Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Achizitie tableta Android 10", buget 1000 lei (WiFi only)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012
Doresc sa achizitionez o tableta de 10 inch, android, buget 1000 lei. Cine poate ajuta cu un sfat?
Fara petarde Allview, Toscido etc.
Multumesc.

L.E. Nu am nevoie de 5G

Edited by dd80, 29 November 2023 - 08:40.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
Probabil asta e oo varianta de luat in calcul in bugetul tau: https://www.emag.ro/...e/pd/DG578LMBM/

Singura tableta Android pe care as fi dispus sa o cumpar este: https://altex.ro/tab...TABS9128WIFIGR/

#3
rares3968

rares3968

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.01.2022
Da, Samsung Galaxy Tab A8 il recomand, doar ca nu are cea mai buna camera.

#4
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 21.07.2011
Tableta Lenovo Tab M10 Plus (3rd Gen), Octa-Core, 10.61" 2K, 4GB RAM, 128GB, Wifi, Storm Grey

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postrares3968, on 29 noiembrie 2023 - 08:58, said:

Da, Samsung Galaxy Tab A8 il recomand, doar ca nu are cea mai buna camera.
Camera cred, si sper ca e ultimul aspect la care cineva se uita cand alege o tableta.
Asta cel putin cand nu vorbim de tablete de la 2500-3000 de lei in sus.

#6
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012
Asa este, camera chiar nu conteaza, mai mult ma intereseaza partea de procesor si ram.

#7
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,231
  • Înscris: 23.10.2013
Snapdragon 680, 6GB RAM:
https://www.emag.ro/...t/pd/D7MH93YBM/

#8
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 17.09.2003
Lenovo. Samsung are ecran TFT !!! Lenovo IPS .

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Lenovo Tab P11 Plus 6/128GB
Xiaomi redmi pad SE 6/128GB.
Le-am avut in mana pe ambele, mi-au placut.
https://www.gsmarena...&idPhone3=11911
A 2-a, Xiaomi este mai ieftina, are Snapdragon vs Lenovo (MTK). MAi are in plus posibilitatea suplimentarii RAM (software, din setari) cu pana la 5GB, rezulta maxim 11GB.
Eu am luat-o in urma cu 2 luni cu 970 lei, acum vad ca e ceva mai scumpa.
Eu urmarisem una din cele 3 din link, am ales-o pe a 2-a desi as fi preferat-o pe ultima. Dar pretul si dorinta de a o lua noua, m-a determinat la alegerea facuta.
Am folosit-o destul de putin, ascult radio sau urmaresc une;e posturi tv (stiri). Sunt multumit, imagine buna, sunet bun, nici nu mi-am dorit performante de top, mai mult am vrut sa scot la pensie vechea tableta. Aceasta isi facea treaba dar cu o lentoare care uneori ma deranja (lenovo TB3-850M).
L.E.
Se pare ca lenovo se incarca cam greu ,asa mi s-a spus, nu sunt eu utilizatorul.
Xiaomi a venit cu incarcator de 33w, se incarca destul de repede sau asa imi pare mie.
Tot de remarcat pt xiaomi, se plangeau unii ca de la emag le-au primit fara incarcator. Cred ca e vorba despre diferite variante de echipare.
Ca fapt divers, Lenovo Tab P11Plus de care pomeneam, are si posibilitate utilizarii ca telefonPosted Image , se poate pune SIM. Am recomandat-o unui prieten, a cumparat-o din alta parte dupa 2 luni. Tot noua, sigilata, dar nu are SIM. Cautand mai atent am vazut ca-s 2 variante, comerciantii se cam feresc sa arate asta in prezentarile de pe site.  Daca exista vreo dotare, o prezinta, daca nu exista, nu se pomeneste.
Revenind la lenovo, imi amintesc de X-ul din coada denumirii modelului, cealalta (fara SIM) parca avea litera F.

Edited by altuser09, 29 November 2023 - 14:42.


#10
amertime

amertime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 09.09.2007
si honor pad x9 este o alegere foarte buna, are ecran ips de 120 hz mai mare decat  la xiaomi si procesorul o idee mai performant. dezavantaje sunt lipsa incarcatorului,a mufei jack si bateria o idee mai slaba decat la xiaomi.

#11
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postaltuser09, on 29 noiembrie 2023 - 14:30, said:

A 2-a, Xiaomi este mai ieftina, are Snapdragon vs Lenovo (MTK). MAi are in plus posibilitatea suplimentarii RAM (software, din setari) cu pana la 5GB, rezulta maxim 11GB.
Memoria RAM virtuala e o functie facuta sa iti ia ochii si atat, memoria fizica fiind incomparabil mai rapida. E pur masochism sa activezi RAM extension.

#12
Condoriot

Condoriot

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.10.2020
Am nevoie de exact acelasi lucru in cam acelasi buget.

Am nevoie de o tableta care va fi folosita (cel putin momentan) doar pentru apeluri video via Whatsapp/Messenger (dar as vrea sa pot rula si un Plex/YT pe ea candva).

Sunt cam 90% hotarat sa iau un Lenovo M9 https://www.emag.ro/...r/pd/DW1YBGMBM/ pentru ca are 4Gb RAM si pretul este destul de ok - dar am zis totusi sa intreb si aici poate exista ceva optiuni mai bune (desi ma indoiesc).

As fi preferat ceva mai mic de 10' pentru pentru ca va fi folosita de o persoana mai in varsta si ma gandesc ca ar fi mai manevrabila.

#13
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Pentru o persoana in varsta mai degraba conteaza sa vada, decat 1 inch in minus pentru manevrabilitate. M9 are rezolutie 1340x800, nu se vede grozav... Ia Redmi Pad.

#14
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Realme Pad, foarte ok, sunet exceptional, baterie de 7000 mA, ecran decent, 4G, etc.

#15
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022
Eu am comandat Xiaomi Redmi Pad SE 4G/128G./ 750 lei + 70 lei husă. Vreau să "păcălesc" un aprope senior să folosească internetul. Cu un telefonul n-am reușit, mă gândesc că dacă vede un display mai mare... Mai fac o încercare; până acum a refuzat cu obstinație.

Attached Files


Edited by echoshoworacle, 02 March 2024 - 14:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate