Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Programul Rabla 2024

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#127
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 08.04.2008
Oare mai e de actualitate anuntul de pe site-ul AFM sau au omis sa-l mai stearga?
Am ratat fondurile in 19 martie si tot vad ca mai pastreaza anuntul cu suma blocata si retragere dosare. Oare mai urmeaza sa mai deblocheze fondurile alea sau s-or fi terminat imediat ce le-au deblocat?

Attached Files



#128
zilo_b333

zilo_b333

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.01.2019

View Postorbanbalint, on 27 martie 2024 - 12:15, said:

Azi am primit factura pentru rest de plata si maine ma duc sa ridic masina.
Deci totusi aveti noroc ca "iepurasul" va adus un cadou mult asteptat de pasti.....
Paste fericit, presupun dupa nume tisztelt Orban ur....
Daca nu este cu suparare ce masina ati prins cu "rabla" ?
Numai bine.

#129
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

View Postrazvaldinho, on 28 martie 2024 - 09:25, said:

Oare mai e de actualitate anuntul de pe site-ul AFM sau au omis sa-l mai stearga?
Am ratat fondurile in 19 martie si tot vad ca mai pastreaza anuntul cu suma blocata si retragere dosare. Oare mai urmeaza sa mai deblocheze fondurile alea sau s-or fi terminat imediat ce le-au deblocat?
Si eu ma aflu in acceasi situatie. Nu spun pe nicaieri cand urmeaza sa deblocheze acea suma imensa, cum urmeaza sa fie distribuita, etc. De ce nu pot debloca suma in acest moment...toate sunt in ceata!

#130
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014

View Postzilo_b333, on 29 martie 2024 - 10:03, said:

Deci totusi aveti noroc ca "iepurasul" va adus un cadou mult asteptat de pasti.....
Paste fericit, presupun dupa nume tisztelt Orban ur....
Daca nu este cu suparare ce masina ati prins cu "rabla" ?
Numai bine.
Multumesc.
Am cumparat un Mazda 2, varianta Homura. De cativa ani vreau masina asta si in sfarsit am reusit sa adun banii pentru ea.

#131
zilo_b333

zilo_b333

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.01.2019

View Postorbanbalint, on 31 martie 2024 - 20:59, said:

Multumesc.
Am cumparat un Mazda 2, varianta Homura. De cativa ani vreau masina asta si in sfarsit am reusit sa adun banii pentru ea.

View Postorbanbalint, on 31 martie 2024 - 20:59, said:

Multumesc.
Am cumparat un Mazda 2, varianta Homura. De cativa ani vreau masina asta si in sfarsit am reusit sa adun banii pentru ea.
Da, Japonezele sunt fiabile,calitative si bine lucrate.
Dar din pacate la noi (inca) nu prea sunt recunoscute ca nu sunt jermane....si nu poti sa iesi in "evidenta" cu ele......
Sa fie folosita cu mare placere si viata lunga fara evenimente.
Tot dupa o Japoneza stam si noi....;((.
Numai bine.

Cine a primit-ridicat recent masina prin programul "rabla" are acel autocolant pus de dealer deja pe masina sau este la libera alegere ???
Sau iti pui pe frunte sa vada toti ce harnic si darnic este ue + statul ro. ?
Sau sa moara de ciuda cei care nu au prins din pacate rabla ?
Nu prea inteleg sensul "reclamei" cu acel autocolant.
Pana acum de ce NU si acum DA ??????
Programul rabla a inceput in 2020....
Tot ma uit la masini electrice cu nr.rosi dar nu am vazut pe nici una.
Sau "electricele" nu au " voie-nevoie" de acel autocolant typ "reclama" ???
Numai bine.

#132
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Nu am niciun sticker pe masina, ma indoiesc ca a primit cineva, abia au anuntat aia o idee creata, sansele sa fi si ajuns la dealeri un produs ce trebuie "produs", achitizie publica, tot tacamul, erau undeva sub 0%.

#133
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Eu am primit acel sticker, a fost pusa de dealer pe masina.
Nu arata rau, dar ar arata mai bine fara :)
Nici eu nu inteleg de ce a fost introdusa tocmai acum.

View Postzilo_b333, on 01 aprilie 2024 - 09:15, said:

Da, Japonezele sunt fiabile,calitative si bine lucrate.
Dar din pacate la noi (inca) nu prea sunt recunoscute ca nu sunt jermane....si nu poti sa iesi in "evidenta" cu ele......
Sa fie folosita cu mare placere si viata lunga fara evenimente.
Tot dupa o Japoneza stam si noi....;((.
Numai bine.
Multumesc mult!
Eu tot de la o japoneza trec la asta.
Am avut un Mitsubishi Colt din 2005, in stare buna, intretinuta, care a ajuns la tatal meu si masina lui, un Fiat Punto din 2000 a fost dat la rabla.

#134
zilo_b333

zilo_b333

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.01.2019

View Postorbanbalint, on 01 aprilie 2024 - 15:49, said:

Eu am primit acel sticker, a fost pusa de dealer pe masina.
Nu arata rau, dar ar arata mai bine fara Posted Image
Nici eu nu inteleg de ce a fost introdusa tocmai acum.


Multumesc mult!
Eu tot de la o japoneza trec la asta.
Am avut un Mitsubishi Colt din 2005, in stare buna, intretinuta, care a ajuns la tatal meu si masina lui, un Fiat Punto din 2000 a fost dat la rabla.
Asa ceva am facut si noi.
Fratele meua avut un Daihatsu Sirion din 1998, motor de 999 (1 000) cmc in trei pistoane dar pe lant cu aproape 300 000 km, dar functionabil pe care ne-a dat + un golf 3 din 1994 a sotiei, care in ultimii 2-3 ani a fost folosita pe camp si nu mai avea itp de 3-4 ani.Dar functionabil si Golf-ul.
Cele 2 maisini au mers la rabla, iar fratele meu o sa primeasca masina actuala a sotiei tot un Daihatsu Sirion dar un model mai "nou" din 2005 care inca functioneaza nespus de bine si are numai in jur de 114 000 de km.
Deoarece masina mea actuala Toyota Avensis combi diesel de 2 000 cmc din 2009 cu 85 315 km sta in garaj si mai mult o folosim pe cea mica a sotiei ne-am hotarat in 2022 sa facem din 2 masini una singura.
Am fost si speram sa fim multumiti de aceasta marca "necunoscuta" am ales tot masina poporului japonez (Toyota) in speranta ca o sa tina multi ani cu no, fara sa avem dureri de cap din cauza ei.
Dar totusi avem o mica problema cu "vechiul" Avensis de a gasi un nou proprietar care sa aiba tot asa grija de ea cum am avut noi....
Mai pe scurt este de vanzare dar nu prea se omoara, (momentan) cunostintele si prieteni sa o adopte.
O sa vedem ce putem face cu ea, nu prea am chef sa pun pe olx-autovit-etc.sa vine "destepti"sa apuce sa trantesca usile sa treaga de nas ca nu are cutare dotari cum au jermanele sau alte model, ca la urma sa-mi spuna,"la banii astia imi iau....."
Scuze ca mam lungit si poate am "deraiat" un pic de la tema.
Toate cele bune, cu stima.
Zoli.
P.S.
Asteptam cu NERABDARE Toyota Corolla combi hybrid de 1,8.............ROSIE ...:)).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate