Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

The devil and Daniel Mouse

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Poate ar fi mers la "My Video", dar subiectul e despre muzică. Am văzut acest scurt metraj animat când eram copil. Nu ştiam cum se numşte, mi-a rămas vag în minte, am dat întâmplător de el, l-am recunoscut după o scenă şi pe urmă, când am mai primit nişte casete V.H.S. era trecut pe eticheta unuia.
Filmul se doreşte o critică a industriei muzicale şi probabil o satiră a anilor '70.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WHZTC1ljA84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by djl, 10 October 2023 - 10:12.


#2
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Cam trasă de păr personificarea în diavol a industriei de profil și exploatarea artiștilor, totuși pelicula a meritat vizionată, are valoare din plin, părerea mea.

De fapt, bluesul era considerat muzica diavolului.
Biserica a avut în blues un concurent serios la muzica lor religioasă pentru că mulți spărgeau banii prin baruri, acolo se asculta blues, în loc să-i ducă acasă la familie ori să meargă cuminți la biserică și să cânte și ei gospel :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate