Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Ce parere aveti despre prostii indoctrinati aflati la putere !

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Ca sa detaliez putin titlul, topicul nu se refera neaparat la cei aflati la putere din punct de vedere legislativ, nu ar avea sens discutia caci pentru asta exista Poiana.
As vrea sa ne referim la prostii de zi cu zi indoctrinati cu diverse idei sau informatii , care mai sunt si la putere !
Cum ii tratati, ii ignorati, ii combateti , ii acceptati !?
Recunosc,personal am ajuns la varsta la care nu ii mai suport, imi provoaca asa o chestie de dezgust fata de nivelul de prostie si idiotenie incat imi vine sa ii pun la punct acolo ,pe loc, numa ca nu se poate mereu sa faci asta ca unii sunt,asa cum spuneam, la putere !
Societatea asta degeneranta creeaza din ce in ce mai multe specimene sinistre care ajung in fel si fel de pozitii pentru ca nu e asa, astia sunt mult mai multi si se inteleg intre ei vorbind practic acceasi limba a cretinismului.
Cum va autocenzurati in era asta noua democratica ? In online,in offline ,acasa, la serviciu ?
Mi se pare din ce in ce mai complicat sa comunici si practic toata societatea asta te indeamna spre izolare, necomunicare, etc.
Fiind introvertit nu am neaparat o problema, ma simt bine fara toate socializarile inutile insa observ asa ca totul este din ce in ce mai de proasta calitate.
A spune lucrurilor pe nume , a avea principii, a gandi pare din ce in ce mai periculos de afisat in societatea asta majoritar lipsita de coloana vertebrala, bun simt ,buna crestere si chiar si inteligenta !
No offence , la ce scoala se face in zilele astea vom avea un viitor mai tare decat asta in care ne conduc ginecologi ministri la agricultura sau seralisti cu bacul luat la 40 de ani !
Cum spuneam, ca involuntar ajungem la putere, astia isi voteaza modelele ,iar aia 400 chiar sunt reprezentativi pentru Romania!
Deci , cum va strecurati printre astia…multi si unii la putere !

#2
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,423
  • Înscris: 03.11.2009

 q_p, on 09 decembrie 2023 - 09:06, said:

Cum ii tratati, ii ignorati, ii combateti , ii acceptati !?
Vorba lu' nea Costel, de la timesnewoman: Da-i in p..a mea! Posted Image

#3
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Te cam hazardezi când zici că minciuna, impostura și alte falsități sunt doar pentru unii, iar restul sunt efectiv sublimi în existența lor.
Ei bine, principiile nu prea țin de foame și nici nu faci avere cu ele, de aici și caracterul infam al multora din cei ajunși la ”putere”.
De fapt, avem nevoie de minciună ca de aer uneori, pentru a ne răbda/suporta unul pe altul, așa e construită societatea.

Vorba influensărilor, csf, ncsf.

#4
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023

 q_p, on 09 decembrie 2023 - 09:06, said:

A spune lucrurilor pe nume , a avea principii, a gandi pare din ce in ce mai periculos de afisat in societatea asta majoritar lipsita de coloana vertebrala, bun simt ,buna crestere si chiar si inteligenta !
Asta e efectul political correctness.
Mi se pare o prostie. <<E insultator sa spui cuiva "batran", foloseste "varstnic"!>>
2-3 ani mai tarziu: << Nu e potrivit "varstnic", trebuie inlocuit cu "senior">>
peste alti 2-3 ani aflam ca nici "senior" nu e potrivit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate