Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Intrerupere apeluri telefonice in reteaua Digi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,029
  • Înscris: 21.10.2006
la fel si la mine... in timpul convorbirii se intrerupe conversatia

deci nu sunt singurul

#20
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
De ce sa regrete? Omul stie unde ii e mai bine, iar Digi de departe nu ofera calitate pe mobil. Da, are acoperire, densificare in rural cu site-uri noi, cutii pe stalpi in urban… dar e departe de calitate.
Observ ca in topicurile din aria Digi, nu prea poti vorbi de rau sau aduce contra-argumente, unele sustinute, ca imediat esti luat in vizor… de cand e frenezia asta cu Digi?

#21
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Eu am 6 abonamente la 3 euro bucata de 8 ani (si cu fidelizare anual) la Digi ( mai pun energie electrica , fix , internet ?!) din pacate eu sunt f. multumit pe toate chinezariile de mobile, nu se intrerup aiurea .

View Postmtuchendria, on 31 ianuarie 2024 - 19:00, said:

Enumera te rog, sa ne luminam cu totii!

Ia ceva
Banda 1: 100 MHz LTE-FDD – RDS
Band 38: 2600 MHz (IMT-E) (2570 – 2620 MHz)pentru 4G DiGi RDS
Band 40: 2300 MHz  (2300 – 2400 MHz)
Band 41: 2500 MHz (2496 – 2690 MHz) – pentru 4G DiGi RDS pentru ca include toata banda 38
Band 42: 3500 MHz  (3400 – 3600 MHz)
Band 7: 2600 MHz (IMT-E)banda cu care se face confuzie

Edited by mihaiC1, 31 January 2024 - 19:39.


#22
Geo7

Geo7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 29.12.2023
Ai un grafic cu benzile și cat spectru folosește fiecare operator din România .

Attached Files



#23
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Si concluzia ?

#24
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

View PostmihaiC1, on 31 ianuarie 2024 - 19:49, said:

Si concluzia ?
Concluzia?Eu pe ab Orange indoor pe mobil am 200-300mbps iar pe Gigel max 20 mbps și asta în Iași și da convb se întrerup foarte des!dar na cât plătești atâta primești!la Orange plătesc 11e ab iar la Gigel 4e pt un ab.

Edited by Rua20, 31 January 2024 - 19:56.


#25
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013

View Poststoshiba, on 31 ianuarie 2024 - 18:07, said:

Se intampa cu pierdera convorbirii cand se face trecerea de la o celula la alta.

Si este normal? Posted Image
In alte retele nu am intampinat probleme de acest gen...

View Postdjxhouse, on 31 ianuarie 2024 - 19:22, said:

la fel si la mine... in timpul convorbirii se intrerupe conversatia

deci nu sunt singurul

Deci fenomenul nu este din cauza smartfonurilor!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 31 January 2024 - 20:30.


#26
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Baieti, asa sunt serviciile ieftine si bune.
Si eu patesc chestiunea asta cu intreruptul pe Digi, frecvent dar nu mereu si parca as zice ca intreruperile sunt mai probabile cand vorbesti cu un alt abonat Digi. Eu stiu ca sistemele scot automat astfel de rapoarte, nu stiu cat de serios sunt privite la Digi.
De asemenea, la apelurile primite, telefonul suna foarte putin. Adica, daca nu sunt in preajma telefonului sa raspund repede, pierd apelurile deoarece trelefonul suna doar de doua - trei ori, pe ultimele trei-patru reversuri de apel auzite de apelant. Mereu aud intrebarea "ce raspunzi mai asa greu?" si nu e ironie. Nici asta nu se intampla mereu.

#27
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013

View PostFreeThinker, on 31 ianuarie 2024 - 18:52, said:

Ieftin - da, bun - nu prea. Asta e treaba cu digi.

Am experimentat tot felul de inconveniente, inclusiv asta cu apeluri întrerupte. Am luat în calcul să mă portez în altă rețea, și să păstrez doar internet fix și TV. Până găsesc o ofertă mai bună am băgat un yoxo în telefon ca și sim 2.

Si eu la fel experimentez cu 4 abonamente nelimitate de la Digi Romania.Posted Image

*Am facut sesizari dar acestea rezolva problema temporar in acea zona si fenomenul reapare dupa un timp.

Edited by xmanyacs77, 31 January 2024 - 20:35.


#28
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

View PostRua20, on 31 ianuarie 2024 - 19:12, said:

...Eu la vară cănd îmi expiră contractele fug...
Bravo! Multumim!

#29
bansh3

bansh3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 24.08.2007
Faceti reclamatii apoi o sa vedeti ca nu rezolva nimic.
Acum mai bine de 3 ani cand am facut reclamatie la ei au spus ca nu ii intereseaza daca mi se intrerupe apelul cand sunt in mers, doar daca sunt acasa.... deh` .... este operator de telefonie mobila dar li` se rupe de mobilitate, ca atata stiu.
Am zis sa opresc apelurile via WiFi si VoLTE, chiar sa schimb SIM-ul, ca asa ziceau ca se rezolva ... nu s-a rezolvat, reclamatie iar , pt ca stateam pe canapea si se intrerupea... dupa cateva zile se activeaza banda de 1800Mhz asa din senin, semnal blana in apartament si vine un dorel cu un mobil vai de ***** sa imi arate ca are nivel ok de semnal, pleaca dorel si dupa cateva zile dispare acoperirea din banda de 1800.... surpriza, iar revine semnalul de k*k*t si incepe sa se intrerupe cand ma mut dintr-o camera in alta, dar si din ce in ce mai des cand stau pe loc ... chiar daca in acel loc era semnal destul.
Trece pandemia, sun iar ... aceeasi poveste... am eu telefon prost, sa nu folosesc VoLTE sau WoWiFI.... si alte explicatii imbecile... dupa 3 telefoane schimbate , culmea cu s23ultra, o dadeau ca e de vina telefonul meu scos din cutie de cateva zile, deci tel nr.4... am cedat nervos si m-am portat... in secunda urmatoare stresul a disparut !
Parerea mea personala este ca nu mai lucreaza acolo oamenii de calitate care stiau ce fac, doar ciobani care dau in taste ca robotii, la kil.

#30
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
Wrongpost

Edited by Cool_Kick, 31 January 2024 - 22:33.


#31
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postbluesnake, on 31 ianuarie 2024 - 18:02, said:

pune Simul si in alt telefon si fa un test. Trebuie stabilit daca e de vina: SIM, Telefon sau reteaua
Am și un sim Orange în telefon, acesta fiind dual sim. De pe Orange nu mi se întrerupe niciodată apelul, oricât aș vorbi.
Deci problema nu este de la telefon.

#32
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
La cat face abonamentul, ce te astepti. Nu este normal, stiu, dar cineva inchide tot timpul ochii cand este vorba de Digi....

#33
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 06.03.2004
Ați apărut ca ciupercile pe topicul asta exact când s-a inițiat.
Toti,care mai de care sa va văitați cât de naspa e.Pana s-a deschis acest topic,nu ati avut nimic de zic. :)
Au început si cu "cât dai atâta face..."
Băieți, uitați-va la cifrele de la portări si mai vedeți.
Mă apucă râsul când văd atâta disperare din partea companiilor care n-au plătit impozit pe profit niciodată in România.
Au mai bagat o fisa pentru postat pe Softpedia.

Edited by clader, 31 January 2024 - 23:26.


#34
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021

View Postmercur68, on 31 ianuarie 2024 - 22:56, said:

La cat face abonamentul, ce te astepti. Nu este normal, stiu, dar cineva inchide tot timpul ochii cand este vorba de Digi....

Nu zici rau, dar deja devine enervant, iar eu constat o scadere a calitatii semnalului, probleme pe care nu le aveam acum cativa ani. Viteza internetului este scazuta, iar experienta personala dupa cateva zile in Bacau mi.a aratat cat de groaznica e acoperirea. In interiorul cladirilor, te rugai sa se deschida o pagina de net, in fericitul caz in care se conecta la internet. Ok, este ieftin, platesc 15 euro pt 5 abonamente, dar daca platesc banii astia degeaba, mai bine plusez ca sa am parte de un serviciu mai bun si culmea este ca nu sunt un utilizator pretentios. Adica daca ar dura 1, 2, 3 secunde in plus fata de concurenta sa incarce un film sau o pagina web as fi multumit, dar in Bacau a fost chin si jale, as fi facut portare instant daca eram.din zona.
Pentru Bucuresti este inca ok, dar in afara se pare ca sufera mult. Am fost un suporter convins al lor, dar mi.a cam pierit entuziasmul.

#35
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

View Postclader, on 31 ianuarie 2024 - 23:25, said:

Ați apărut ca ciupercile pe topicul asta exact când s-a inițiat.
Toti,care mai de care sa va văitați
...
Iti dai seama... de ce ar posta pe topicul cu "probleme"...

Partea buna e ca mananca si ei o paine... duc acasa la copil un biscuite pe masa...

Partea si mai buna este ca-i cuprinde disperarea pe "ailalti" de cand a inceput Digi cu 5G-ul masiv, prin multe judete/orase simultan...



Aici trecuse 1 luna de cand nu mai scrisese nimeni :D
https://forum.softpe...0#entry30495160

#36
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 06.03.2004
N-au mai lucrat deloc la scrpit.Tot alea de acum 2 ani.
"In București merge bine,in rest nu, cat dai atâta face"
L-as da afară pe responsabilul cu dezinformarea. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate