Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Junsun V1 pro Qashqai j11 probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sw33t_boy_91

sw33t_boy_91

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.07.2018
Buna ziua! Poate mai este cineva aici care și-a montat acest aparat pe mașina și a găsit o soluție la aceste probleme.
Mi-am montat ieri pe mașina acesta navigație/display. Prima problema a fost cu camera marsalier, până la urmă i-am dat din setări pe ntsc și a luat-o. Alte 2 probleme sunt că nu merg sub nici o forma comenzile de pe volan (am incercat sa le programez cum scrie in manual, dar nu se întâmplă nimic) și ceasul din bord rămâne blocat la ora 12. În setări la canbus este pe 6 (Nissan Teama/Qashqai). Este ceva din setări sau din cabluri? Mulțumesc!

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Ai respectat intocmai instructiunile din manual? Eventual ai luat legatura cu vanzatorul (daca e luata de pe eMag sau alt site din tara) ori direct cu producatorul?
Poate ceva nu ai setat sau nu ai conectat bine.
Cu navigatiile astea after-market sunt tot felul de chichițe gen nu conectezi cablul RCA pentru camera de marsarier fiindca nu ti-ai luat si camera, dar te trezesti ca n-ai nici semnal radio sau GPS, ele fiind pe acelasi conector.
Sau mai rau, nu comunica CANBUS cum trebuie sau nu e setat corect pentru masina ta, si iti goleste peste noapte bateria masinii.

Edited by Hider141, 06 December 2023 - 10:54.


#3
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Cauta in setarile navigatiei si schimba acel tip d emasina vezi ca sunt mai multe, asa am patit si eu la un Megane 2 si am ajuns sa am inloc de Renault megane 2 HIworld sa aleg un Kadjar din brazilia si sa imi mearga perfect acele comenzi ale volanului, mai sunt si alte versiuni care merg dar nu cele care ar trebui asa ca spor la incercari.

Edited by marius_optimist, 06 December 2023 - 11:23.


#4
sw33t_boy_91

sw33t_boy_91

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.07.2018
Salutare! Multumesc frumos pentru raspunsuri! Mi-a raspuns intre timp si vanzatorul. Pentru comenzile de pe volan/ceasul de pe bord, nu conectasem eu bine cablul de la canbus (in poza de pe site/instructiuni era in alta pozitie), l-am mutat in pozitia potrivita si acum functioneaza.

#5
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Salutari...am achiziționat și eu acest model, și eu întimpin aceasi problema ca și tine ... te rog frumos, poți să mă ajuți  cu ceva detalii cum ai rezolvat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate