Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Mai merita XBOX 360 in 2024?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
remyyy

remyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 31.08.2011
Îmi doresc să cumpăr SH, buget 500 lei, să aibă două manete, nu am avut niciodată.
Se va mișca bine?
Am înțeles că plătești o taxă lunar?  Cum este cu jocurile?
Ce părere aveți de acest acest model?

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009
Nu mai merita! Cel putin pentru niste jocuri cat de cat actuale... Este o consola lansata in 2005!

Eventual un Xbox One.

#3
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
Da, se misca bine pentru ca jocurile pentru el sunt facute tot acum 15 ani.

Eu inca il am, zace prin cutii... ma jucam Kinect Sports cu copiii... super distractie!

Sfat: gaseste unul cu Kinect inclus + jocurile pentru Kinect. Face toti banii!

#4
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021
Am luat eu anul trecut. Jocurile kinect pt.copii sunt geniale, la fel si pt adulti, daca au conditie fizica si nu.i ai vecini pe doujdelei sau flt. In rest, jocuri gasesti pe olx, 30-50 de lei. Eu as zice ca a meritat din plin achizitia, pt nivelul meu de gamer(nu prea am timp, nici skill, adica la momentul achizitiei a fost prima data cand m.am jucat cu maneta, iar experienta anterioara a fost acum.vreo 20 de ani, cu mouse si tastatura). Ai diversitate mare de jocuri cu grafica cel putin decenta raportata la zilele noastre...battlefield, gta v, fifa, far cry 3, crysis, etc.
Nu ai de platit nici o taxa lunar, exceptand faptul ca vrei tu sa iti faci abonament.

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
La banii aia eu as merge pe Xbox One.
Suporta si jocuri de Xbox 360 dar ai si jocuri mai actuale pe el.

Edited by jeffy86able, 06 January 2024 - 12:28.


#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Vezi ca XBOXurile 360 albe, asa ca in poza ta au o problema de se incinge prea tare procesorul si se bulesc permanent.

Se cheama RROD si poti cauta pe google care fac in mod special problema asta.

Recomandarea mea e sa iti iei un XBOX Series S care e 1200 lei daca ai noroc, nou si pe care merg toate jocurile de pe XBOX 360/ONE.

#7
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Nu merita. Nici Xbox One nu recomand, am avut. Ia Series S, are SSD. N-ai idee ce marfa e sa nu mai astepti mult sa se incarce jocurile. Plus ca are si Quick Resume. Daca opresti consola, jocul in care erai ramane in memoria cache. Aprinzi xbox-ul si intri in joc la momentul in care ai oprit consola.
Am GamePass, merita pentru mine.

Plus ca daca iei ceva asa vechi, implicit va avea un hdd in stare nu tocmai buna. A avut "trafic" pe el.

Lista jocuri: https://www.eurogame...onth-price-6400

Eu l-am luat mai mult pentru Forza Horizon si Fifa. Ai o multime de jocuri marfa. Acum au bagat Forza Motorsport care are costa vreo 40 lire=200 lei. Un abonament e 70 lei. Lunar sunt adaugate cateva jocuri si sunt scoase altele. Chiar daca sunt multe mici, sunt destule marfa. N-ai tu efectiv timp sa joci multe.

Edited by DrLexic, 06 January 2024 - 20:34.


#8
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
De la 500 lei cat a zis ca are buget ati ajuns deja la 1200 lei.

#9
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Dar daca da 1200 lei, va avea jocuri lansate cativa ani in plus. Plus alte beneficii. Eu cred ca merita un efort. Stiu cum e sa nu poti plusa dar poate reuseste.

#10
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Ce spui e peste dublul bugetului pe care il are.
Asta e ca si cum omul ar cere recomandare de Dacie si tu ii propui Mercedes ca e o masina mai buna.

#11
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Merita daca vrei sa joci jocuri de acum 10 ani cand si cand .Sa mai omori timpul....
Ia un One daca e macar ai game pass.Am incercat si eu jocuri vechi sunt super boring acum fiecare cu gusturile lui...

Edited by helen76, 07 January 2024 - 16:13.


#12
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010

 jeffy86able, on 07 ianuarie 2024 - 13:07, said:

Ce spui e peste dublul bugetului pe care il are.
Asta e ca si cum omul ar cere recomandare de Dacie si tu ii propui Mercedes ca e o masina mai buna.

E disproportionata comparatia. E vorba de alte sume desi poate acelasi raport.
Poate cumpara tot SH, gaseste la 800-900 lei. Sunt unii care le-au luat si nu le-a mai placut ideea de abonament.

Edited by DrLexic, 08 January 2024 - 08:47.


#13
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
1. 360 nu. Că are vreo 8 ani.
2. One S nu, pentru că vezi punctul 3
3. Series S da, mai pune și ia așa ceva.

#14
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 19.06.2008
360 garantat nu. One S nu merita. Cred ca discutia ar trebui sa fie intre One X si Series S.

Daca vrei ceva future proof as recomanda Series S, doar ca e o chestie de mentionat, Series S NU ARE DISC. Deci trebuie sa cumpari tot digital si 0 resale value, plus ca nu vei putea cumpara joucuri SH.

Cateva chestii de mentionat la varianta ONE X. dpdv grafic e chiar usor peste Series S, doar ca e mult in urma la partea de procesor si de aici unele imcompatibilitati. La partea de HDD nu uita ca il poti schimba cu un SSD daca esti usor indemanatic, sau poti lua pur si simplu un SSD si lega extern prin USB. Diferenta de performanta va fi minora(sub 10%). Ca sa dau un exemplu, am jucat infamul Cyberpunk 2077(la lansare) pe One X cu SSD extern prin USB si am avut o experienta similara cu Series X dpdv al bug-urilor, totul datorita SSD-ului care ma scutea de problema de incarcare texturi care era pe un ONE X cu HDD intern

Edited by Sinisther, 12 January 2024 - 11:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate