Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Am gasit o motocicleta parasita in parcare...

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salutare
Am o intrebare pentru cine se pricepe la acest tip de treburi, sau MA ppate ajuta cu Un sfat
Este la mine in oras,  in parcarea unui centru commercial mare o motocicleta, mai exact Un Kawasaki Ninja destul de sofisticat. Si nu Este DE ieri_azi ci este cam de 2 luni.
parerea mea este ca a fost abandonata acolo, altfel nu stiu cine si-ar lasa moto-ul in ploaie,  ninsoare si toate intemperiile vremii neacoperit,  ne-nimic...
As dori asa Un sfat. pentru cine poate a mai intalnit situatii de genul,  oare ar fi vreo problema daca o iau eu? Sar supara cineva...?!?
Sau sa sun la Politie intai sa intreb acolo treaba Asta, eventual le dau nr vehiculului si fac ei cercetari sa vada ce si cum?
Insa parerea mea este cea de mai sus...  Si mai must decat Sigur motocicleta nu este functionala.

#2
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013
Adica, vrei sa stii daca ai voie s-o furi?

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 11.08.2003
Nu pot sa nu intreb... gandim si noi un pic inainte sa punem intrebarea "oare ar fi vreo problema daca o iau eu? Sar supara cineva...?!?" , macar 2 secunde inainte sa iasa din minte.
In loc de motocicleta, daca ar fi un automobil, ai pune aceeasi intrebare? Trebuie sa aiba capota ca treaba sa fie furt?
Cum crezi a te va ajuta Politia? "Domnule, uite adresa proprietarului, mergi si vorbeste cu el."

Daca muti threadul pe Fun si continuam acolo, te superi? Nu cred ca are cum sa fie aceasta intrebare altfel decat pusa la betie cu chef de misto. N-are cum!!

Edited by sorin147, 03 February 2024 - 20:47.


#4
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Vis-a-vis de parcare e o casa mare, boiereasca, parasita ?
Muta-te acolo, nu pierde ocazia ! A...dar intai ia motocicleta.
O sa vad cum arati la ora 17, intr-una din zilele urmatoare.

#5
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 06.08.2015
eu cred ca tu ai un apartament pe care nu-l folosesti e abandomat in frig, ce zici te superi daca il iau eu? e cam troaca asa, dar nu conteaza
ce zici?

#6
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Motocicleta nu intra la lucruri pierdute din buzunar pe care poți să ți le însușești, de fapt, orice bun găsești se consideră furt daca nu-l declari.
Oamenii mai pleacă din țară, nu au timp să-și rezolve toate treburile și așa a rămas motocicleta in parcare.
Nu o fura.

#7
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
MA frate dar tu ai citit ce am spus eu in mesajul cu care am drschis topicul...?  Tu ti-ai lasa auto/moto-ul in toate intemperiile vremii timp de 3 luni sa intre rugina in fiecare piesa...?  Daca tot zici ca eu sunt pus pe further...? Cum e mai plauzibil?

#8
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Ești cetățean îngrijorat sau hot care caută oportunitati?

#9
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,559
  • Înscris: 06.03.2016
Dar "sati" vezi de treaba ta de ce nu e o optiune?

Edited by red46, 03 February 2024 - 21:00.


#10
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

View Postanz, on 03 februarie 2024 - 20:55, said:

MA frate dar tu ai citit ce am spus eu in mesajul cu care am drschis topicul...?  Tu ti-ai lasa auto/moto-ul in toate intemperiile vremii timp de 3 luni sa intre rugina in fiecare piesa...?  Daca tot zici ca eu sunt pus pe further...? Cum e mai plauzibil?

Poate e la puscarie... nu prea planifici asta. Poate e in spital.... nici pe asta nu o planifici.

Din cauza oamenilor injositori de genul e Romania unde e

Edited by MooF2010, 03 February 2024 - 21:01.


#11
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 01.03.2016

View Postanz, on 03 februarie 2024 - 20:35, said:

daca o iau eu? Sar supara cineva...?!?
Sigur acest subiect nu este pentru aria Fun? Eu nu cred că vorbesti serios?

#12
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013

View Postanz, on 03 februarie 2024 - 20:55, said:

Tu ti-ai lasa auto/moto-ul in toate intemperiile vremii timp de 3 luni sa intre rugina in fiecare piesa...?
Eu da, e problema ta?
Motocicleta aia are un proprietar in acte, daca ti-o iei se numeste furt

#13
Talibane

Talibane

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.05.2019
Vrei sa intrebi daca o poti imprumuta nerambusabil?   Nope! Cu siguranta NU!  In cel mai bun caz, poti face o sesizare la politie.

Probabil ca acel motor a fost furat si lasat acolo sa vada daca il revendica cineva, se practica acesta tehnica in afara, furi , duci in alta locatie, scoti numaru de inmatriculare si il lasi acolo pentru a vedea daca are locator GPS.
Sau pur si simplu, pe proprietar nu il intereseaza de starea motorului.

Sau, cel mai improbabil, ii lasat acolo de politie ca si "momeala" pentru hoti.

#14
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,267
  • Înscris: 24.06.2006

View Postanz, on 03 februarie 2024 - 20:35, said:

oare ar fi vreo problema daca o iau eu? Sar supara cineva...?!?
io zic sa nu-ti mai pui atatea intrebari existentiale ca poate apare unul mai putin filozof, ti-o ia inainte si ramai cu mana goala

actioneaza si dupa aia vezi tu ce si cum

Posted Image

Edited by dan210, 03 February 2024 - 21:05.


#15
Prophecy

Prophecy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 863
  • Înscris: 29.07.2023
Ma, daca ai găsi o Mobra aruncată langa tomberonul de gunoi, ruginită si vai de ea, hai sa zicem ca i a fost unuia lene să o ducă la fier vechi, dar Kawasaki Ninja...

Stai potolit.

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
Initiator, ai intrat direct pe locul 1 in clasamentul toicurilor lunii.

#17
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postanz, on 03 februarie 2024 - 20:35, said:

Salutare
Am o intrebare pentru cine se pricepe la acest tip de treburi, sau MA ppate ajuta cu Un sfat
Este la mine in oras,  in parcarea unui centru commercial mare o motocicleta, mai exact Un Kawasaki Ninja destul de sofisticat. Si nu Este DE ieri_azi ci este cam de 2 luni.
parerea mea este ca a fost abandonata acolo, altfel nu stiu cine si-ar lasa moto-ul in ploaie,  ninsoare si toate intemperiile vremii neacoperit,  ne-nimic...
As dori asa Un sfat. pentru cine poate a mai intalnit situatii de genul,  oare ar fi vreo problema daca o iau eu? Sar supara cineva...?!?
Sau sa sun la Politie intai sa intreb acolo treaba Asta, eventual le dau nr vehiculului si fac ei cercetari sa vada ce si cum?
Insa parerea mea este cea de mai sus...  Si mai must decat Sigur motocicleta nu este functionala.
Nu te sfatuiesc sa o iei de acolo. E furt in toata regula! Si nici la politie sa suni. Sa faca ce? Ce cercetari mai exact?
Parerea mea e ca e a unui angajat al centrului comercial care sta la bloc si nu are parcare. A lasat-o acolo stiind ca de obicei parcarile centrului comercial sunt pazite, au camere de luat vederi. E iarna afara, ce sa faca omul cu motorul acum?

LE eventual arunca un ochi aici: https://www.politiar...rie=&categorie=
Sunt motocicletele Kawasaki reclamate furate. Desi nu cred eu ca e furata ...

Edited by Robert_Kiran, 03 February 2024 - 21:11.


#18
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postanz, on 03 februarie 2024 - 20:35, said:

ar fi vreo problema daca o iau eu? Sar supara cineva...?!?

eu nu ma supar, poti sa o iei, vezi apoi daca "sare" cineva




PS: stai in banca ta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate