Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

McDonalds da lovitura la Severin

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023

View PostBursul, on 20 noiembrie 2023 - 22:51, said:

Compari shaorma cu mecul? N-as daa shaorma nici pe 5 BigMac-uri

Nu, compar niste salbatici cu alti salbatici.
Saorma sau Mc, te-ai mirat de nivelul alora de civilizatie. Nu, e acelasi si in orasele cele mai luminate din tara, acelasi si in multe orase si cartiere din Occident.

Edited by RaimondMacelaru, 20 November 2023 - 22:54.


#20
adrian919

adrian919

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 23.06.2015
Cat de plictisitor este in DTS incat un banal restaurant sa merite atata atentie? Am mancat de la MC si nu e nimic special sau interesant.Diferitele dughene de sandwitchuri  au gust mai bun la preparate si la pret.

#21
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View PostBursul, on 20 noiembrie 2023 - 22:51, said:

Compari shaorma cu mecul? N-as da shaorma nici pe 5 BigMac-uri
Nu cred ca ideea era sa compare "shaorma cu mecul", ci arata ca turme bezmetice si disperate fiinteaza peste tot.
Tu te-ai preta la asa ceva, te-ai imbulzi sa te calci pe cap cu toti dracii pentru mocangeala la o shaorma, dar nu ai face-o pentru un Mac, o tigaie etc? Nu e tot un drac?

Edited by BlueKing-69, 20 November 2023 - 22:59.


#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Asa se intampla la noi oriunde se deschide ceva... saptamana trecuta a fost o shaormerie a unui mafiot... sa vezi miting in strada Posted Image E ceva normal la noi. lumea e fomista rau.

Edited by andreic, 20 November 2023 - 23:17.


#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Peste tot, nu numai la noi Posted Image
Attached File  mc.png   1.52MB   117 downloads

Edited by pasilla, 20 November 2023 - 23:18.


#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
In USA da... in Elvetia nu cred ca e uzual asa ceva Posted Image Poza e din Moscova btw.

Uite Orhideea, probabil aveau vreo oferta speciala...

Attached File  20231115_155333.jpg   273.93K   95 downloads

Cand am vazut coada aia m-am dus instant la KFC Posted Image

Edited by andreic, 20 November 2023 - 23:22.


#25
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Am pus si eu una relevanta, daca ma intelegi  Posted Image

Edited by pasilla, 20 November 2023 - 23:23.


#26
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
Am fost recent in zona.

De la Tg Jiu inspre Dunare, esti in anii '90. Nu mi-a venit sa cred... au ramas incremeniti in timp!

Nu ma mira deloc imaginile.

#27
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Saracii oamenii aia, s-au inghesuit la McDonalds de curiozitate, doar ca au platit mai mult si au mancat mai prost decat la shaormaria din colt.

#28
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
La fel se intampla si in alte orase, in Zalau spre exemplu, la un an dupa deschidere, inca era inbulzeala.

#29
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostLukRo, on 21 noiembrie 2023 - 00:37, said:

De la Tg Jiu inspre Dunare, esti in anii '90. Nu mi-a venit sa cred... au ramas incremeniti in timp!
Cam asa arata mai mult de jumatate de Romania. Pe alocuri, mai rau decat in '90.

#30
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016

View Postbobitad, on 20 noiembrie 2023 - 22:49, said:

La Pitesti cred ca avem MC de vreo 20 de ani? daca nu, mai bine. Acum s-a deschis si al 2lea. Ehh, de fiecare data cand trec prin zona, este o coada de minim 20 de masini? Deci astepti ceva ca sa iei un hamburger, efectiv mi se blocheaza mintea cand vad asa ceva.

In 38 de ani, am avut de cateva ori, episoade de diarie. Dar de departe cea mai naspa chestie mi s-a intamplat cand am mancat de la MC din Militari, efectiv 2 saptamani am zacut. Si sa dea pe gratis ca tot nu vreau.

Fast-food-urile americane sunt de departe cea mai igienica mâncare pe care o poți mânca oriunde in lunea asta. Acum cine știe ce ir fi făcut aia la macdondsul local.

#31
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postvrajitoruldinoz, on 21 noiembrie 2023 - 03:06, said:

Fast-food-urile americane sunt de departe cea mai igienica mâncare pe care o poți mânca oriunde in lunea asta.
Lumea nu prea stie asta si il confunda cu Nea Gigel din Ferentari.
McDonald's is the world's largest fast food restaurant chain, serving over 69 million customers daily in over 100 countries in more than 40,000 outlets as of 2021.

Edited by pasilla, 21 November 2023 - 03:22.


#32
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023
Ingienica sau nu, sunt niste laturi ordinare pe care nu le-as da nici la caine. Prefer de 1000 de ori sa cumpar niste oua, o bucata de carne, un peste, si sa le bag in tigaie, decat mizeriile de acolo. Eu cand am mancat prima data, am crezut ca mi-au dat vreo macheta ceva din vitrina, nu eram convins ca ce mananc e comestibil.

#33
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 24.07.2022
mec-ul ar trebui sa fie considerata mancare de benzinarie, de non-stop, nu restaurant!

se poate si mai rau in uk totusi, aici te duci la restaurant(cica) si au mai multe "mec-uri" decat friptura/mancare adevarata. si le mai pun si online in meniu de nici nu mai ajungi sa intri sa intrebi daca e adevarata oroarea.

#34
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
Primii 200 hamburgheri s-au dat gratuit, de aia a fost înghesuiala.

Edited by Karhu, 21 November 2023 - 07:16.


#35
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005

View Postvrajitoruldinoz, on 21 noiembrie 2023 - 03:06, said:

Fast-food-urile americane sunt de departe cea mai igienica mâncare pe care o poți mânca oriunde in lunea asta. Acum cine știe ce ir fi făcut aia la macdondsul local.
90% da, sunt de acord. Iar McD's romanesc pare magazin naturist pe langa ala de la voi ca optiuni si cantitate de grasime care picura din burger samd. Dar mai sunt si spelunci ordinare in punctele cu tranzit mare de ghertoi, gen ala din Gara de Nord, Sau cele din comunele de cum intri sau iesi in Bucuresti. Si angajatii-s pe masura de tampi. La ala din Otopeni nu retin sa imi fi dat vreodata comanda cum am cerut-o.

#36
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 24.07.2022
merita o bucatica de vaca nebuna(maybe) sa stai atata si in ingramadeala? aveau macar o stea michelin? de cand sa nu mai fi vazut carnea? la fel si aia din cluj si de oriunde.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate