Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

McDonalds da lovitura la Severin

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Carnea aia mi-e a nu fi fost pasta de zgarciuri si resturi de soia.

#38
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,717
  • Înscris: 21.06.2016

 RaimondMacelaru, on 21 noiembrie 2023 - 06:58, said:

Ingienica sau nu, sunt niste laturi ordinare pe care nu le-as da nici la caine. Prefer de 1000 de ori sa cumpar niste oua, o bucata de carne, un peste, si sa le bag in tigaie, decat mizeriile de acolo. Eu cand am mancat prima data, am crezut ca mi-au dat vreo macheta ceva din vitrina, nu eram convins ca ce mananc e comestibil.

Da, sigur, tu ești singurul deștept de pe lume care s-a prins ca e necomestibil, iar milioane de oameni din Japonia pana in Franța, adică inclusiv tari cu tradiție culinara mult peste a României, sunt niște prosti.
Când faci afirmatii e totdeauna bine sa le pui in contest sa vezi dacă suna caraghios.
Oricum afirmația mea nu se referea la cat de sănătoasă e mâncarea sau la gusturile fiecăruia, sau la efectele consumului frecvent pe termen lung, ci la șansa de a te îmbolnăvi digestiv de la ea.


#39
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 RaimondMacelaru, on 21 noiembrie 2023 - 06:58, said:

Ingienica sau nu, sunt niste laturi ordinare pe care nu le-as da nici la caine.
Povesti... carnea e semipreparata si e faina, nu mai visati ce nu e de dragul de a fi invers.
Cat despre preparare cel mai bien urmatiti vreo 10-20 clipuri de aici sa vedeti cu ce s emananca bucataria McDonald.

https://www.youtube.com/@StephenPatula

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v-nGdg1K36A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nGnN600rFKk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andreic, 21 November 2023 - 07:55.


#40
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.07.2022
niste copii imigranti servesc de obicei pe acolo. n-as paria ca e chiar asa igienic tot timpul. s-a vazut la covid cate stie lumea despre contaminari etc

iar daca e ce scrie atunci nu ar trebui sa dauneze nici pe termen lung.

#41
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 pufonel, on 20 noiembrie 2023 - 22:07, said:

S-au dat tigai sau bormasini la 10 lei? Ca altfel nu-mi explic.
doamne ajuta! Acuma o sa mai scada lungimea cozilor de la mcdrive prin timisoara. Asta vara 1/3 din masini aveau placute de Manhattan.

 bobitad, on 20 noiembrie 2023 - 22:49, said:

La Pitesti cred ca avem MC de vreo 20 de ani? daca nu, mai bine. Acum s-a deschis si al 2lea.
la unirii in Bucuresti s-a deschis prin 1995 sau 1996. Era mai ceva ca la metrou la ora de varf. O portie de cartofi prajiti la vremea aia costa cat juma de sac de cartofi din piata.

#42
misike1

misike1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 07.11.2010
S-a stabilit ca imbulzeala aceea era pentru faptul de a bea o ceasca de cafea, nicidecum pentru BigMac sau orice altceva Posted Image (sarcasm)

#43
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018
Iti dai seama sa fii seful la hamburgarie si sa vezi hoarda aia de flamanzi afara care nu acorda subiectul cu predicatul, si care abia asteapta sa-ti paradeasca restaurantul nou-nout, sclipind de curatenie?

Edited by abac, 21 November 2023 - 08:58.


#44
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 misike1, on 21 noiembrie 2023 - 08:56, said:

S-a stabilit ca imbulzeala aceea era pentru faptul de a bea o ceasca de cafea, nicidecum pentru BigMac sau orice altceva Posted Image (sarcasm)
cand a fost la timisoara inghetata simpla la cornet cu pret mic, nu mai stiu cat era, statea lumea la coada ca la moaste.
Suntem un neam de straita, de stat la coada la orice.

Edited by tfmercedez, 21 November 2023 - 09:04.


#45
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018
Astia sunt aceiasi oameni care nu s-ar imbulzi in ruptul capului intr-un autobuz. Vor sa stea doar aerisiti, omul si masina.

Uite o idee: sa includa si un hamburger in pretul biletului.

Edited by abac, 21 November 2023 - 09:10.


#46
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Nu stiu ce ne miram atat. Pun pariu ca oriunde, in orice tara, intr-un oras in care se deschide pentru prima oara un restaurant din asta, tot la fel o sa fie. E natura umana, nu e natura romaneasca. Mirare, curiozitate, tinerete, efect de turma. Astea sunt universale.

#47
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Tot mi se pare uluitor, dar vad acolo majoritar tineret, adolescenti. Nu am de spus mai multe, se faulteaza singuri destul. Sa le fie neuronii usori.

#48
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

 Punter, on 21 noiembrie 2023 - 07:13, said:

mec-ul ar trebui sa fie considerata mancare de benzinarie, de non-stop, nu restaurant!

se poate si mai rau in uk totusi, aici te duci la restaurant(cica) si au mai multe "mec-uri" decat friptura/mancare adevarata. si le mai pun si online in meniu de nici nu mai ajungi sa intri sa intrebi daca e adevarata oroarea.
Eu intru la Mc doar in drum inspre/dinspre Romania. Sunt doua pe centura Budapestei, inca una la langa Gyor. Serivre rapida, toalete acceptabile si curate.


McDonalds e foarte popular intre tineri, care pot fi dusi usor de nas cu reclama si sunt usor influentati unii de altii.
Aaa si pentur familisitii cu copii mici e iar ok, au locuri de joaca. Foarte multe resturante, fast-food-uri ignora acest lucru. Lumea crede ca un copil de 4 ani poate sa stea linistit la masa.

Edited by Bursul, 21 November 2023 - 10:29.


#49
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Cand scrieti ca numai in Romanica e asa, sa nu uitati sa cautati pe net ceva clipuri cu reducerile din SUA.

Pentru mine a ramas de neuitat bataia la un magazin de rochii de mireasa, de unde a iesit victorioasa una cu vreo 3-4-5 bucati...

#50
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023

 abac, on 21 noiembrie 2023 - 09:09, said:

Astia sunt aceiasi oameni care nu s-ar imbulzi in ruptul capului intr-un autobuz. Vor sa stea doar aerisiti, omul si masina.

Uite o idee: sa includa si un hamburger in pretul biletului.

Daca nu bagai ceva propaganda anti libertate de curculatie, nu te simteai bine.

#51
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.01.2023
Peste tot e așa la oferte, nu doar la noi. Și dacă e așa, e realitate

#52
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Şi dacă şoferii nu bagă ceva propagandă pro-parcat oriunde, nu se simt bine. Unii dintre ei.
Primul "Mc" a fost cel de la Unirea. În 1995. A venit şi "Măi dragă" care "a prins şi dinozaurii".
Pe vremea aia era la modă că era de lux, acum e la modă printre tinerii trendy-flendy.
Prinde bine uneori şi pentru că are drive
Bătaie se dă cam la orice e moca sau ieftin. Inclusiv în S.U.A. Revenind la "Mc", îmi pare rău că au dat la casat tramvaiele alea verzi pe care le salvaseră.   :(

#53
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Bursul, on 20 noiembrie 2023 - 21:49, said:

In al doilea link (FB) se vede mai clar nebunia. Imbulzeala la McDonalds. Posted Image Cei din San Severino sunt cu vreo 10-15 ani in urma.

https://www.facebook...271104235434476
Oh, well, au aflat unii ca altii sunt foarte saraci si se inghesuie la promotii de orice?
Si ca altii isi bat joc de ei? Li se puteau da vouchere sa vina oricând sa le ia. Si ora deschiderii se putea respecta.

Edited by Cr1spy, 21 November 2023 - 12:26.


#54
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,221
  • Înscris: 08.01.2021
Eu merg la McDonalds când călătoresc în tari dubioase.
N-are stele michelin și probabil nici nu te ajuta sa trăiești 100 ani însă cred că prin tari mai ciudatele sunt șanse mai mari la McDonalds sa fi fost respectat lanțul frigului, sau să ai șanse mai mici sa iei un pui de hepatita sau măcar de gastroenterita, sau carnea sa fie de vita și nu de pisica.

În țări safe unde au descoperit săpunul de mai mult de o generație nu calc pe acolo.

Edited by KiloW, 21 November 2023 - 12:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate