Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Obtinere ip dedicat Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mihaelonisa

mihaelonisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2023
Buna seara.Incerc sa obtin adrese de ip dedicat in vederea folosirii lor pentru a face matched betting. Ideea e ca am nevoie de ip dedicat de Romania deoarece exista riscul ca platformele de pariere sa identifice conturi multiple la pariuri de pe acelasi ip cu vpn-ul normal.Ce as putea face sa obtin o astfel de adresa de ip dedicata pe Romania? Multumesc anticipat.

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
VPN cu cineva din RO care are încredere să-ți ofere IP-ul propriu.

Edited by NelsonMandravela, 27 September 2023 - 21:20.


#3
mihaelonisa

mihaelonisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2023
Ma gandeam la un soft care sa ofere varianta asta? In Uk era ceva de genul si functiona perfect insa doar pe Anglia. La noi exista asa ceva ? Multumesc anticipat.

#4
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Orice serviciu care inchiriaza IP-uri catre oricine indiferent ca-i VPN, cloud sau un simplu VPS au numai clase de IP-uri IPv4 cu o reputatie foarte proasta si se pot identifica imediat in listele de anti-SPAM. Vezi ca listele anti-SPAM nu sunt folosite doar pentru servere de email :)
In afara de asta oricine ar face o minima investigatie ar putea deduce destul de usor ca IP-ul oricarui VPS aflat in cloud nu ar avea cum sa fie adresa de IPv4 a unui jucator uman (aka dependent de jocuri de noroc) de acasa sau pe telefonul mobil ci in cel mai bun caz a unui bot... caz in care de asemenea nu are ce sa caute pe o platforma de jocuri de noroc = ban.

Edited by Ravy, 28 September 2023 - 06:48.


#5
mihaelonisa

mihaelonisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2023

 dagobar, on 28 septembrie 2023 - 05:14, said:

Orice serviciu care inchiriaza IP-uri catre oricine
S-a intamplat o singura data in 3 ani sa fie identificate mai multe conturi avute, as putea continua asa dar vreau sa evit posibilitatea asta extrem de mica de altfel. Sistemele lor de protectie in cazuri de astea de cele mai multe ori lipsesc.

Imi permit sa te contrazic pentru ca fac asta de foarte mult timp.Nu e vorba de dependenta sau altele.In cazul de fata e de vorba despre conturi multiple pe identitati diferite pentru a face matched betting.Adica a castiga bani fara risc ruland bonusurile caselor de pariuri.In 3 ani am patit o singura data asta.Iar cand se intampla, daca au dovezi destul de solide, pot retine banii din contul identificat ca a incalcat termenii si conditiile lor.Tot ce ma intereseaza este sa minimizez total acest risc cu obtinerea unui ip dedicat.

Edited by Ravy, 28 September 2023 - 13:52.


#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Mai bine te lasi de pariuri.

#7
mihaelonisa

mihaelonisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2023

 eiffel, on 28 septembrie 2023 - 11:15, said:

Mai bine te lasi de pariuri.
Prefer sa nu o fac din moment ce pot castiga suficient cat sa fiu multumit. Dar multumesc de sfat.

#8
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Esti dispus sa platesti separat pentru consultanta pentru partea tehnica indiferent daca tu castigi sau pierzi ?

#9
mihaelonisa

mihaelonisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2023

 dagobar, on 28 septembrie 2023 - 20:24, said:

Esti dispus sa platesti separat pentru consultanta pentru partea tehnica indiferent daca tu castigi sau pierzi ?
Eu am venit cu o intrebare de bun simt si m-am ales numit dependent de jocuri de noroc.Attul mi-a zis sa ma las.Sa vad ce mai urmeaza. Apreciez grija unor oameni dar exista o chestie numita matched betting unde castigi garantat la pariuri. Ceea ce ma interesa este adresa de ip dedicata.Dar cu exceptia vps-ului nu am primit niciun raspuns.O sa incerc sa ma documentez mai mult asupra vps-ului.

#10
Nicuviteazu

Nicuviteazu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.09.2023
Cum merge matchedbettingul in UK in última perioada? Din ce am observat pe alte forumuri in UK e destul de veche strategia asta, unde sunt eu de la covid incoace a inceput sa se foloseasca mai des iar in Romania fff putini stiu ce e. Din ce stiu eu sunt peste 40 de case in UK tot cam atatea sunt si in RO , cum reusesti cu toate? O faci fulltime?

#11
marchand

marchand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 26.06.2008
Nu exista foarte multe optiuni ca sa ai ip fix de Romania . Una dintre ele este cea pomenita cu vps , cealalta ar fi sa iti faci  un abonament la  un provider care sa iti ofere optiunea de ip fix.  De exemplu la  Orange https://www.orange.r...-folosete-10148 . Nu am idee cat costa

#12
mihaelonisa

mihaelonisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2023

 Nicuviteazu, on 29 septembrie 2023 - 08:24, said:

Cum merge matchedbettingul in UK in última perioada?
Salutare, Nicu. O fac doar in Romania deocamdata. Functioneaza foarte bine si acasa cu bonusurile de bun venit generoase . In UK functioneaza cu siguranta ,am facut acolo pana acum 2 ani dar am pus o pauza sa ma focusez pe Romania. Mi se pare mai profitabil, intr un timp mai scurt. Tocmai de asta sper sa gasesc o solutie de a obtine un ip dedicat. In Uk existau variante si nu te mai 'prindea' nimeni sa ma exprim asa ,desi oricum cazurile erau extrem de rare.

Edited by Ravy, 29 September 2023 - 15:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate