Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

Accesorii S24 / S24 Plus / S24 Ultra

  • Please log in to reply
397 replies to this topic

#343
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View Postzippo123, on 20 martie 2024 - 09:21, said:



pai eu am primit mailul asta:


Salut viitor utilizator de dispozitiv Galaxy S24!
Conform discutiei pe care ai purtat-o cu colegii nostri ati hotarat ca vei primi un cod in valoare de 500 RON pentru achizitii de pe site-ul Samsung.
Codul va putea fi folosit in perioada 15.02-31.03.2024 pentru achizitii de pe site-ul Samsung. Pentru voucherul tau, comanda minima pe care o vei plasa cand vei folosi acest voucher trebuie sa fie de 550 RON
Codul tau voucher este: x.
In cazul in care totusi te vei hotari sa anulezi comanda de pe site-ul nostru pentru dispozitivul tau Samsung S24, atunci codul voucher il vom invalida si nu il vei mai putea folosi ulterior.
Cu multumiri echipa Samsung!

nu ma niciun regulament atasat.
nu sunt conditionat de cumpararea unui nou telefon


legat de precomanda, pai eu am cumparat telefonul la momentul ala. Am avut pecomanda finalizata.



s-a rezolvat problema la mine... mi-au dat alt cod :)... primul probabil facea parte dintr-o alta campanie

#344
attila24nagy

attila24nagy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.11.2007
Pret bun la incarcatorul Samsung Charger Trio, White .  https://www.emag.ro/...ricedrop_normal

#345
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Pentru a atrage mai mulţi clienţi din segmentul business, Samsung promite în unele cazuri 8 actualizări majore şi 8 ani de update-uri de securitate - https://cutt.ly/tw9eXwM9

#346
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Are cineva carcasa de la Tactical Aramid pt s24 ultra? Sau UAG monarch?

#347
alexqw

alexqw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 21.11.2012
A incercat cineva folia spigen Glas.tR EZ Fit?

Edited by alexqw, 26 March 2024 - 18:50.


#348
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,804
  • Înscris: 06.12.2006
Eu am încercat-o. Am avut-o pe telefon aproape 2 luni, până când am înlocuit-o cu folia de la ESR, care s-a dovedit a fi mult mai bună decât folia Spigen

#349
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Spune-mi te rog cum e folia pe margini? Se simt tăioase? Adică dacă ai o husă pitaka unde marginile telefonului sunt mai expuse, simți folia când treci cu degetul peste ea? Mulțumesc.

#350
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,804
  • Înscris: 06.12.2006
Nu. Folia ESR este oarecum rotunjită pe margini. Iar faptul ca este aproape cât ecranul o face sa nu agațe.

Folia Spigen, pe lângă faptul ca e mai scurtă, este și tăioasă. Nu o recomand cu huse care sunt până la nivelul ecranului.

#351
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Cea mai ok sticlă pe care am găsit-o până acum este
"HOFI Glass PRO+ Pentru Samsung Galaxy S24 Ultra S928, Sticla Securizata, Full Glue, Set 2 Bucati"
Le găsiți la aprox.30 Ron setul de 2 buc.
Amprenta merge brici, full glass cu margini rotunjite care nu agață la swipe, stratul oleofobic este f.ok...urmele de amprente sunt minimale.
Se împacă de minune cu Spigen Ultra Hybrid.
Singurul minus pe care-l pot găsi, este lipsa unui ghidaj ptr. montare..dacă se poate număra ca minus.

Edited by Patrick76, 30 March 2024 - 12:20.


#352
alexqw

alexqw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 21.11.2012

Vizualizare mesajtdan08, pe 30 martie 2024 - 10:41, a scris:

Nu. Folia ESR este oarecum rotunjită pe margini. Iar faptul ca este aproape cât ecranul o face sa nu agațe.

Folia Spigen, pe lângă faptul ca e mai scurtă, este și tăioasă. Nu o recomand cu huse care sunt până la nivelul ecranului.
amprenta merge?
stie cineva unde se gasesc https://www.whitesto...=42553399902390 in Romania?

#353
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 11.03.2021

View Postalexqw, on 01 aprilie 2024 - 11:28, said:

amprenta merge?
stie cineva unde se gasesc https://www.whitesto...=42553399902390 in Romania?

acea folie WD nu o gasesti in Ro, doar comanda amazon; iar din reviewurile de pe net o sa constati ca cea ESR are rating mai bun, in conditiile in care designul e similar
amprenta merge perfect la folia ESR, cu conditia sa nu ai degetul foarte uscat sau zgariat, detaliu specific oricarei folii de sticla
s-a mai discutat deja anterior, iar rezultate optime se obtin dupa reinregistrarea 2x a fiecarei amprente si cresterea sensibilitatii ecranului

#354
alexqw

alexqw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 21.11.2012
ce incarcator folositi? 25 w sau 45

#355
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,804
  • Înscris: 06.12.2006
Ambele... Care pică la mână. Nu e mare diferență între ele.

#356
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Și eu am pus folie ESR după ce am văzut reviewurile voastre. E rezonabila sa zic asa..amprenta merge dacă ți mai mult degentul și mai apăsat...dacă te grăbești mai da rateuri. Am reintegistrat amprenta cu acelasi deget de 3 ori plus setarea cu sensibilitatea. La margini e destul de bine finisata. Puțin cam scumpa pentru o bucata..60-70 parca cu transport. La iPhone pusesem spigen parca tot pe la același preț dar 2 bucăți și a ținut >1 an bucata.

Legat de husa originala samsung vegan leather taupe. Frumoasa, puțin cam groasa dar cel mai mult ma nemulțumește faptul ca s-a luat culoarea blugului pe margini. Și asta după doar o săptămână jumate. Am avut aceeași husa și pe s24 plus care după o luna arata ca și noua. Bine...nu  era asa colturos telefonul.

Am comandat de pe site-ul ipitaka varianta sunrise. A fost la 250 lei și sper sa fie ce trebuie sa nu fiu nevoit sa dau retur sau mai știu eu ce. Cautam o husa cât mai subțire, ușoară și sa arate și bine...în trecut am avut doar variante pe negru...cea de anul asta sunrise îmi place cum arata...sper sa se potrivesc bine cu titanium Grey

#357
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View Postwass, on 01 aprilie 2024 - 20:39, said:

Legat de husa originala samsung vegan leather taupe. Frumoasa, puțin cam groasa dar cel mai mult ma nemulțumește faptul ca s-a luat culoarea blugului pe margini. Și asta după doar o săptămână jumate. Am avut aceeași husa și pe s24 plus care după o luna arata ca și noua.

pai nu sunt din acelasi material husele pentru ultra si plus?

#358
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Ba da dar la ultra cum e mai colturos probabil se freacă mai mult de material..La s24 plus aluneca mai ușor în buzunar

#359
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View Postwass, on 02 aprilie 2024 - 12:39, said:

Ba da dar la ultra cum e mai colturos probabil se freacă mai mult de material..La s24 plus aluneca mai ușor în buzunar
intreb pentru ca tocmai o sa imi command o husa din asta
merci

#360
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Dacă ai ultra sincer nu îți recomand varianta taupe..mai bine neagra

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

siruletzu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate