Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

V-ati casatorit cu o vecina/un vecin? Casnicii reusite, fara divort:))

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#145
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,351
  • Înscris: 06.01.2007
Cam mult. Mai regleaza din apa.

#146
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Cred ca avea si A. minim 70 kg. Dar era mai mica de inaltime.

Una din vanzatoare, nebuna, mi-a zis daca imi dau seama ca pentru ce vreau eu trebuie ca patul sa suporte 200 kg. Posted Image

#147
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,472
  • Înscris: 24.02.2017

View PostNeaceasca85, on 18 octombrie 2023 - 14:36, said:

1,74 cu 120 kg. In 2008 am atins 100 kg, prin 2005 aveam 95.


Ideal ar fi sa ajungi la un sub 80 ...  cam asa.   Ia pune picioarele pe asfalt si mai fa ceva miscare. Mai vioi asa. Si lasa dulciurile si bauturile acidulate, daca inca nu ai renuntat la ele.

#148
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Miscare fac dar ca mers pe jos alert, nu ca alergare.

Bauturi acidulotus nu prea consum.

#149
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostNeaceasca85, on 18 octombrie 2023 - 14:57, said:

Bauturi acidulotus nu prea consum.
...dar dulce ?

#150
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Dulciuri cu ciocolata, cand si cand. Oricum nu lichide dulci.

Nu am probleme cu acidulatele dar nu ma dau pe spate, Coca Cola 1 data pe luna e lucru mare.

#151
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 22.08.2012
#Initiator

Cu tot respectul cuvenit, da' tare de kkt ai avut viata. Posted Image

#152
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Asta e impresia voastra. Eu va spun sincer ca intre 2005 si 2014 am fost foarte fericit. Sunt si acuma dar nu la nivelul dintre 2010 si 2013, acolo nu voi mai fi niciodata.

#153
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,351
  • Înscris: 06.01.2007
Lasa femeile deocamdata. Fa ceva cu kilogramele alea, ca nu-i a buna. Mai esti si tanar.

Cunosc si eu persoane grase sau care au fost grase chiar mai mult ca tine. Am in minte 3 persoane acum, pe care le cunosc foarte bine. Cu unul sunt coleg de munca, celalalt tocmai ce m-a sunat sa-i dau ceva, nu mai vorbisem de mult cu el, dar ne intalnim cam o data la juma de an. Il stiu bine, inainte am lucrat impreuna, dar si acum mai colaboram. Si mai stiu o persoana. Asta doar dintre cei cu care sunt sau am fost destul de apropiati, am lucrat impreuna, de-asta.
Ei bine, toti astia 3 despre care-ti zic au avut la un moment dat 130-150kile. Inaltimi cuprinse intre 1.75 si 1.85. Deci foarte grasi, peste 120 cat zici tu ca ai.
Toti au in jurul a 50 de ani si toti au facut cate ceva sa scape de problema asta. De fapt nu cunosc niciun gras din asta la 50 de ani care sa nu fi facut ceva si sa fi ramas tot la 150kg. Am mai vazut, dar nu-i cunosc personal.
Doi dintre ei si-au facut o operatie de stomac. Cu cel cu care am fost coleg, stiu ca nu prea manca. Am fost si in misiuni de masuratori cu el, stat in aceiasi camera de hotel si-i cunosc si obiceiurile culinare. El se abtinea de la mancare si nu consider ca manca mult. Manca cat mine sau mai putin. Dar degeaba, ca tot nu slabea. Asadar a facut operatie acum vreo 5-6 ani si acum are 90kile. Arata foarte bine. Altul, tot asa, a ajuns tot pe la vreo 90kile sau mai putin. Ala are inaltimea ta, cam pe-acolo.
Dar pentru mine cea mai mare minune e cu actualul meu coleg. Cand l-am cunoscut avea vreo 140 de kile. Ditai matahala. Abia se misca. In tinerete el fusese boxiur, de-ala de da cu pumnul in cap. Ca asa a vrut taica-su, sa-l faca barbat. Insa asta nu era tipul de om care sa fie boxiur. A batut el ce a batut pe la juniori, castiga meciurile mai mult de frica sa nu incaseze pumni in cap. Dar a mancat de la unul bataie de i-au sarit creierii din cap si s-a lasat de sportul asta, s-a apucat de topografie.
Ca sa slabeasca, asta a aplicat (zice el) nu stiu ce tehnica de alimentatie de la box. Manca dimineata carne de vita, manca nustiuce la ora 12, la 4 si tot asa. Nu dieta grea, ca manca cam de toate, insa.. ceva a facut el. Well.. a slabit intr-un an 50 de kile si de atunci asa a ramas. Noi atunci credeam ca e bolnav de ceva, credeam ca o avea cancer si nu ne zice. Ca prea slabea repede. Insa povestea de de acum aproape 20 de ani. Omul e binemersi, are tot in jur de 90kg, la inaltimea mea de 1.85/1.87, pe-acolo. De mancat mananca, baga shaorma in el, bea bere cate 5, daca e sa fie cate o ocazie. Dar se mai abtine, adica nu participa chiar la toate bautele, nu mananca de fiecare data cand mai comandam noi de mancare. Asta pentru mine e un mare miracol, ca nimanui care nu l-a cunoscut pe-atunci, nu-i vine sa creada ca a avut vreodata 150 de kile(sau cat o fi avut el in peroiada de peak).

Toti 3 asia despre care-ti zic si-au schimbat nevestele. Au divortat si recasatorit. Poate o fi si de la concentratia de testosteron. Deci, dupa ce slabesti, astepata-te sa-ti placa cu adevarat femeile. Strange bani, ca va trebui sa iesi cu ele la pizza si sa platesti tu, ca esti barbat nu muiere. Dar nu acum, ca le sperii cand or sa te vada cat bagi in tine. Ce sex vrei? Faci naibii infarct, vine proteveul, kanald-ul, Posted Image
Stai linistit deocamdata si pune mana si slabeste. Fa ceva. Repet, toti au facut cate ceva, din cei ce-i cunosc eu si au acum 50. Altfel mai stiu unul gras pe la vreo 35 de ani care inca nu face nimic. Pe la 10 dimineata baga capul in borcanul cu muraturi sa-si faca pofta de jumeri. Nu-i bine!

Edited by maccip, 18 October 2023 - 15:23.


#154
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 22.08.2012

View PostNeaceasca85, on 18 octombrie 2023 - 15:01, said:

Dulciuri cu ciocolata, cand si cand. Oricum nu lichide dulci.

Nu am probleme cu acidulatele dar nu ma dau pe spate, Coca Cola 1 data pe luna e lucru mare.

Nea Ceasca, cu acelasi respect: afirmatia mea era pentru initiatorul topicului, asa cum si scriu acolo, nu pentru matale.

#155
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Eu sunt initiatorul.

#156
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,734
  • Înscris: 12.07.2022
:lol:

#157
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 22.08.2012
Posted Image Posted Image   - aoleeeeeeu, Nea Ceasca, ce viata frumoasa ai avut matale!

#158
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,629
  • Înscris: 12.06.2010

View PostNeaceasca85, on 18 octombrie 2023 - 14:36, said:

1,74 cu 120 kg.
Fa-te popa, ca ai burdihan pe masura. Si unde mai pui ca ti-o pui taman cu coana preoteasa!?

#159
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Fratele meu e nebun si zica sa ma fac popa, eu ma gandeam sa ma angajez la RDS.

Ca sa fii preot trebuie sa te insori.

#160
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,629
  • Înscris: 12.06.2010
Nu-ti fa griji, parohie sa ai, ca preotese se gasesc!

#161
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
Glumea cealalta vanzatoare, aia tanara, cand vedea ca imi place coliva, mamaaaa colivarule, iti face soacra-ta coliva in fiecare weekend. Posted Image

Pacat de fratele lui A, ramas handicapat rau de tot, de facea unele crize incat arunca cu rahat prin casa. Si da, actualul sot al lui A traieste in apartament si cu cumnatul sau :drac:

Just don't feel sorry for nothing. Posted Image

Mama fetei spunea, de fata cu mine si baiatul celalalt "iti semnezi condamnarea la moarte daca te insori cu fie-mea", sau "cine o ia pe fie-mea ne ia si pe noi, pe mine si pe C". Si asa a fost. M s-a insurat cu A si il are pe cumnatel. Care cum spuneam, fata de cumnatul fratelui meu, ar fi fost aiurea.

Preotul era foarte foarte dur la spovedanie. M-am spovedit la el in 2006, 2008 si 2016. Dar pasionat de masini si telefoane, cam facea pe samsarul auto.

Dur la spovedanie? Intreba asa: ai prietena, ai avut, cum astea 2 erau cu NU la mine, urmatoarea intrebare era "te masturbezi?". Posted Image

Cumnata-mea i-a taiat-o din scurt, ea e de parere ca altele sunt pacatele, nu chestiile astea efemere. Posted Image

#162
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,963
  • Înscris: 14.10.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hDqGMtXIhoc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca tata era prieten cu Mircea Dinescu. Mambosiria au cantat la nunta fratelui, au fost surpriza serii. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate