Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Femeile cumpara multe haine

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#19
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Daca ai observat ce poarta inseamna ca scopul a fost atins. Multe femei se imbraca si pentru propriul suflet, cand porti ceva ce iti face placere sau ai parul proaspat coafat iti da alta energie si incredere in tine care atrage. Ar trebui sa privesti asta nu ca le e rusine sa vina cu acceasi rochie ci ca le face placere sa se pregateasca pentru acea ocazie, nu sa vina ca babele la mega cu halatul de baie peste pijamale.
E gresit cred eu ca dupa ce te mariti, ai o relatie sau pur si simplu imbatranesti sa nu te mai aranjezi sau sa traiesti in o singura rochie, apoi ca femei o sa ne vaitam ca ni se uita barbatii la biserica dupa altele mai tinere cu unghiile facute si rochii inflorate.

Edited by dell99, 23 October 2023 - 09:41.


#20
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

View PostPlatonX, on 23 octombrie 2023 - 08:06, said:


Nu vad viata lunga la topicul acesta
Nici eu.

#21
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

View PostMagicwisewolf, on 23 octombrie 2023 - 09:13, said:

Am vazut o situatie in care doi barbati aveau haine aproximativ la fel, s-au uitat unul la altul si au zambit prieteneste. Doua femei care aveau tinute asemanatoare (nu la fel), se taiau din priviri.
Greu de înțeles fetișul ăsta al femeilor, să-i oblige pe bărbați să arate toți la fel la petreceri, ca pinguinii.

Poate eu vreau să merg la cumătrie în training Adibas, care e problema lor?

#22
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003

View PostPlatonX, on 23 octombrie 2023 - 08:49, said:

Nu este totusi o risipa? Societatea de consum invarte banii ca sa mearga economia de piata?
Nu iti bate tu capul cu astfel de dileme.
Ne descurcam noi ;)

View PostManelistDeSuccesMaxim, on 23 octombrie 2023 - 09:50, said:

Greu de înțeles fetișul ăsta al femeilor, să-i oblige pe bărbați să arate toți la fel la petreceri, ca pinguinii.

Poate eu vreau să merg la cumătrie în training Adibas, care e problema lor?

Barbatul e oglinda femeii.
Degeaba merg eu la gatita la 15 ace, daca pinguinul de langa mine zici ca abia s-a intors de pe santier!

#23
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,074
  • Înscris: 30.07.2006

View PostPlatonX, on 23 octombrie 2023 - 09:35, said:

Este ceva ce eu nu am observat pana acum, recent am observat. Din puctul meu de vedere nu este necesar sa fie alta tinuta in fiecare saptamana. Ca doar nu este rusine sa poarte cineva aceleasi haine de mai multe ori.

Dupa parerea dumitale, femeile ar tb sa poarte hijab si burkha, ca sa nu faca risipa Posted Image
Noroc ca parerile dumitale au ecou doar aici Posted Image

In lumea normala si reala, isi cumpara toale si barbatii si femeile, nu in aceeasi masura, clar, dar nimeni nu poarta o toala/pantof mai mult de 2 ani.
Vremurile alea au apus odata cu Ceasca

Edited by Moinesti72, 23 October 2023 - 10:00.


#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002

View Poststrongsss, on 23 octombrie 2023 - 08:52, said:

De ce fac asta? uita-te in natura: toate speciile au un moment in care infloresc, sau oricum isi schimba ceva in infatisare, semnalizand ca sunt sanatoase si pregatite sa duca specia mai departe. treaba asta cu aspectul este prezenta peste tot in natura, de la plante pana la pasari si zebre. e scris in ADN, e ceva mult mai profund decat credem noi, barbatii.
la celelalte specii de obicei masculii cauta sa atraga atentia, femelele nu prea. noi suntem ceva mai aparte din punctul asta de vedere.

bine, nici cu barbatii nu mi-e rusine, la ei masinile sunt "podoaba" cu care incerca sa atraga atentia si de obicei cheltuie mai mult decat femeile cu hainele.

#25
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Nu vad nimic rau in faptul ca ai mai multe haine. Eu lucrez la birou si in fiecare zi ma prezint cu alta camasa. Am cel putin 50 de camasi diferite, asta pentru ca, chiar zilele trecute, am facut curat printre ele si am facut cadou 10 bucati pe care nu le mai purtam. Sotia? No comment... Posted Image

#26
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007

View PostFane, on 23 octombrie 2023 - 09:59, said:

bine, nici cu barbatii nu mi-e rusine, la ei masinile sunt "podoaba" cu care incerca sa atraga atentia si de obicei cheltuie mai mult decat femeile cu hainele.

Lasa ca nu mai am loc la pensat de atatia masculi feroce care au programare facuta cu 2 sapt inainte...

Alt topic de succes din seria 'uite cat cheltuie femeile aiurea si cat sufera barbatii din cauza asta'.

Edited by AlexEn, 23 October 2023 - 10:02.


#27
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

View PostAdm, on 23 octombrie 2023 - 09:54, said:

Barbatul e oglinda femeii.
Degeaba merg eu la gatita la 15 ace, daca pinguinul de langa mine zici ca abia s-a intors de pe santier!
Cred că am înțeles ideea, ca să nu distragă atenția de la vestimentația ta și nici să nu te faci de rușine cu el :D

View PostFane, on 23 octombrie 2023 - 09:59, said:

bine, nici cu barbatii nu mi-e rusine, la ei masinile sunt "podoaba" cu care incerca sa atraga atentia si de obicei cheltuie mai mult decat femeile cu hainele.
+ ceasul.

#28
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View PostMoinesti72, on 23 octombrie 2023 - 09:59, said:

nimeni nu poarta o toala/pantof mai mult de 2 ani.
Una este sa porti aceleasi haine de 100 de ori in 2 ani si alta este sa le porti de 3 ori in 2 ani.

View Post2Unlimited, on 23 octombrie 2023 - 10:00, said:

Am cel putin 50 de camasi diferite.
Sincer chiar nu am observat lucrurile astea pana acum. Adica in mod real eu nu stiam ca oemnii au atatea haine. Asta nu este o gluma.


Am observat doar ca politicienii au multe haine, probabil nu vor sa faca de rusine tara.

Edited by PlatonX, 23 October 2023 - 10:16.


#29
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Platon, dar poate fetele acelea își croiesc/cos singure rochiile sau au în comunitate o croitoreasa priceputa și cu preț mic pentru manopera. Sau își cumpără rochiile din magazine ieftine/second hand.
Sau și le împrumută una alteia, fac schimb cu surorile/verișoarele/cumnatele, șamd.
Adică nu dau o avere pe acele rochii.

#30
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,074
  • Înscris: 30.07.2006

View PostPlatonX, on 23 octombrie 2023 - 10:13, said:

Una este sa porti aceleasi haine de 100 de ori in 2 ani si alta este sa le porti de 3 ori in 2 ani.

Si barbatii fac asa, au haine/pantofi pe care le poarta ff rar.

View PostPlatonX, on 23 octombrie 2023 - 10:13, said:


Am observat doar ca politicienii au multe haine, probabil nu vor sa faca de rusine tara.

Tu vrei sa te raportezi doar la tine, nu poti/vrei sa accepti ca altii sunt diferiti.

Edited by Moinesti72, 23 October 2023 - 10:17.


#31
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,026
  • Înscris: 30.11.2021

View PostMagicwisewolf, on 23 octombrie 2023 - 09:13, said:

Eu as zice ca mai e ceva ce nu ati luat in calcul. Femeile sunt mult mai rautacioase si mai competitive ca barbatii, asta pt mine e un fapt, am observat de multe ori asta. De aceea, de cele mai multe ori, concursul se da intre ele, problema nu e de ce zic sau ce vad barabatii, e despe ce zic "celelalte", problema e ca nici macar sa nu semene cu alta, la nimic, atfel, e dezastru.
Fix la treaba asta ma gandeam, ele compara, se compara.
De cate ori nu ai vazut in trafic cate o piticanie de femeie la volanul unui BMW dala de cocalari.

Ele intre ele compara si se compara, noi ne uitam la corp, sa aiba fund, tate, nu te toale are pe ea ca oricum o doresti goala.

Femeile au rautatea asta, noi nu am reusi niciodata sa ne bagam cu o femeie pentru bani, sau sa ma duc sa cheltuiesc bani aiurea ca Gigel si-a cumparat ceva scump.

#32
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View PostAlexEn, on 23 octombrie 2023 - 10:01, said:

Lasa ca nu mai am loc la pensat de atatia masculi feroce care au programare facuta cu 2 sapt inainte...

Alt topic de succes din seria 'uite cat cheltuie femeile aiurea si cat sufera barbatii din cauza asta'.

Aia sunt alta specie. Concureaza cu femeile si chiar le inving la niste capitole. :P

#33
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002

View PostMindArchitect, on 23 octombrie 2023 - 08:10, said:

Interesant subiectul.

Cred ca este vorba ca femeile sunt orientate mai mult spre treburile materiale.
daca ai fi tu in locul lor si cat ai face plozii si dupa ai cam deveni dependenta de ce produce barbatul, ca tu nu mai poti produce la full potential, ca trebuie sa te ocupi de plozi si gospodarie cam cum crezi ca ai gandi? l-ai lua pe ala frumos si sarac?

Edited by Fane, 23 October 2023 - 10:42.


#34
vis_constructiv

vis_constructiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 28.12.2012
Am fost la domnișoare elegante, înțolite,
Dar pana la urma, ce folos?
Of, of, bietul de mine

#35
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

View Postlaffin, on 23 octombrie 2023 - 08:15, said:

se numeste investitie, nu cheltuiala. la fel cum iti cumperi o undita mai performanta sa prinzi bibanu mai mare.
Gresit,este vorba de Carasu' marePosted Image

#36
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

View PostMoinesti72, on 23 octombrie 2023 - 10:18, said:

pantofi

De departe cel mai costisitor hobby al femeilor, zic  în cunoștință de cauză Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate