Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

pdfGear - utilitar gratuit PDF

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 22.05.2003
Am citit articolul acesta, unde PDFgear este pus pe piedestal.

L-am incercat si unele functionalitati au mers, dar altele nu.

https://www.pdfgear.com/

Sa transformi orice fisier in PDF e usor, problemele apar cand e vorba de split/merge si export, mai ales la export.

Editarea directa in fisier PDF (precum unfisier *.doc este complexa si cateodata da rateuri si Adobe Acrobat).

P.S. Daca la un export bifati "Advanced mode" - conversia s-ar putea sa mearga, dar va fi facuta in cloud, nu local!

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
off-topic: noi la firma folosim pdf24, un pic parca se aseamana cu pdfgear, dar mi se pare ca are mai multe optiuni.
Si e ok de folosit si in mediul comercial (la firme).

Edited by Adm, 29 September 2023 - 13:56.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
L-am testat acum pentru cateva minute. Eu folosesc Adobe Acrobat XI Pro de obicei, mi se pare bun cand vine vorba de editare, nu am incercat o varianta mai noua. Recent a trebuit sa modific un pdf care pe langa text avea si linii si alte elemente(un fel de schita a unei camere). Se pare ca PDFgear inca nu stie partea de editare alte elemente, cel putin pentru pdf-ul meu nu e capabil sa ma ajute pe cand Adobe o face fara nici o problema. Ideea e ca unele linii din pdf trebuie sa le mut si sa le redimensionez, in PDFgear nici nu imi apare optiunea sa le selectez macar.
Voi lasa totusi programul, poate pe viitor aduc imbunatatiri.

Posibil un bug: daca textul e pe orizontala atunci poate fi editat, daca e pe verticala atunci nu merge. Posted Image
Attached File  screenshot_496.jpg   5.55K   4 downloads

Edited by tigerheart, 29 September 2023 - 09:28.


#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
adobe acrobat pro are un bug putin mai mare, costa 20$ pe luna    :)

#5
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

 Hider141, on 29 septembrie 2023 - 09:18, said:

off-topic: noi la firma folosim pdf24

La fel si la noi, pdf24 are atat varianta online cat si varianta desktop. E bunicel dar nu am gasit inca niciun alt program care sa se compare cu Adobe cand e vorba de pdf-uri.

#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Eu folosesc asta: https://pdf-xchange....xchange-editor/
La el am ramas de cand am dat de el. Exista versiune gratuita si mai complexa, pe bani.

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

 born2lose, on 29 septembrie 2023 - 10:14, said:

adobe acrobat pro are un bug putin mai mare, costa 20$ pe luna Posted Image
Am uitat sa mentionez ca e versiunea din 2012 parca, deci fara taxa/luna, nici macar nu mai are suport de la Adobe.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
La export toate programele au probleme.
Cel mai ok ar fi Abbyy Fine reader - unele scannere il au gratuit. Motivul- pe langa recunoasterea automata, care o fac toate are posibilitatea sa definesti tu ce este fiecare element din pagina si eventual sa-l redimensionezi astfel incat sa faca o recunoastere cat mai corecta. Dar si aici pot apare probleme cand vrei sa editezi fisierul word sau excel exportat.

#9
luckybastard

luckybastard

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.09.2021
Pentru split/combinare PDF-uri folosesc acest tool: https://humantools.io/
Este foarte bun.

Nu stiam insa ca exista ceva bun pentru a edita repede textul din PDF-uri si am aflat de aici. Multumesc!

#10
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
L-am instalat, o sa-l tin ca default o perioada, sa vad cum e cu el. La o prima impresie, merita incercat.

#11
richardm27

richardm27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.07.2006

 AWE, on 29 septembrie 2023 - 10:14, said:

La fel si la noi, pdf24 are atat varianta online cat si varianta desktop. E bunicel dar nu am gasit inca niciun alt program care sa se compare cu Adobe cand e vorba de pdf-uri.

Pentru online cea mai buna si stabila varianta gasita pana acum din punctul meu de vedere este ilovepdf.com

#12
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010

 bai3tzash, on 29 septembrie 2023 - 10:26, said:

Eu folosesc asta: https://pdf-xchange....xchange-editor/
La el am ramas de cand am dat de el. Exista versiune gratuita si mai complexa, pe bani.
Versiunea pe bani  - platita de firma. Recomand, e mult mai bun decat tot ce am folosit inainte.

#13
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005
Si eu il folosesc. Doar ca versiunea demo, de vreo 3 ani. Imi place ca pot sa masor distante in pdf.
Ideea e ca la functiile complexe iti apare "DEMO" in pdf, dupa ce salvezi, dar daca nu te deranjeaza....

Edited by trid_ovi, 29 September 2023 - 14:13.


#14
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
PDFsam nu-i bun?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate