Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Antena1 se desparte de cei trei jurați ai ei Florin Dumitrescu, Cătălin Scărlătescu și Sorin Bontea

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019
O să aibă succesul pe care l-a avut MasterChef. Nu o sa se mai uite mai nimeni. O incercat și pro tv sa ii schimbe și nu o găsit pe cineva la același nivel. Audiențele au fost mediocre după ce au plecat ei. La fel va fi și cu chefi la cutite.

Edited by silcar, 29 October 2023 - 16:40.


#38
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postsilcar, on 29 octombrie 2023 - 16:40, said:

O să aibă succesul pe care l-a avut MasterChef. Nu o sa se mai uite mai nimeni. O incercat și pro tv sa ii schimbe și nu o găsit pe cineva la același nivel. Audiențele au fost mediocre după ce au plecat ei. La fel va fi și cu chefi la cutite.

Nu chiar, cu primul juriu de dupa ei, audientele au fost bune.

#39
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019
Nici pe departe la nivelul celor 3 chefi. Nu degeaba i-au schimbat ...și au tot adus...și tot degeaba. Asta se va întâmpla și la chefi la cuțite.

Edited by silcar, 30 October 2023 - 22:02.


#40
tudorel2000

tudorel2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 19.07.2022
Emisiunea in care au fost jurati adi hadean, foa si italianca aia care vorbeste stricat romaneste erau o echipa buna dar au fost  da-ti afara pentru ca nu faceau circ ieftin.

#41
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Posttudorel2000, on 01 noiembrie 2023 - 12:24, said:

Emisiunea in care au fost jurati adi hadean, foa si italianca aia care vorbeste stricat romaneste erau o echipa buna dar au fost  da-ti afara pentru ca nu faceau circ ieftin.

Exact. au avut audiențe foarte bune.

#42
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019

View Posttudorel2000, on 01 noiembrie 2023 - 12:24, said:

Emisiunea in care au fost jurati adi hadean, foa si italianca aia care vorbeste stricat romaneste erau o echipa buna dar au fost  da-ti afara pentru ca nu faceau circ ieftin.
din cauza audiențelor bune au fost dați afară 😅😅😅Erau extrem de enervanți și plictisitori! Cum am zis praf fata de cei 3 chefi care au lansat show-ul!

Edited by silcar, 02 November 2023 - 22:33.


#43
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Au fost dati in judecata de Antene, fiecare dintre ei.

#44
PopaDaniel100100

PopaDaniel100100

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.11.2023
cica se intorc inapoi la PROTV. se intorc la origini

#45
serban_iorgulescu

serban_iorgulescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.11.2023
Dacă nu au dat preaviz. Se pare că și adulții se poarta ca niste copii, daca discutau cu producătorii și le spuneau că nu mai vor să continue și să aducă pe altcineva nu cred că se ajungea la judecata pentru că nu aveau pentru ce. Nu este vorba de muncă forțată, dar e bine sa anunți cand sunt planuri de producție făcute ca sa știe patronatul pe ce bazează și să iasă producția la hectar.

#46
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Tu nu stii ce vorbesti, cu Antenele nu e chiar asa.. vezi si cazul Bendeac ;)

#47
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postserban_iorgulescu, on 27 noiembrie 2023 - 23:38, said:

Dacă nu au dat preaviz. Se pare că și adulții se poarta ca niste copii, daca discutau cu producătorii și le spuneau că nu mai vor să continue și să aducă pe altcineva nu cred că se ajungea la judecata pentru că nu aveau pentru ce. Nu este vorba de muncă forțată, dar e bine sa anunți cand sunt planuri de producție făcute ca sa știe patronatul pe ce bazează și să iasă producția la hectar.

Antena 1 face niște contracte ”beton”, iar dacă nu ești atent ce semnezi, pățești ca chefii sau ca Bendeac.

Ca să înțelegeți de ce nu mai apare Bendeac pe nicăieri și nu joacă-n filme, e pentru că nu are voie. Are un contract semnat în 2009, de care se tot chinuie să scape din 2012 și nu poate. Omul a semnat cu Pro TV în 2014, pentru a fi în juriu la RAT cu Andi Moisescu, Andra și Cabral. Antena 1 a aflat din presă și a trimis notificare la Pro TV în care le specifica clar că dacă Bendeac apare pe sticlă la Pro, plătesc desbăgubiri de milioane de euro. O notificare similară a fost trimisă și acum de Antena 1 către Pro TV, pentru cei 3 chefi.

View PostPopaDaniel100100, on 27 noiembrie 2023 - 23:30, said:

cica se intorc inapoi la PROTV. se intorc la origini

Greu de spus, pentru că este un proces (bine, de fapt 3), iar Pro TV nu va risca să nu poată difuza Masterchef. Dar vedem... dacă are lituanianul , s-ar putea să vedem niște chestii tare interesante. Eu vreau să văd Antena 1 dând în judecată Pro TV-ul, dacă vor face Masterchef cu cei 3.

View Postronuquet, on 28 noiembrie 2023 - 10:23, said:

Tu nu stii ce vorbesti, cu Antenele nu e chiar asa.. vezi si cazul Bendeac Posted Image

Bendeac tot speră din 2012 că avocații Pro TV îl vor salva de Antena 1. Nu e vina mea că nu a citit contractul semnat în 2009 la Mircea Badea în emisiune. Eu, în locul lui, îmi luam un avocat bun pe chestii de genul și stăteam câteva ore cu el și discutam fiecare literă din contract. Probabil că s-a gândit mai mult la bani și apoi la independeța editorială sau libertatea de a juca în filme. Cred că ăsta e cel mai mare regret al lui, că nu a jucat în filme.

Astfel de clauze abuzive ar trebui să fie scoase din contractele din TV. Simplu: semnezi pentru un sezon și mergi din aproape în aproape, tocmai pentru a se evita situații de genul.

#48
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
Chef Richard Abou Zaki, Chef Alexandru Sautner, Chef Ștefan Popescu și Chef Orlando Zaharia sunt cei care vor juriza preparatele concurenților în noul sezon ,,Chefi la cuțite".

Sursa: https://bit.ly/46YWoDL

Edited by _Gaby_, 11 December 2023 - 15:51.


#49
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,048
  • Înscris: 30.11.2021
Emisiunea, formatul, devenise cumva repetitiv.
Cati romani sa tot gateasca.

M-am uitat la emisiune de la inceput, de cand macarurile erau simple, deja prin ultimele sezoane erau adusi bucatari din strainatate, tot felul de povesti.

Spume, lucruri pe care omul simplu nu le gateste acasa, cred ca nici majoritatea restaurantelor din Romania nu stiu sa gateasca si nu au asa ceva in meniu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate