Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Nintendo Switch Oled

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Buna zua.Are cineva consola asa? e buna pt jocuri adventure quest?

#2
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
E slăbuță comparativ cu restul și destul de scumpă. Merită banii în varianta lite pe la 700 lei, sigilată pe OLX.
Jocurile tot sh merită.
Are vreo 6 ani consola.

#3
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
cu restul din seria ei sau alte console(ps,xbox) ? Posted Image
eu am vazut jocurile (gama) mi se par mai mult pt copii pana in 12 ani

Edited by helen76, 03 December 2023 - 11:01.


#4
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010
Cu toate, nu a fost tare nici la lansare, vezi valve Steam deck OLED, asus rog ally, Lenovo legion go.
Sunt și jocuri 3rd party de ex. Witcher 3, Red Dead Redemption 1, diablo 3, GTA San Andreas, metal gear solid hd collection, ori și multe jocuri indie.
La jocuri indie excelează.

#5
Anton_Daniel86

Anton_Daniel86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 12.09.2021
Am avut in urma cu ceva ani cei drept Nintendo Wii U. Am ramas total dezamagit. Doi ani de zile a zacut in cutie si intr-un final am vandut-o. Nintendo e departe de a fi o consola pentru gaming.

#6
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003

 yuukan, on 03 decembrie 2023 - 10:58, said:

E slăbuță comparativ
Are vreo 6 ani consola.
Pai intreaba de asta noua cu ecran OLED. Da, daca iti permiti bineinteles ca merita, in afara de ecran are si memorie mai rapida si mai multa. E un gizmo pe model apple, odata ce il ai in mana uiti cat ai dat pe el.

 Anton_Daniel86, on 03 decembrie 2023 - 13:42, said:

Nintendo e departe de a fi o consola pentru gaming.
Sa nu exageram totusi. Ei au inventat consola portabila ptr jocuri, am Switch clasic cat si 2DS si sunt geniale. Si am si Wii clasic, nu U, cu accesorii si e de asemena e genial. Da, nu are jocuri moderne cu grafica cu fps-uri, are altceva ce e mai interesant. E o chestie de gusturi.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
eu o am, o folosesc si sunt extrem de multumit de ea. as recomanda-o oricui are nevoie in primul rand de portabilitate.

#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

 helen76, on 03 decembrie 2023 - 10:50, said:

Buna zua.Are cineva consola asa? e buna pt jocuri adventure quest?
Depinde ce jocuri vrei: daca iti plac jocurile din "proprietatea" Nintendo merita si e geniala! Am Switch-ul de la lansare si e super, dar nu as mai da acum 300-350 euro pe un Switch OLED. Procesorul este la fel la toate (aprox.) deci e slab.

Mai repede as lua un Switch Lite la reducere sau un Steam (sau ceva similar).

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

 helen76, on 03 decembrie 2023 - 10:50, said:

Buna zua.Are cineva consola asa? e buna pt jocuri adventure quest?

da
https://forum.softpe...do-switch-lite/

#10
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007
Mie imi place, am de vreo 2 ani un Switch OLED, am destule jocuri care imi plac ... dar nu sunt vreun pasionat de jocuri, am cumparat-o sa ma joc ocazional cu fiica-mea, sa facem miscare (cu eSports), etc. Da, majoritatea jocurilor nu au o grafica avansata, dar asta nu inseamna ca nu sunt entertaining. Sunt si jocuri cu o grafica mai avansata ... dar nu pentru asta am luat-o. E o consola orientata mai mult catre fun decat catre jocuri cu grafica cat mai realista.

#11
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
Am prins-o anul tecut la promotie cu uprgrade de abonament la net,si pierd cam o ora zilnic pe ea.merita pt. jocurile propietate nintendo  si sunt si cateva jocuri care au grafica bunicica pe oled.sa te feresti sa cumperi jocurile in sistem cloud ,eu am facut prostia fiind fan resident evil de am luat 2,3 ,7 si 8 ,si dca serverele sunt ceva mai pline cu toata viteza mea de 1 Gb nu le poti juca,ca sacadeaza.Pt. sport switch numai,si tot merita switchul.Ca cine vrea cu adevarat grafica,isi ia un Desktop de top,si nu consola

#12
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

 maryus75, on 02 ianuarie 2024 - 01:06, said:

Ca cine vrea cu adevarat grafica,isi ia un Desktop de top,si nu consola

...sau o consola dedicata pentru gameri: PS5, Xbox Series X

Switch-ul este pentru un total alt segment de clienti: mai pentru copii relativ mici, dar si pentru adulti care apreciaza sa se joace anumite jocuri proprietare Nintendo (Mario, Donkey Kong, etc). Eu pentru asta am luat-o, dar in esenta nu prea ai multe jocuri AAA pe care sa le poti juca.

Daca de exemplu esti fan Call of Duty = ghinion! Nu exista pe Switch!

#13
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007

 Xman_ghio, on 02 ianuarie 2024 - 09:42, said:

Daca de exemplu esti fan Call of Duty = ghinion! Nu exista pe Switch!
Will Call of Duty be released on Nintendo Switch?
Yes, Microsoft have confirmed that Call of Duty will be released on Nintendo Switch, following the 10-year agreement both companies signed in February 2023.

Nu a fost inca lansat pentru ca au fost anumite neintelegeri la mijloc, nu pentru ca nu ar fi putut fi lansat. Sigur ca nu iti iei Switch daca tu esti pasionat in primul rand de shootere (desi sunt destule shootere si pe Switch, cam jumate din cele populare le gasesti pe Switch).

Switch-ul are sens sa-l iei in primul rand daca:
- te joci jocuri Nintendo
- te joci eSports (la care sa faci si tu miscare)
- vrei o consola usor portabila

De exemplu de Craciun am fost plecat de acasa, am luat Switch-ul cu mine si m-am jucat Grim Fandango in mod consola, care e un joc de acum vreo 25 de ani (a fost relansat Remastered). Acasa il folosesc in primul rand pe TV pt eSports, golf, tenis, Nintendo Sports, Nintendo RingFit, etc. Adica cand e frig de facut miscare pe-afara, ma joc cu fiica-mea si facem miscare in interior. Ocazional ne jucam action/adventure games, RPG, arcade, Nintendo games, racing games...

Si nu, nu as vrea XBox sau PS in loc, cel putin de cand XBox a scos Kinect am renuntat la ideea de a lua XBox. Dar nici nu am jocuri pe care sa vreau sa le joc in mod special, am luat consola just for fun.

#14
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
are cineva idee de unde pot cumpara un gift card pentru eshop, valabil in Romania?

#15
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009
Altex/Mediagalaxy

#16
liviutatarus

liviutatarus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 01.12.2009
Pe langa jocurile proprietate Nintendo, mai poti juca trilogia Crysis, Alien: Isolation, The Elder Scrolls V: Skyrim, BioShock: The Collection, Wolfenstein II: The New Colossus, Doom si Doom Eternal, Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition, Diablo III: Eternal Collection, Sniper Elite 4, The Witcher 3: Wild Hunt, Metro si Metro 2033, Dying Light, No Man's Sky, Red Dead Redemption, Resident Evil Collection, Overwatch etc. Deci sunt destule, unele portari fiind la limita imposibilului acum cativa ani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate