Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cat platiti la RCS-RDS?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Am nevoie pentru înfipt într-un router cu sim, am nevoie de sim cu net, să fac hotspot pentru o cameră de supraveghere, care va sta pe un teren.

În cazul ăsta, trebuie să caut un sim cu date la alt operator.
Idei!

Cred că 10 giga/lună ajung.

#92
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.01.2009
Yoxo 9 lei/lună pentru 10 GB.

#93
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,634
  • Înscris: 13.03.2005

 crisstonne, on 04 noiembrie 2023 - 04:31, said:

Am nevoie pentru înfipt într-un router cu sim, am nevoie de sim cu net, să fac hotspot pentru o cameră de supraveghere, care va sta pe un teren.

În cazul ăsta, trebuie să caut un sim cu date la alt operator.
Idei!

Cred că 10 giga/lună ajung.
Păi ai la Digi abonament de 2 euro/lună, mai ieftin ca o cartela prepay.

#94
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

 wertyck, on 04 noiembrie 2023 - 12:05, said:

Păi ai la Digi abonament de 2 euro/lună, mai ieftin ca o cartela prepay.
Tu zici că în baza acelui abonament de 2 euro, primesc un sim cu net?!



#95
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,634
  • Înscris: 13.03.2005
Bineînțeles că ai date active pe sim, adica net, cum spui tu.

Optim 2
2 EUR pe lună

In 4G viteze de până la: 100 Mbps download și 10 Mbps upload
În 5G ai viteze de până la: 600 Mbps download și 40 Mbps upload
Plata contravalorii serviciilor se va face în Lei, la cursul BNR valabil în ziua emiterii facturii.

#96
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Cred că o să fie yoxo.
Rds mă leagă cu contract, adică, mă prelungește 2 ani și nu mai pot să închid nimic.

Iar terenul este posibil să îl vînd în cîteva luni, și rămîn agățat cu un abonament de care nu am nevoie în altă situație decît cea specifică mai în urmă.
Mulțumesc de sfaturi, scuze @ceașcă  😁

#97
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Crisstone, eu am luat proprietatea din Miesti in 2021, dar nu mi-am pus camere mai devreme de septembrie 2022 pentru ca abia atunci s-a bagat curentul, proprietatea fiind fara bransament, casa veche ce nu a avut curent si am demolat-o ca era distrusa, pastrat magazia pe care am pus camerele si alte jucarii.

Fibra de RDS era din 2021 in sat, la inceputul lui 2022 am incercat cu o camera la o matusa, nu a vrut unchiul, dar a mers apoi cu o priza smart ascunsa in camera matusii. Posted Image Pana in septembrie cand am luat si priza aia la mine la magazie.

In august 2022 am facut contract de net pentru taranoaia, m-au sunat la inceput de septembrie, am amanat instalarea ca nu pusesera contorul de curent, doar ala mai era de pus, dupa ce l-au pus am sunat eu sa reprogramezi instalarea netului de 17 lei.

Evident ca exista si camere solare si 4 G, dar nu ma incanta decat ce functioneaza de la retea. Deci daca nu am curent instalat, nu pot instala nici net nici nimic. Posted Image Si 4 G are viteze mici acolo la toti operatorii.

Am acum 6 camere video acolo, din care 1, cea mai recent luata, are acumulator si inregistreaza si cu reteaua electrica oprita, chestie necesara doar in rural, ca sa nu raman fara nicio inregistrare la furtuni puternice, cand, tipic ruralului romanesc, curentul se opreste la tara si ramane functional numai la oras. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 05 November 2023 - 03:08.


#98
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Este curent pe teren, că sînt niște magazii, pe una din magazii este și cofretul de siguranțe și contorul.

Ca variantă fezabilă, să nu mă lege de abonament, am găsit varianta cu router care primește cartelă, apoi fac un hotspot cu camera cu i.P.

Cred că iau router de la TpLink.

Attached Files



#99
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Are omul meu din Mioveni la casa lui tataie asa. Chiar din asta. Are curent dar net nu poate trage ca sunt niste copaci pe directia fibrei si are o catea periculoasa ce trebuie tinuta cand intra baietii de la RDS. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate