt, on 04 februarie 2024 - 01:12, said:

Salut!Recent, acum 7 zile, am cumpărat din amanet un iPhone 15 pro max (știu,proasta idee).Telefonul arăta și mergea perfect,nu avea cont icloud,pana când joi am observat in setări ca nu mai are garantia valabilă.Așa ca am verificat imei, și arată ca fiind dat furat/blocat in uk de pe data de 04 Ianuarie.Menționez ca telefonul funcționează,insă nu vreau sa port după mine un telefon furat(probabil dat dispărut pentru înlocuire).Ce pot face?

Simplu, returnezi  telefonu la amanet! Daca nu vor, spune le ca te duci la politie si le faci sesizare ca vand "marfa" furata.   Acuma, daca nu iti este blocat, nu cred ca are cineva interesu sa iti verifice telefonu din buzunar daca ii furat sau nu.

Sau, vinzi si tu la alt amanet ca sa te descotorosesti de el.

#20
castraveteposedatt

castraveteposedatt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.03.2015

View Postdan210, on 04 februarie 2024 - 01:55, said:

ma fii baiat serios, proprietarul l-o fi vandut si l-a dat pierdut/furat si asigurarea i-a dat alt telefon, sunt o gramada de smecherasi care fac asa ceva
Cel mai sigur, asta s a intamplat

#21
trac1

trac1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 24.02.2008
Cel mai bine ar sa il returnezi, si daca iti doresti un iPhone, sa iei unul nou in rate. Personal prefer un telefon ieftin, dar nou decat unul de lux si SH. Mai putina bataie de cap cu garantia, cu returul daca te enerveaza and so on.

#22
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Sa-l returneze unde? La amanet?

#23
trac1

trac1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 24.02.2008

Quote

Sa-l returneze unde? La amanet?
Din cate stiu, daca ai achizitionat un produs electronic, ar trebui sa poata fi returnat intr-o perioada de timp. Presupun ca ar trebui sa fie posibil chiar si la amanet.

#24
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Dacă telefonul este furat, este vina celor de la casa de amanet care nu au verificat IMEI-ul, ca să vadă dacă telefonul este furat sau nu. În mod normal ar trebui să-ți dea banii înapoi pe iPhone.

#25
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postpateu_98, on 04 februarie 2024 - 01:36, said:

Cealalnta solutie ie sa schimbi IMEI u la telefon si sa il pastrazi pentru tine
invata-ne si pe noi cum se face asta...in numele utilizatorilor SP, te imploram sa ne inveti.

Edited by cuculea, 05 March 2024 - 07:38.


#26
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Cel mai probabil daca nu s-a blocat pana acum, nu se va mai bloca. Insa riscul exista, de ce sa ti-l asumi tu?
Sunt convins ca ai platit suficient de mult pentru telefon.
Eu l-as duce inapoi la casa de amanet (asa cum au mai sugerat si colegii). Daca nu ti-l primesc, anunti
politia. La fel cum testeaza aurul sa nu fie tinichea, asa trebuie sa verifice si telefoanele,
sa nu fie furate...

Edited by 2Unlimited, 05 March 2024 - 13:30.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate