Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Bradut furat.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#109
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007

View Postrixthina, on 10 decembrie 2023 - 17:46, said:


L-a luat cu tot cu radacini, deci nu. Cadoul a fost bradul in sine, replantat. Pardon, relocat.
Altfel de ce s-ar mai chinui cineva sa scoata rafacinile? Tai si fugi cu el, nu?
cand stateam la bloc aveam o pisica la care ii dadeam drumul afara. Avea o farfurie mica pe care ii lasam de mancare langa presul de la intrare. Era dintr-un set de cafea, din portelan chinezesc. A disparut dupa cateva zile. Apoi o vecina care mai vizita si alti vecini, ne-a spus ca a vazut respectiva farfurioara la vecinii de deasupra in vitrina..

#110
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postionu34, on 05 decembrie 2023 - 10:58, said:

Salutare tuturor. O sa va spun sincer, am venit sa ii vars frustrarile pentru ca de 3-4 ani ma chinui sa plantez un bradut in fata blocului, care sa se si prinda. In 2022 in toamna am reusit sa plantez un bradut argintiu de care am avut grija toata vara sa nu il arda soarele si toate cele, si s-a prins atat de frumos si abia asteptam primavara sa vad cum da iar din el, numai ca in dimineata asta am constatat ca nu mai e, cineva l-a smuls din radacina. Nu am gasit radacina, deci pot doar sa sper ca il planteaza in alta parte si nu l-a omorat doar pentru fantezia craciunului.

Ideea, per total, e ca nu ne mai facem bine, ever, suntem o natie de tradatori, furaciosi si mincinosi si nu prea vad luminita de la capatul tunelului, suntem niste terminati si analfabeti. Chiar imi pare rau ca am ajuns la concluzia asta, nu voiam, va dati seama, dar nu ai cum... la asta chiar nu ma asteptam vreodata, sa iti fute bradul din gradina. Epic.

daca te ajuta cu ceva (stiu, mintea mea n-a crezut pana nu mi a aratat politia declaratia)- au TAIAT VARFUL unui MOLID (padurea fiind la nici 500m) plantat IN CURTE! ( practic l-au taiat de la 1m de la pamant). motivul- " sa puna un brad copilului pe masa" .
da, Dambovita, era Ceausescu.
sa ma ierte Dumnezeu insa "unii" nu sunt oameni si nu exista cuvinte/justificari.

Astfel de situatii te pun serios pe ganduri referitor la lumea in care traim.
poate ca n-ar trebui sa ne miram prea mult - aici - pe forum- avem niste "useri" (de neinteles de ce nu sunt stersi dar e alt discutie, nu e forumul nostru sa decidem ) car par ca troleaza. dar ei asa sunt . Dumnezeu cu mila.

View Posttfmercedez, on 10 decembrie 2023 - 17:49, said:

cand stateam la bloc aveam o pisica la care ii dadeam drumul afara. Avea o farfurie mica pe care ii lasam de mancare langa presul de la intrare. Era dintr-un set de cafea, din portelan chinezesc. A disparut dupa cateva zile. Apoi o vecina care mai vizita si alti vecini, ne-a spus ca a vazut respectiva farfurioara la vecinii de deasupra in vitrina..
mai am: cimitir, vaza cu flori (nimic fancy,o vaza din sticla foarte iubita de una din "locatarele" locului de veci  in timpul vietii). dupa ce am pus flori in ea de cateva ori (~2 luni) ..a disparut. valoare fizica - 0, sentimentala - infinit.

#111
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

View Posttfmercedez, on 10 decembrie 2023 - 16:51, said:

esti sigur ca nu faci confuzie? Salcam nu e tot aia cu salcie. Salcamul este apreciat, pentru esenta tare, lemne de foc excelente, florile din care albinele fac o miere deosebita, si nu creste chiar ca buruienile.

Ba crește ca buruienile.

#112
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017

View Posttfmercedez, on 10 decembrie 2023 - 17:49, said:

cand stateam la bloc aveam o pisica la care ii dadeam drumul afara. Avea o farfurie mica pe care ii lasam de mancare langa presul de la intrare. Era dintr-un set de cafea, din portelan chinezesc. A disparut dupa cateva zile. Apoi o vecina care mai vizita si alti vecini, ne-a spus ca a vazut respectiva farfurioara la vecinii de deasupra in vitrina..

Bine ca nu a impaiat pisica.


#113
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Las ca acuma sunt alti ticalosi care fura pisici si le fac rau apoi posteaza pe tiktok cum le schingiuiesc.

Bradutul sta cuminte in curte.

[ https://i.postimg.cc/tRSKzB6T/20231212-122625.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tfmercedez, 13 December 2023 - 07:52.


#114
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Ce oameni. De aia nu putem avea și noi lucruri drăguțe.

Când stăteam la bloc, cineva mi-a furat preșul din fata ușii de apartament. Era ieftin, luat cu 38.000 lei vechi de la magazine din alea cu 38.000 orice, dar totuși nu ma așteptam la așa ceva. N-am mai cumpărat altul, dar dacă as fi cumpărat, l-as fi prins in dibluri de beton.

De i-ai fi pus un Apple tag ascuns in brad sa vezi unde e ăla care a avut tupeu sa smulgă bradul din rădăcina și sa plece cu el

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate