Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Transfer Foto -Video in iOS

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
am gasit un program  dar din păcate este  cu abonament  , nu il poți cumpăra  . mare prostie  dar face  ce trebuie , inclusiv transfer de Folder cu tot cu poze  .

Se numeste   Any Trans   .

#20
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Asa e la capitalisti, toate e pe bani !

#21
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Postq_p, on 07 ianuarie 2024 - 21:24, said:

Asa e la capitalisti, toate e pe bani !

platim  , nu este problema  dar nu abonament  .   stai sa platesti  toata viata  la el   ,sau ma rog atat timp cat ai iphone  .

#22
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,225
  • Înscris: 01.12.2005
Atentie ca tin minte ca nu prea am citit de bine pe internet de anytrans. Plus, daca cumva trebuie sa bagi credentialele de la contul Apple in aplicatie (posibil sa fie nevoie de asta, ca sa se poata conecta la icloud si sa faca ce vrei tu) eu unul nu as face asta - e posibil sa sa compromiti contul apple si dupa aia la o "buba" e naspa...

#23
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
De pe telefon copiez poze si filmari direct in calculator, merge foarte bine. Pe iPhone 15 poti salva direct pe stick, si apoi copia de acolo.

De pe calculator copiez filmari pe telefon (mp4) in camera roll cu aplicatia: "Video to Camera Roll", daca le vreau acolo.
Filmele si concertele (format mkv) le copiez direct in VLC sau in Aloha (browser si video player). VLC suporta si subtitrare.
Muzica trebuie sincronizata in iTunes, nu o sincronizez pentru ca am multa muzica, si tot fac update. O copiez prin iTunes direct in aplicatia JetAudio. Nu folosesc Music pentru ca nu are decat egalizator generalist presetat.
Podcasturile le sincronizez prin iTunes, si cartile la fel. Cartile sau fisierele mai mici le mai urc in Dropbox, si le salvez in telefon.
Pozele le sicronizez in iTunes, insa le mai urc si in Dropbox, si le salvez in telefon.
Ringtones-urile, de asemenea le sincronizez prin iTunes. De altfel, pozele, podcasturile, ringtones-urile, si agenda telefonica le am salvate in back-up in iTunes (fac back-up fara fisierele mari si muzica, pentru ca ocupa mult loc). Agenda telefonica o am salvata cu Easy backup, si o am sincronizata si in Google.

Edited by 2Unlimited, 08 January 2024 - 12:12.


#24
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
am mai descoperit   o aplicatie  free   buna  , airdrop  pentru  windous  . este  gratis  si  numeste  Intel  Unison  .  din păcate  nu poți  face transfer la folder  cu poze .  Din pacate Anytrans face asta foarte bine   , muti odata un folder  cu totul   foarte usor  dar pretul este prea exagerat .

#25
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Am avut aplicatii de genul, sa ai grija ca unele iti modifica driverul si apoi iTunes nu-ti mai vede telefonul. Se rezolva cu reinstalarea driverului corect...

Edited by 2Unlimited, 09 January 2024 - 08:10.


#26
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Post2Unlimited, on 09 ianuarie 2024 - 08:08, said:

Am avut aplicatii de genul, sa ai grija ca unele iti modifica driverul si apoi iTunes nu-ti mai vede telefonul. Se rezolva cu reinstalarea driverului corect...

asta este foarte bun !  este facut de intel  !   nu chinezarie  sau  program facut pe genunchi .

#27
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Are cineva idee care ar fi cea mai buna varianta/idee cum sa pot copia toate pozele si video din telefon si de pe icloud pe un HDD extern? Am incercat sa copiez prin cablu dar nu tine pentru ca sunt stocate in telefon doar la calitate scazuta, la calitate intreaga/originala sunt doar in cloud. Dar si aici e un dar - am deja abonamentul de 200 de GB la icloud si am ramas de peste o luna fara spatiu in cloud, care ar fi varianta sa salvez pe hdd extern la calitate completa inainte sa ma apuc sa sterg? Oare daca le incarc pe un cloud tert, cum ar fi mega sau orange cloud se incarca la calitate completa si apoi sa le pot descarca in calculator si pe hdd?

#28
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Pai baga icloud drive in calculator si se sincronizeaza singur, ar trebui sa o faca si la rezolutie maxima  ! Sigur in cloud e rezolutie mare si pe telefon mica ? Nu e cumva invers ?

#29
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Sigur, am ales stocare optimizată pe iPhone de la Configurări > Poze deoarece nu am avut/nu am spațiu suficient în telefon pentru zecile de mii de poze la dimensiune originală, ultimele le am și doar în telefon din lipsă de spațiu în iCloud - de vreo o lună am rămas fără spațiu suficient in iCloud. Apoi mai e o problema - iCloud de pe windows se pare ca știe să descarce doar in C pozele, nu pot alege salvarea pe un HDD extern.

#30
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Pai si nu se pot copia ?
Mai baga o fisa la icloud si schimba setarile alea !
E nu am icloud cu bani si cumva am reusit sa descarc gratis pe hdd extern fara probleme de cateva ori telefonul, la fel si copilul, isi face singur backup pe hdd extern, bine el are un icloud de ala de 5 lei si e mai simplu !


#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Nu pot schimba folderul decat la albumul partajat. Iar pe C nu am de unde atata spatiu - sute de GB. Trebuie sa mai sap sa vad ce as putea face.

#32
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Cele din telefon le poti urca prin Gdrive, eu asa am facut, e mai simplu fiindca le tin pe foldere si in Gdrive fac aceleasi foldere si arunc pozele in ele. Pe laptop am Gdrive instalat si se sincronizeaza instant. Eu am capacitate 128Gb si l-am umplut de 2 ori pana acum, totul a decurs perfect , nu am vreo restrictie la calitate pusa !
Box-ul nu imi place fiindca se intrerupe si desi am conturi cu 50Gb nu il pot folosi fiindca nu este de incredere, risc sa dublez pozele ca nu stie ca le-a copiat si daca reia uploadul le mai copiaza inca o data.
Sugestia mea e Gdrive desi e mai de durata avand capacitate mica este cel mai ok.
Sau ai putea sa cumperi un Mac si gata, e mai ieftin ca un iphone 😉

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate