Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 

LED auto H4

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.415
  • Înscris: 08.04.2020
Caut led auto h4 format mini de genul m3 sau e4s de 4000-4300k, am gasit promotii false aveau de 6500, am gasit de 4300k dar sunt  prea puternice am masurat in sfera fotometrica au cat scrie pe ele 4000 lumeni unul, alea de 6500 au in jur de 1800 unul, e mai decent asta, dar nu gasesc de 4000.

Din pacate la lumina de bec cu filament ce contine imfrarosii i-mi lacrimeza ochii rau, nu mai vad nimic, led e ok dar majoritatea sunt prea puternice.

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.256
  • Înscris: 02.08.2021
Vezi pe site-ul ăsta dacă îți place ceva: https://www.logoled.ro/
Sau încearcă ceva de la Philips: https://targuldepies...sBoCDLoQAvD_BwE

Dacă te ține buzunarul ți-aș recomanda să pui niște faruri dedicate aftermarket LED pentru mașina ta.

Totuși ciudat că-ți lăcrimează ochii. Sigur nu de la IR. Altfel ai plânge toată ziua când e soare.
Mergi la un oftalmolog sau încearcă ochelari de condus pe timp de noapte polarizați, de ăia galbeni.

Editat de Valy_User, 28 noiembrie 2023 - 20:44.


#3
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.752
  • Înscris: 10.05.2008
leditup.ro au produse testate care reflecta eticheta

#4
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.415
  • Înscris: 08.04.2020
Probabil farurile sunt solutia optima, in linkurile recomandate majoritatea cea am gasit sunt prea puternice, doar philips e ok dar e la 5800.

La faruri banuiesc ca trebuie drumuri la RAR, nu am nevoie de leduri puternice si 1000 lumeni masurat e suficient, adevarul ca lupele sunt mai bune din fata, dar din spate toate orbesc la fel, cel putin pe mine, poate fi orice, halogen, led, xenon, lupa, oglinda, orice temperatura de culoare, toate au acelasi efect pe ochii mei.
Dispresia luminii o masor cu luxmetrul pe un zid, la led cu filtrul de simulare al vederii omului iluminarea dispersata in sus e mai mare ca la halogen, dar fara filtru in banda de 300 1100nm la halogen iluminarea e dubla fata de ledul de 4000 de lumeni.
La ITP pe aparatul lor ledul de 4000k nu adat nici o alarma comparativ cu halogenul, dar si halogene sunt de multe feluri,  unele au peste 100w.

Adevarat ziua pe soare lacrimez tot timpul, dar fiind lumina puternica ma descurc oarecum.

Sunt interesat ce ceva faruri, sau de service cu aparatura de masurat lumina omologata sa pot alege niste leduri.

Editat de stdalionutpwr, 29 noiembrie 2023 - 08:29.


#5
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.732
  • Înscris: 22.02.2007
HAlogene de peste 100W???? la ce masina????

#6
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.256
  • Înscris: 02.08.2021
Dacă vrei să pui LED-uri nu ai cum să le omologhezi.
Dacă te prinde CTT-ul în trafic nasol. La ITP le dai jos și pui halogene.


#7
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.415
  • Înscris: 08.04.2020
am trecut ITP cu led pus, pe unde circul eu ma intalnesc cu animale mai putin CTT, vreau insa o iluminare decenta nu ca pomul de craciun.

O sa trec pe electrica, aia trebuie musai all led, oare exista Dacia spring all led?, am mai luat odata una si unul din motive pentru care am vandut-o nu era all led, deci musai all led.
O s-o incarc pe panouri offgid am pus deja 10 pe carport.
Am deja e scooter all led, am luat unul china alea turcesti nu sunt all led si ala  a circulat doar cu soare din gradina,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate