Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Retro TV

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Da, doar online. Ca să mă vezi la iNES ar trebui să am licență CNA… :) pot și eu să emit la 15-20mbps pe stream-ul meu, dar n-are rost, pt că eu îmi randez clipurile la 6-7 mbps. :D

#92
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Sper doar sa nu se repete videoclipurile, sa fie cât mai diversificat playlistul

#93
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Nu stiam ca al tau e canalul. Acum am observat. :)

#94
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postnovo_, on 10 ianuarie 2024 - 13:35, said:

Da, doar online. Ca să mă vezi la iNES ar trebui să am licență CNA… Posted Image pot și eu să emit la 15-20mbps pe stream-ul meu, dar n-are rost, pt că eu îmi randez clipurile la 6-7 mbps. Posted Image

Sunt sanse sa il lansezi pe data de 15 ianuarie? Acum am citit pagina anterioara...bravo.Succes cu proiectul ce vrei sa-l scoti pe o piata deja saturata!

Edited by uraganel, 12 January 2024 - 09:14.


#95
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Situația a devenit mai serioasă decât mă așteptam, am citit niște documente și văd că mi se cere bilanț și balanță, schema de plată e foarte întortocheată și sunt și alte chestii care nu au sens. Cred că una dintre instituții nu a înțeles că sunt persoană fizică. Mă rog, "instituții" e mult spus, că din ce am văzut pe net nu e ceva 100% omologat, sunt cumva autoproclamați dacă am înțeles corect.

Mi-e teamă că n-o să mai lansez nimic luni, puteți să căutați și voi pe net "amenzi upfr credidam" și vedeți cât de aiurea e când vin ăștia după tine să îți ceară despăgubiri.

#96
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Îmi pare rău să aud o astfel de veste, dar asta este situația. Trebuie acceptată.

#97
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
deci cam asta a fost....bucuria a tinut putin.

#98
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Nu abandonez încă, dar îmi iau timp să mă documentez mai bine. Până acum m-am grăbit. O să anunț aici când mai am update-uri.

#99
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
@novo_. Unii dintre noi așteptam cu o oarecare curiozitate lansarea de mâine...din păcate cam asta e Romanica noastră.
L.E. Deja în listele ce ți le-am trimis zilele trecute a intrat un alt post(rusesc)..PeTpo.

Edited by uraganel, 14 January 2024 - 15:30.


#100
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019

View Posturaganel, on 14 ianuarie 2024 - 15:19, said:

@novo_. Unii dintre noi așteptam cu o oarecare curiozitate lansarea de mâine...
Stiu, chiar si eu eram nerabdator. :) Imi pare rau, imi dau seama ca unii veti fi dezamagiti dar va dati seama ca nu vreau sa risc sa ma bag in probleme legale. Mai bine avem rabdare ca sa iasa totul bine.

P.S. Cred ca o duceam mai usor daca nici nu ma gandeam sa cer licente si emiteam asa pur si simplu… Dar hei, suntem cetateni corecti si responsabili, nu? :lol:

#101
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Îți poți retrage licența, să stai liniștit o vreme, apoi din martie să începi să emiți exclusiv online, fără nici o aprobare de nicăieri? Întreb, nu știu legislația din domeniul ăsta.

#102
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Dpdv legal nu ar fi ok (din ce stiu eu). Dar nu zici rau. Posted Image Nu zic ca as face-o, totusi... Posted Image

Edited by novo_, 14 January 2024 - 19:24.


#103
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Update:
1. Renunț la ideea de licențe, trebuie să văd cum fac să le anulez pe astea pe care le-am primit deja.
2. Am început să am probleme tehnice cu emisia, server-ul nu mai duce. Pur și simplu se oprește stream-ul după o perioadă scurtă de timp. Zici că ar fi un semn. :)
3. Pot spune că m-am grăbit, deja intru în burnout cu proiectul ăsta și cred că nu eram încă pregătit să-l scot în lume.

Asta e, viața merge înainte, eu am prins experiență care îmi va fi de folos pe viitor. Vă mulțumesc tuturor pentru interes și îmi pare rău dacă e cineva dezamăgit.

#104
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Deci de la tine nu mergea. Credeam ca la mine e problema. :) :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate