Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

Salt Bank

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
2101 replies to this topic

#1963
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Să înțeleg, din ce au scris unii pe aici, că cei colorați nu au voie sa sune și să se informeze
Mă întreb ce o avea de spus în materie de discriminare altcineva pe aici...

#1964
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,072
  • Înscris: 20.06.2009

View PostVettel, on 27 aprilie 2024 - 07:05, said:

Să înțeleg (...)
Mă întreb (...)
Înțelegi mătăluță, da' nu chiar totu'...:)

#1965
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Hai las-o jos că măcăne.
Ce nu înțelegi din ce am scris mai sus ca să-ți spun gradul de funcționalitate...știi tu

Edited by Vettel, 27 April 2024 - 08:14.


#1966
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 25.06.2013
Ești obositor.

#1967
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Oro dai seama că ce face el aici e un soi de discriminare?
Indivizi colorați, serios?
Moderatorii permit chestiile astea?

View PostRadu3000, on 26 aprilie 2024 - 20:39, said:

Online la ghișeul 2.
glume de autobază

#1968
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,844
  • Înscris: 01.09.2006
Discriminare e cand nu ai loc de saraki in lounge-ul de la aeroport si militezi pentru a le interzice accesul.

#1969
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Aia nu e discriminare mai citește intereseaza te și pe urmă discutăm
Când te referi la cineva și spui că sunt niște fenomene și că sunt acolo mai precis în lounge e problema lor dacă îmi spui niște colorați deja nu te supăra dar atinge altă nuanță ești în altă zonă
Mă rog cred că discuția asta nu și are locul aici și acum dar pe viitor îi ajung Da pe colegii de forum să fie mult mai atenți la limbaj

Edited by Vettel, 27 April 2024 - 13:28.


#1970
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 08.02.2006
Ce de pasiuni naste salt bank!
Am folosit ca sa intru la Otopeni la lungeala si da sa cam "stricat" zona.
Ca si mentiune pe Otopeni, nu accepta decat calatorii in zona Schengen(inclusiv Romania Posted Image ).

#1971
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017

View Postgeluadi2000, on 27 aprilie 2024 - 17:06, said:

Ce de pasiuni naste salt bank!
Am folosit ca sa intru la Otopeni la lungeala si da sa cam "stricat" zona.
Ca si mentiune pe Otopeni, nu accepta decat calatorii in zona Schengen(inclusiv Romania Posted Image ).
serios?.s a cam stricat?. detaliază

#1972
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005

View Postgeluadi2000, on 27 aprilie 2024 - 17:06, said:

Ce de pasiuni naste salt bank!
Am folosit ca sa intru la Otopeni la lungeala si da sa cam "stricat" zona.
Ca si mentiune pe Otopeni, nu accepta decat calatorii in zona Schengen(inclusiv Romania Posted Image ).
Gresit, este un lounge separat pt zona non-schengen, deasupra portii 9, dupa controlul pasapoartelor. Primul lounge (dinspre intrarea in aeroport)e dedicat pt schengen.

De stricat...cine sunt eu sa judec, dar era f aglomerat, sunt eu in lounge acum, am o intarziere de 2 ore a avionului asa ca am revenit dupa ce a plecat un avion spre instanbul si s-a golit aproape de tot.
Confirm ca se poate +3 invitati fara cardul fizic.
Nu am inteles insa daca eu pot intra oricand (oricim pt mine mai am si alte carduri) si am "terminat" invitatii pe anul asta.

#1973
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Să-ți faci cont și să deranjezi firma pt 100 de lei. Câtă sarakie la unii. Cate conturi de revoluție si-or fi facut. Măcar să și bage acolo ajutorul social și alocația.  Eu nu as face nici pt 1000 de lei daca nu-mi trebuie contul și pachetul oferit.
Acuma ce sa zic, daca au promis atâtea și au chemat lumea asta e.
Dar cine e serios și performant are clienți fără să-i cheme si plateasca, ba își permite să-i și trieze și refuze.
Chiar cum ar fi sa te duci la banca și să te refuze aia că nu ești eligibil. Ca cu vizele pt SUA.

#1974
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,593
  • Înscris: 20.10.2006

 Palatinatul, pe 26 aprilie 2024 - 13:41, a scris:

Mersi de informație, probabil a fost de la CFR atunci, cine știe
Vineri am călătorit iar și am luat bilet tot cu salt, fără probleme. Trebuie ca a fost de la CFR.

Edited by LunaCrystal, 28 April 2024 - 08:51.


#1975
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 09.12.2022

View PostLunaCrystal, on 28 aprilie 2024 - 08:51, said:

Vineri am călătorit iar și am luat bilet tot cu salt, fără probleme. Trebuie ca a fost de la CFR.

Foarte posibil, le-am și scris în aplicație, și ca să le menționez meritul, mi-au răspuns la vreo două ore după ce le-am scris în Salt, la 1 noaptea

View PostVettel, on 28 aprilie 2024 - 09:53, said:

NICIODATĂ NU AM INTRAT ÎN lounge CU VREUN CARD SALT
AM CARD DE LA ALTĂ BANCĂ SERIOSĂ CU SUME SERIOASE ÎN cont
NICI MĂCAR NU E DIN ROMÂNIA ASTA, CA SĂ FIM ÎNȚELEȘI

Când ne vedem în lounge la Otopeni îmi arâți și mie cardul tău serios străin cu sume serioase în cont?

Nu de alta, dar eu am doar Salt și 200 de lei în cont, nu știu ce alte șanse mai am să văd valoare adevărată...

#1976
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,440
  • Înscris: 16.05.2007
eu am o intrebare fara raspuns din 17.04.2024. Am noroc ca nu am fost si nici nu voi merge vreodata cu avionul, asa ca nu ma intalnesc cu aia bogati prin zonele mai sus mentionate, nici macar nu stiu ce sunt alea si la ce ajuta.

Edited by liberlamare, 28 April 2024 - 10:54.


#1977
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,750
  • Înscris: 13.03.2005
Care e întrebarea?


#1978
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,440
  • Înscris: 16.05.2007
am primit variante aici pe forum, nimc important/functional.

Edited by liberlamare, 28 April 2024 - 11:36.


#1979
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,750
  • Înscris: 13.03.2005
Pentru unii acele lounge-uri ajuta la relaxare, iar pentru alți sunt de umplut mațu' gratis in aeroport!

Edited by wertyck, 28 April 2024 - 11:40.


#1980
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 24.11.2019
'

View Postliberlamare, on 28 aprilie 2024 - 10:52, said:

eu am o intrebare fara raspuns din 17.04.2024. Am noroc ca nu am fost si nici nu voi merge vreodata cu avionul, asa ca nu ma intalnesc cu aia bogati prin zonele mai sus mentionate, nici macar nu stiu ce sunt alea si la ce ajuta.
Eu "merg" cu avionul, daca pot spune asa, de cand in flota Tarom erau AN-24 (sau 12?). Aiurea! Erau niste IAR cu ampenajele sub burta avionului!
Primul zbor a durat 2 ore si jumatate. Putin mai mult decat cele 45 de minute maximum ulterioare...

Si daca initial eram copil, inmanat pe borderou stewardessei, cand am "crescut", plecam cu bilet cumparat de mine, la ora 07:45 din Bucuresti si aterizam apoi la Oradea la ora 08:00. Retin si pretul! 172 lei. Mai putin decat la cuseta in care faceai oricum 12,5 ore...
Cum in acea perioada vanzarea bauturilor alcoolice era interzisa pana si in Al-Men-Tara inainte de 12:00, era o mare enigma pentru majoritatea celor imbracati in costum de seara care frecvenau "mersul" cu avionul cum se putea ca insotitoarea de bord sa ofere la nici 15 minute de la decolare o bautura gen vodka, cognac sau whisky.

Era extrem de amuzant cum toti refuzau indiganati iar dupa ce eu "spargeam gheata" si ceream o dubla, multi dintre cei care anterior refuzasera isi aduceau si ei aminte ca vor...

Cred ca daca te comporti firesc este OK indiferent daca sau nu utilizezi un card Platinium. Indiferent daca esti "sarakie" sau "topoxat", te poti face de ras sau nu, si sa fii sau nu o persoana normala.

Nu depinde de card...

Edited by MiaJiro, 28 April 2024 - 14:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate