Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ssangyong (Torres)

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
koh_i_noor

koh_i_noor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2006
Am avut un Mercedes C180 benzina anterior si se
misca altfel Torresul ca e suv nu limuzina. Am ales Torres pentru spatiu interior, garantie de lunga durata, fiabilitate pe termen lung si costuri reduse de intretinere/reparatie fata de Mercedes.

#38
Crmn

Crmn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.12.2023
Eu tot nu 8nteleg cum un SUV are "stabilitate" în curbe! Am condus mai multe, dețin ceva asemănător, dar nu am simtit "stabilitatea" mai sus menționată.
Inclusiv la un Kyron 2...

#39
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
Cea mai buna comparația care îmi vine în mine e între fosta masina, octavia 3 2.0 tdi, și actuala, karoq 2.0 tdi. Deși pare ciudat, karoq pare ca are stabilitate sensibil mai buna. Octavia era barca la viraje, asta e mai ok.


#40
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

 koh_i_noor, on 18 martie 2024 - 22:56, said:

Pro: Stabilitate excelenta pe drumuri virajate, spatiu interior urias, dotari foarte multe (piele naturala cu ventilatie, incalzire banchete spate, volan incalzit, clima, radar, camere, senzori, navi/apple car play, servo electric, motor puternic, cutie fiabila (Aisin) si multe altele. Calitatea este superioara, trebuie sa vedeti cum se inchid portierele la Torres, este peste orice altceva ce am avut. Calitatea din compartimentul motor la fel, totul este solid construit si excelent asamblat. Masina e frumoasa, atrage, toata lumea ne intreaba de ea. Am calatorit 5 persoaje cu masina plina in confort deplin. Portbagaj mare, spatii de depozitare mari.
Contra: Rezervor prea mic pentru consum, cand mai am o linie intra doar 36 litri. Consum maricel pe autostrada. Farurile sunt obturate usor de zapada. Pret mare de achizitie (38.500 am dat eu).

Fata de Korando cum e?
La 34.000 nu te-a tentat Rexton pe motorina?

#41
koh_i_noor

koh_i_noor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2006
Nu putem compara Kyron cu Torres, sunt generatii diferite, concepte diferite. La fel cum nu putem compara Torres cu Rexton. Rexton este o masina cu 10.000 euro mai scumpa si pe asfalt este barca, are sasiu separat, are motor diesel cu AdBlue, nu e potrivita pentru oras. Am facut drive, sincer nu mi-a placut iar in spate Torres e mai spatioasa ca Rexton, are altfel gandite locurile. In fata Rexton e mai lata, dar ca spatiu e similar. Insa scaunele din Rexton sunt mai comode. Noi mergem oras cam 70% cu Torresul, nu aveam ce face cu diesel.  Cu privite la stabilitate pe viraje am fost surprins. Nu e sportiva dar cum mergeam cu C asa merg si cu asta. Pe autostrada nu e comparabila cu o limuzina, dar pe drumurile romanesti este excelenta. Fata de Korando nu stiu, ar trebui sa fie similar Torres e 90% same car. Dar ca tinuta de drum va asigur ca Torres este stabila pe viraje fara niciun dubiu, foarte stabila chiar. Am intrat putin in noroi cu ea zilele astea pentru ca ploua rau aici la noi. Am fost surprins, a urcat foarte usor fara sa apas lock. A trecut peste niste sleauri si damburi fara nicio problema, pe o distanta scurta cat am avut nevoie. E suficient de inalta.

 Moinesti72, on 20 martie 2024 - 20:48, said:



Fata de Korando cum e?
La 34.000 nu te-a tentat Rexton pe motorina?
Nu, Rexton cu dotari premium cum vrem noi nu poti lua sub 48.000 euro. La 34.000 iei baza cu tractiune spate si cam atat.  Diesel nu, cu adblue mai ales nu... pentru Romania si oras este exclus, risc de infundare filtre, senzori de adblue, motor gurmand, consuma mult
in oras, motor 2.2 .... Rexton e pentru alt segment

 Crmn, on 19 martie 2024 - 23:15, said:

Eu tot nu 8nteleg cum un SUV are "stabilitate" în curbe! Am condus mai multe, dețin ceva asemănător, dar nu am simtit "stabilitatea" mai sus menționată.
Inclusiv la un Kyron 2..
Ai dreptate ... si eu am fost surprins. Reversul e ca e putin rigida suspensia, dar la stabilitate e chiar ce trebuie.

 Crmn, on 19 martie 2024 - 23:15, said:

Eu tot nu 8nteleg cum un SUV are "stabilitate" în curbe! Am condus mai multe, dețin ceva asemănător, dar nu am simtit "stabilitatea" mai sus menționată.
Inclusiv la un Kyron 2..
Ai dreptate ... si eu am fost surprins. Reversul e ca e putin rigida suspensia, dar la stabilitate e chiar ce trebuie.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate