Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Unde parchez masina la intrare in Cluj-Napoca?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Nu e chiar de turism dar nu am stiut unde e mai bine sa postez.
Ideea e simpla, trebuie sa ajung in Cluj iar cum traficul acolo nu e deloc pe placul meu, ma gandesc sa las undeva masina la intrare in oras si sa iau un Bolt de acolo care sa ma plimbe pe unde am nevoie, cel mai probabil in mai multe locuri. Ultima data cand am fost in CJ, am platit la parcare aproape cat am platit taxiul in ziua urmatoare, insa astunci am fost cazat la o pensiune si am lasat masina acolo.

Deci, intrebarea mea este: avand in vedere intrare dinspre Oradea, unde as putea lasa masina? Exista vreo parcare? Ce optiuni am?
Multumesc de sfaturi.

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
la Vivo in parcare?

#3
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
La Vivo cel mai simplu. Sau la Cora.

#4
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Vivo e un fel de shopping center din cate vad, corect?  Cred ca e o idee buna, mai ales ca au si McDonalds for the kids. Mersi de sfat!

#5
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
E mall. Parcare mare. De acolo poti lua autobuzul 24B spre centru, pana in capatul celalalt al orasului, daca nu vrei sa dai bani pe Bolt.

Edited by bai3tzash, 29 January 2024 - 16:37.


#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,832
  • Înscris: 30.08.2006
Orice shopping center. Parcarile dintre blocuri daca programul orar permite ocuparea locurilor inchiriate. La mine intre 9.00 si 16.00, primaria permite ocuparea de catre alti soferi a locurilor de parcare inchiriate. Din fericire la mine nu exista parcari cu taxare.

#7
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Ca recomandare de taxi, e ok Bolt-ul in CJ sau sunt alte alternative?
Din pacate cu autobuzul nu este o optiune, avand in vedere ca avem drumuri la doctor.

#8
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
De obicei e mai ieftin cu Bolt decat cu taxiul.

#9
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Mersi mult de ajutor!
Multa sanatate si numai bine va doresc!

#10
rares3968

rares3968

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.01.2022

Vizualizare mesajalinescoo, pe 29 ianuarie 2024 - 16:34, a scris:

Vivo e un fel de shopping center din cate vad, corect?  Cred ca e o idee buna, mai ales ca au si McDonalds for the kids. Mersi de sfat!
E mall, destul de mare.
Parcarea nu tin minte sa fie aglomerata rau, dar verifica totusi.

#11
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006
Deasemenea vezi ca in Cluj tariful la parcare e pe zone.
Intr-adevar in centru pe zona 1 daca stai o zi trebuie sa-ti vinzi masina ca sa platesti parcarea:) dar in celelalte zone tariful e mai uman.

Nu mai stiu preturile exact, ca ultima data am fost acum un an, dar vezi ca sunt aplicatii de parcare care sunt f bine facute, recunosc automat zona in care esti si iti spun instant tariful si te intreaba pt cate ore vrei sa platesti. Nu-ti mai bati capul cu automate, sms-uri sau alte balarii.

#12
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
langa primarie, este o parcare etajata, sau in mall

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006
La maluri parcarea nu este conditionata? Se poate lasa masina peste noapte fara sa apara probleme?
Doar intreb, pentru ca in general sunt indicatoare de avertizare in acest sens. Iar cum Cluju' a deventi fruncea, s-ar putea sa fie mai emancipati.

#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
La Vivo cred ca sunt mii de parcari. Nu sta nimeni sa se duca sa verifice fiecare masina daca sta peste noapte sau nu. In teorie, e parcare doar pentru cumparaturi, dar sunt si autocare si remorci lasate in parcare. Posibil ca unii sa aiba ceva intelegere cu Vivo, nu contest, dar or fi destui care-si lasa masina peste noapte.
La Kaufland, Iulius Mall sunt parcari cu bariera. Daca vrei o lasi, dar sigur ai de platit mult cand iesi :)).

#15
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,788
  • Înscris: 12.01.2018

Vizualizare mesajbai3tzash, pe 29 ianuarie 2024 - 16:41, a scris:

De obicei e mai ieftin cu Bolt decat cu taxiul.
taxiuri sunt în fața ieșirilor clienților și în oricare te urci nu iei țeapă ca-n bucurești

Vizualizare mesajadisz, pe 30 ianuarie 2024 - 09:20, a scris:

La maluri parcarea nu este conditionata?
la ăsta nu (încă)

#16
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Da, nu iei teapa cu taxiurile. Doar ca e ceva mai scump. Se poate face simplu o comparatie, vezi pe Maps cati km sunt pana la destinatie, inmultesti cu valoarea kilometrului. Compari cu Bolt. Vezi care e mai ieftin.

#17
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postbai3tzash, on 30 ianuarie 2024 - 09:26, said:

La Kaufland, Iulius Mall sunt parcari cu bariera.


Clar unde vezi bariera .... e semn de pericol. In Brasov (cartier steagul) ti-o blocheaza in Kaufland dupa 2 ore daca e nemiscata. Nu trebuie sa verifice decat niste camere de supraveghere  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate