Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Radiere PFA

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
sandu7000

sandu7000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.02.2019
Salutare, mi-am radiat si eu PFA-ul anul trecut in decembrie. Profit 0 ca nu m-am ocupat de el.
Din cate am inteles trebuie completata si despusa cererea D700 in termen de 30 de zile ? M-am uitat peste ea , ma ia durerea de cap.

Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi ?

#20
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021
Nu trebuie depus D700, ci declaratia unica care sa contina data incetarii activitatii: https://static.anaf....atie_unica.html

Quote

Declaraţie unică (212) - privind impozitul pe venit şi contribuţiile sociale datorate de persoanele fizice, conform OpANAF nr. 2541/19.12.2022. Se utilizează pentru declararea impozitului pe veniturile realizate şi a contribuţiilor sociale datorate  pe anul 2022, precum şi a impozitului estimat şi a contribuţiilor sociale datorate, pe  anul 2023. - publicat în data de 02.10.2023

Bifezi rectificativa 2023. Poti sa suni si la callcenter ANAF pt confirmare sau sa mergi la ei cu un laptop si te ajuta.

Cred ca 700 se depune doar daca erai platitor de TVA (?).

Edited by omaigadlolz, 16 January 2024 - 12:50.


#21
sandu7000

sandu7000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.02.2019
Multumesc frumos, asa era, trebuie doar declaratie 212

IN schimb am primit eroarea asta in recipisa
https://prnt.sc/GrxV2tQ-H0ej

Mesajul din poza e asta:
"E: validari globale eroare regula: R_NO_INIT_DEC: Nu a fost depusa o declaratie initiala valida pentru aceeasi perioada; cnt = 0; g_d_rec = R"

Edited by sandu7000, 19 January 2024 - 13:35.


#22
omaigadlolz

omaigadlolz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.12.2021
Nu ai depus declaratia estimativa la inceput de 2023? adica cea 2022-2023.

#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

View Postbyteworks, on 09 ianuarie 2024 - 19:31, said:

Trebuie facut ceva si la ANAF, il asteptam pe @Tsunamii sa ne spuna ce si cum. A, si la primarie, scoatere de la plata pentru salubritate sau alt ceva de acest gen.


Am intrat pe SPV si am intrebat acolo daca trebuie sa depun vreun formular
In paralele am completat declaratia unica 2023 cu venitul pe care l-am scos independent de PFA (pe PFA nu am avut activitate)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate