Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Retro TV

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
INNA - Sun Is Up | 2010 😍😍😍😍😍

Edited by _RBT_, 23 December 2023 - 15:35.


#38
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
se pare ca, colegul _RBT_ nu se mai desparte de stream de cand s-a postat ! si eu am 2 stb-uri iptv si ambele stau de dimineata pe Retro Tv.

#39
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Connect-R - Burning Love | 2009 😍😍😍😍

Edited by _RBT_, 23 December 2023 - 17:30.


#40
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Radio Killer - Be Free | 2010 😍😍😍

Fly Project - Goodbye | 2011 😍😍😍

Edited by _RBT_, 23 December 2023 - 18:45.


#41
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
RBT
Tu pui live text din stream? ;)

#42
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Mai ceva ca la fotbal :D

#43
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
Retro TV livrează ceea ce ar fi trebuit să fie reboot-ul Atomic-ului...

#44
Porto2008

Porto2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 01.04.2023
Păi testele sunt teste dar până la anul nu se întâmplă ceva îmbogățit nu?

#45
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Am descoperit acum canalul tău, Novo, și nu pot să zic decât... waaaw. Nisa asta muzicală nu este acoperită chiar deloc. Sfatul meu, încheie contracte cu casele muzicale, lărgește playlistul, mergi la CNA pentru autorizare si până la vară pui postul pe picioare oficial. Ideea este să aduni mult mai multe piese, altfel se plictisește lumea de el în câteva luni. Și încă ceva, fi atent la cum procedezi cu autoritățile și casele de discuri. A mai fost cineva prin 2019 parcă care lansase un super post cu manele vechi și în câteva luni s-a dus pe apa sâmbetei. TV Party sau ceva de genul se numea postul. Succes și spor în ceea ce faci.

#46
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019

View Postdonmarinica, on 25 decembrie 2023 - 15:56, said:

Sfatul meu, încheie contracte cu casele muzicale,...Și încă ceva, fi atent la cum procedezi cu autoritățile și casele de discuri.

Mersi de feedback. Cu drepturile de autor e foarte usor, trebuie doar sa platesc licentele la UPFR, UCMR-ADA si CREDIDAM. Imediat cum trec sarbatorile depun documentatia necesara, ca acum oricum nu imi raspunde nimeni (am trimis un email la CREDIDAM acum vreo 2 zile si inca niciun raspuns).

View Postdonmarinica, on 25 decembrie 2023 - 15:56, said:

A mai fost cineva prin 2019 parcă care lansase un super post cu manele vechi și în câteva luni s-a dus pe apa sâmbetei. TV Party sau ceva de genul se numea postul.
Ala era al unui prieten care se plictisea, eu ii facusem grafica. :D A murit proiectul pt ca nu era tocmai interesat tipul, mai mult ma ocupam eu desi n-aveam nicio treaba cu manelele lui.

Edited by novo_, 25 December 2023 - 16:12.


#47
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postnovo_, on 25 decembrie 2023 - 16:10, said:



Mersi de feedback. Cu drepturile de autor e foarte usor, trebuie doar sa platesc licentele la UPFR, UCMR-ADA si CREDIDAM. Imediat cum trec sarbatorile depun documentatia necesara, ca acum oricum nu imi raspunde nimeni (am trimis un email la CREDIDAM acum vreo 2 zile si inca niciun raspuns).


Ala era al unui prieten care se plictisea, eu ii facusem grafica. :D A murit proiectul pt ca nu era tocmai interesat tipul, mai mult ma ocupam eu desi n-aveam nicio treaba cu manelele lui.
Știu că postul acela intrase în linie dreaptă cu emisia, era deja cunoscut în mediul online, și brusc, a dispărut, cu tot cu site.

#48
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Este atat de bun incat ar trebui sa fie si la RDS si evident vreau sa vad si ceva de la Play & Win inafara de Morris si ceilalti artisti din perioada popcorn.

Si chiar si de la Deepside Deejays, Nick Kamarera si Mike Diamondz.

Edited by _RBT_, 25 December 2023 - 18:40.


#49
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Ar first totuși o posibilă concurenta : Mooz Ro. Și ei dau muzică românească, dar nu am urmărit prea mult să văd ce au. Am observat totuși că au multe piese din anii 2015-prezent.

Edited by donmarinica, 25 December 2023 - 18:48.


#50
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019

View Post_RBT_, on 25 decembrie 2023 - 18:37, said:

Este atat de bun incat ar trebui sa fie si la RDS si evident vreau sa vad si ceva de la Play & Win inafara de Morris si ceilalti artisti din perioada popcorn.

Si chiar si de la Deepside Deejays, Nick Kamarera si Mike Diamondz.
Deepside Deejays si Play & Win am deja in playlist – dar voi mai pune. :) O să țin cont și de celelalte sugestii.

#51
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 03.12.2013
Felicitari pentru proiect, novo. Ieri am tinut canalul pe fundal cat ma ocupam de diferite taskuri.
E loc destul pentru el si clar voi sta cu ochii pe el.
Ar fi interesant sa faci un Google Form in care sa aduni sugestii de la cei de pe forum si nu numai pentru diferite piese, asta pana cand s-ar lansa oficial.

Multa bafta cu proiectul, sper sa fie tot mai fain!

#52
Porto2008

Porto2008

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 01.04.2023
Ai apărut pe tvonline123

#53
hitachi

hitachi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.10.2013
https://retrotv.ro/retro-tv-live/

#54
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
De la 1 ianuarie opresc emisia timp de cateva zile ca sa pot pune totul la punct pentru lansarea oficiala (care sper sa aibe loc intre 10-15 ianuarie, depinde doar de UPFR, UCMR-ADA si CREDIDAM daca se misca repede).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate