Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

samsung s21 FE - Telefonul nu mai găsește nicio rețea wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 06.04.2006
Salut, am un samsung s21 FE care nu mai găsește nicio rețea wireless. Am încercat restart, restart în safe mode, am updatat telefonul la zi (android 14). E posibil sa se fi stricat modulul de wireless? Cum as putea vedea asta?

#2
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Salut. Nu stiu daca exista vreo aplicatie / soft / aparat care sa te ajute! Singura varianta este sa meegi la un Service si sa ceri si parerea alora, sigur o sa spuna ca trebuie schimbat dar asa, sti ca numai ai nici o problema.

ps. ai verificat daca si router-ul wireless este functional?

Edited by raducanu969, 15 December 2023 - 08:54.


#3
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 06.04.2006
Da, am o rețea mesh cu vreo 20 de clienți. Totuși i-am dat un restart și ei.
Doar reset la setările din fabrica nu i-am făcut și nici nu prea as vrea sa ii fac.
Telefonul apartine fiicei mele, este încă în garanție la emag dar cum vin sărbătorile exista șanse mari sa mi-l returneze și după anul nou.
Ma gândeam sa ii cumpăr o prelungire cu un an a garanției și sa profit de faptul ca prin aceasta extragarantie se obliga sa repare telefonul în maxim 5 zile lucrătoare. Momentan în garanție e specificat ca termen de reparatie 15 zile lucrătoare

Edited by cr1st1an, 15 December 2023 - 10:46.


#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
Exista reset doar la conexiunea de retea si internet. Nu se face reset la tot telefonul.

#5
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Nu stiu daca merge si la Samsung, dar la Xiaomi-ul meu te duci la Settings - My Device, si cauti pe acolo Kernel version. Apesi de vreo 5-6 ori repede pe Kernel version si iti intra in meniul de hardware test. Si poti testa modulul wifi, sa vezi daca e ceva hardware.

Attached File  Screenshot_2023-12-15-11-27-42-016_com.miui.cit.jpg   50.69K   14 downloads

Edited by mynameismada, 15 December 2023 - 11:28.


#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Verifica modul de criptare al retelei sa fie identica cu cea din telefon , wpa/wpa2/wpa3 /aes ....

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Vezi eventual daca poti face hotspot de pe acel telefon si sa te conectezi la acel hotspot cu alt telefon/laptop. Macar sa vezi daca cipul de wireless merge, daca trimite si primeste date.

Edited by bai3tzash, 15 December 2023 - 11:32.


#8
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010
https://www.google.c...nt=gws-wiz-serp

#9
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002

 Leo2006, on 15 decembrie 2023 - 11:02, said:

Exista reset doar la conexiunea de retea si internet. Nu se face reset la tot telefonul.
Corect, e pe undeva prin setari, incearca asta. Daca nu functioneaza asa, da-i un factory reset (oricum o sa fie nevoie cand il duci la garantie)
Presupunand ca esti in termenul legal de 2 ani de garantie si ca esti din Bucuresti, la ESD (in Mall Baneasa sau pe undeva pe Iuliu Maniu) ti-l repara intr-o ora, dar sansele sa scapi fara factory reset tind spre zero.

#10
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

 cr1st1an, on 15 decembrie 2023 - 08:43, said:

Salut, am un samsung s21 FE care nu mai găsește nicio rețea wireless. ?
Incearca intai network reset cum au zis colegii.

How to reset network settings
From the home screen, swipe up to open the menu.
Tap Settings.
Tap Connections.
Tap Mobile networks.
Tap Access Point Names.
Tap the SIM card in use.
Choose the options symbol.
Tap Reset to default.

#11
trac1

trac1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 24.02.2008
Este o problema mai veche la Samsung, am patit la fel la un A5 2016. Se arde la modulul de modem ceva - partea care asigura wireless-ul. Solutia care mi-au propus-o la vremea respectiva a fost sa mi se schimbe toata placa de baza. Mi-am luat un alt telefon Posted Image !

#12
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 06.04.2006

 Leo2006, on 15 decembrie 2023 - 11:02, said:

Exista reset doar la conexiunea de retea si internet. Nu se face reset la tot telefonul.
Am facut, tot nu functioneaza.

 FreeThinker, on 15 decembrie 2023 - 11:53, said:

Cele cu wi-fi nu merg.

#13
trac1

trac1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 24.02.2008
Ar trebui sa il duci intr-un service autorizat, dar cred ca ti se va propune o solutie similara cu ce mi s-a zis mie acum 5 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate