Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Intabulare apartament nou fara utilitati

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
florianu

florianu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 03.08.2017
Multumesc pentru raspunsuri!

E clar vina noastra, probabil am fost prea exaltati de momentul achizitiei incat am lasat ratiunea pe locul secund...ciudata insa, este ca a fost o ratacire de grup Posted Image ...o fi fost ceva in aer.

Eu personal nu pierd decat cateva sute, poate o mie-doua de euro sa platesc chiria copilului in continuare, sunt insa persoane de ex care si-au vandut casa la departare si sperau sa se mute, acum stau pe unde pot...ne fut*ura sirienii!

Sanatosi sa fim!

#20
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

View Postcrocko.dilul, on 29 ianuarie 2024 - 14:11, said:

Inseamna ca nu stii cat dureaza un bransament la o casa, daramite la un bloc....

nu mai punem pretul. am in fata un contract de racordare semnat de un dezvoltator cu E-distributie Muntenia, in 2018, iar valoarea lui este 459.000 lei.

stiu, lumea crede/spera ca racordarea se poate face gratuit. dar cand ai cumparat deja apartamentul, altfel simti presiunea timpului.

View Postflorianu, on 29 ianuarie 2024 - 14:38, said:

stau pe unde pot...ne fut*ura sirienii!

n-ar fi rau se ne spui si cum se numeste firma dezvoltatorului, sau chiar numele acestuia, sa stie lumea cu cine are de a face.

#21
florianu

florianu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 03.08.2017

View Poststrongsss, on 29 ianuarie 2024 - 14:40, said:

nu mai punem pretul. am in fata un contract de racordare semnat de un dezvoltator cu E-distributie Muntenia, in 2018, iar valoarea lui este 459.000 lei.

stiu, lumea crede/spera ca racordarea se poate face gratuit. dar cand ai cumparat deja apartamentul, altfel simti presiunea timpului.



n-ar fi rau se ne spui si cum se numeste firma dezvoltatorului, sau chiar numele acestuia, sa stie lumea cu cine are de a face.

Nu stiu daca este etic sau moral, ori daca moderatorii aproba acest lucru.
Pt inceput va pot spune ca activeaza in zona Timisoara/Giroc.

#22
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
nu vad ce probleme ar putea fi.
pana la urma asta functioneaza un forum - userii intra si impartaseasca din experienta personala.
in cazul tau, pentru ca tabloul sa fie complet, eu cred ca ar trebui sa stim si dezvoltatorul.

#23
MrLTN

MrLTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.01.2020
@florianu nu vreau sa te descurajez dar iti expun situatia prin care am trecut in urma cu 7-8 ani
PV de receptie a blocului incheiat in aprilie, CVC semnat in iunie, contor de energie instalat in august (pana atunci am putut folosi bransamentul de santier), racordare la gaz in decembrie (cu doua zile inainte de Craciun)

#24
florianu

florianu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 03.08.2017

View Poststrongsss, on 29 ianuarie 2024 - 15:32, said:

nu vad ce probleme ar putea fi.
pana la urma asta functioneaza un forum - userii intra si impartaseasca din experienta personala.
in cazul tau, pentru ca tabloul sa fie complet, eu cred ca ar trebui sa stim si dezvoltatorul.

JABAL BUILDING SRL

#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,788
  • Înscris: 12.01.2018
dar măcar există pe stradă utilitățile?

jabal ăsta vă lasă și merge-n siria acasă

firmă din 2021 cu cifră de afaceri zero pe ambii ani

#26
florianu

florianu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 03.08.2017
Este un complex rezidential, utilitatile sunt trase pana la bloc toate, doar neconectate si lipsa contoare, ba mai mult, blocul asta e aproape in centrul complexului...restul au utilitati si sunt locuite.
Cum spuneam: azi-maine!

#27
Intaritu

Intaritu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.06.2023
https://voceatimisul...-dna-si-diicot/

Contacteaza un avocat

Edited by Intaritu, 30 January 2024 - 08:57.


#28
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

View Postflorianu, on 30 ianuarie 2024 - 08:10, said:

Este un complex rezidential, utilitatile sunt trase pana la bloc toate, doar neconectate si lipsa contoare, ba mai mult, blocul asta e aproape in centrul complexului...restul au utilitati si sunt locuite.
atunci mai exista speranta.

View PostIntaritu, on 30 ianuarie 2024 - 08:57, said:

nu prea mare, dar exista.

Edited by strongsss, 31 January 2024 - 18:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate