Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

RCS & RDS se pregateste sa faca concedieri in cadrul echipelor de Tehnicieni

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Fix aseară am avut nevoie de o intervenţie şi a venit o singură persoană, astă vară la fel.

#20
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 30.11.2017
Nu se plătește integral, dar oricum la RDS&RCS și dige e f ieftin. Ce să scadă din cost? 15 bani?
La Orange am auzit că zilele fara servicii pot fi nefacturate dar e mai scump cred.

Eu zic că acuma nu mai e problema daca se strica netul sau ceva fix. Cei mai mulți au mobil și date mobile. Se poate remedia și după câteva săptămâni dacă e nevoie.

Și oricum singurele defecte pot apărea când baga vreunul excavatorul și taie vreun cablu sau vecinul umblă la cutie și taie și el cablul.

#21
mihai_mc

mihai_mc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 31.12.2008

View PostLexon, on 25 ianuarie 2024 - 22:32, said:

Stii cumva si care e evoutia accidentelor de serviciu, inclusiv a celor grave, care produc invaliditati, dupa adoptarea masurilor respective?
Poate cineva ar trebui sa informeze RCS RDS si despre asta, sa sa se informeze, analizeze datele si sa ia o decizie asumata.
La mine  din 2007 de cand lucrez in telecom , doar accidente auto , fara morti, fara raniti , doar table indoite.

#22
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 30.11.2017
Pai e clar, deranjamente sunt doar când niște tembeli taie cablurile cu picamerul sau excavatorul sau drujba sau cositoarea cã nu știe ce sunt. Aia ar trebui puși la plata și sã despãgubeascã firma de telefonie fixatã și pe abonații ei.

In rest n-au ce defecțiuni sa fie cã nu ploua in router, nu explodeazã switchul.

Edited by cipri2bau, 25 January 2024 - 23:12.


#23
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View Postmihai_mc, on 25 ianuarie 2024 - 22:56, said:

La mine  din 2007 de cand lucrez in telecom , doar accidente auto , fara morti, fara raniti , doar table indoite.
Asta e bine. Prin alte parti au mai fost si evenimente nedorite, din pacate.

#24
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,831
  • Înscris: 30.08.2006
Eu i-am chemat sa-mi schimbe alimentatorul de la ONT si au venit dupa o saptamana ca i-am rugat insistent. Nu au vrut sa-mi dea un alimentator si sa-l dau pe cel defect. Noroc ca aveam un alimentator cu care mi-am facut treaba pana a venit vecinul de la RDS sa-l schimbe. A traversat aleea, ca sta vizavi.
La telefon am sesizare deschisa pe mail din 28 iulie 2023 ca la noul telefon mergea VoWiFi cand isi mai amintea. La cateva luni dupa aceia m-am trezit ca a inceput sa functioneze stabil VoWiFi.
Eu zic ca merge bine si asa, important sa se rezolve incidentul in anul deschiderii. Eu platesc abonamentul putin peste 100 lei la tot. Maica-mea plateste 45 lei doar pe abonamentul de Vodafone si fara roaming. Peste un an expira perioada de reducere fictiva si va plati 90 lei tarif intreg. Are ceva cu cei de la Digi si prefera sa plateasca mai scump decat 4 euro la Digi pe contractul meu. Practic la echivalentul YOXO de 9 lei, plateste 45 la Vodafone si nu foloseste datele niciodata. Doar acasa pe wifi.

Edited by Leo2006, 26 January 2024 - 00:23.


#25
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Eu am zis ca daca imi moare Ontul cu wi fi 6 pe care il am reziliez si bag Orange

Chiar nu vreau sa stau cu 3 cutii in priza - ont, mininod si router.

#26
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012

View PostLexon, on 25 ianuarie 2024 - 23:29, said:

Asta e bine. Prin alte parti au mai fost si evenimente nedorite, din pacate.

Si de genul asta?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nO60F7UqGkM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,017
  • Înscris: 02.08.2021
În ce țară trăim.
Halucinant.
Ăștia sunt judecătorii patriei? Care iau pensii speciale.
Și nu orice judecător, ci fostul președinte al Judecătoriei Petroșani.

#28
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View PostValy_User, on 26 ianuarie 2024 - 00:47, said:

În ce țară trăim.
Halucinant.
Ăștia sunt judecătorii patriei? Care iau pensii speciale.
Și nu orice judecător, ci fostul președinte al Judecătoriei Petroșani.


majoritatea judecatorilor se cred dumnezei si sunt bolnavi psihici si da...mai iau si pensii speciale ca merita:))))tara de prosti

#29
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,519
  • Înscris: 02.09.2006

View PostValy_User, on 25 ianuarie 2024 - 21:45, said:

Probabil că în zona Moldovei pe unde au rămas cutiile alea pe scările de bloc nu cred că se va pune problema de indisponibilizări.
Sau cine știe.
de ceee?

#30
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,017
  • Înscris: 02.08.2021
se strică când ți-e lumea mai dragă.

#31
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,519
  • Înscris: 02.09.2006
draga, ma refeream la ''indisponibilizari''!

#32
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Cu atatea posibilitati tehnice,softuri, AI,  contabilii, casierii, operatorii de la call center, si altii, nu prea mai au ce face in companie. - CORECT
RCS cred ca si-a cam pus infrastructura la punct ( cabluri, fibra optica, puncte de distributie ), deci personalul va trece pe mentenanta, adica va interveni la defecte si instalari clienti noi. Exista posibilitatea externalizarii, nu trebuie sa fii angajat RCS ca sa intinzi un cablu. Se plateste la lucrare si gata. Cred ca este o evolutie normala, externalizarea urmata de reducerile de personal.
Si la noi in companie, multe servicii sunt externalizate: transport auto, telefonie fixa, curatenie, energie electrica, termoficare,,,

Edited by phoenix76, 26 January 2024 - 06:44.


#33
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postdriftking91, on 25 ianuarie 2024 - 22:44, said:

Fix aseară am avut nevoie de o intervenţie şi a venit o singură persoană, astă vară la fel.

Normal...legal...doi oameni in echipa de tehnicieni ce implica si scara. Insa unii sunt total pe dinafara meseriei care o practica.
La mine(saptamana asta)...ptr.o problema care am rezolvat-o tot eu(asta dovedeste cat sunt de pregatiti), in trei zile...am vorbit cu vreo 7 astfel de "tehnicieni". Pana acum din vreo 6 sesizari din care le-am facut la ei, doua au fost rezolvate de mine. Si nici nu le-am spus cum le-am rezolvat...sa puna mana si sa mai citeasca. Omul cat traieste invata si cand moare tot nu le stie pe toate!
@Initiatorul topicului. Poate era mai bine sa nu deschizi un topic de genul asta. Astfel incurajezi, acele disponibilizari de care vorbeai.

#34
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007
Nu are cum sa fie o echipa mai mica de 2 persoane.
Cel putin la instalari, ca e la bloc sau la curte, unu tine altul trage de cablu.
Fix acum 1 an mi-au bagat fibra optica in casa. Au bagat firul prin canalul de cablu, au gaurit, ce au mai facut pe acolo (dupa aceea mi-am fixat eu aparatele pe perete, a fost treaba mea).
Si la tara la fel. Din partea mea poate sa nu vina nimeni, doar sa imi spuna ce sa fac, ca eu dau gauri, repar, lipesc, dar sunt persoane atehnice sau babe singure care nu pot sa te ajute cu nimic.
Deci pt calitatea serviciilor eu cred ca e bine sa fie personal.

#35
mihai_mc

mihai_mc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 31.12.2008

View Postpetrepescarul, on 26 ianuarie 2024 - 00:32, said:

Si de genul asta?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nO60F7UqGkM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cazul asta trebuia mediatizat pe toate canalele de radio tv  macar pe cele ale  RCS RDS.

#36
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
DNA tv sa se lege de judecatorii stat-in-stat? Ei au emisiune cu “statul la stat”, nu au treaba cu privilegiatii speciali.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate