Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Digi 4K afisare imagine

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Am primit mesaj in aceasta seara ca sesizarea mea s-a incheiat cu succes si daca mai am probleme sa apelez si sa precizez nr sesizarii.
Mentionez ca nu s-a rezolvat nimic astept un meci ceva ca acolo imi dau seama mai bine …


#38
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 djhappy89, on 19 septembrie 2023 - 20:37, said:

Am primit mesaj in aceasta seara ca sesizarea mea s-a incheiat cu succes si daca mai am probleme sa apelez si sa precizez nr sesizarii.
Mentionez ca nu s-a rezolvat nimic astept un meci ceva ca acolo imi dau seama mai bine …


DIGI 4K  are probleme grave!!!!! se vede la fel cu dungi verzi si cateodata terenul este verde ca laserul neclar..sigur au facut ei ceva pe acolo ca si pe meci live se manifesta! ps: pe digisport1 hd nu sunt probleme fix la acelasi meci

#39
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013

 djmaxx, on 19 septembrie 2023 - 21:11, said:

DIGI 4K  are probleme grave!!!!! se vede la fel cu dungi verzi si cateodata terenul este verde ca laserul neclar..sigur au facut ei ceva pe acolo ca si pe meci live se manifesta! ps: pe digisport1 hd nu sunt probleme fix la acelasi meci

Da apar si la meciul de acum dar mult mai rar, semn ca lipsa HDR are un impact semnificativ. Din ce in ce mai clar ca de vina e bandwidth-ul prea mic transmis de catre DIGI.

Edited by marvadal, 19 September 2023 - 21:20.


#40
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 15.02.2010

 marvadal, on 19 septembrie 2023 - 21:19, said:



Da apar si la meciul de acum dar mult mai rar, semn ca lipsa HDR are un impact semnificativ. Din ce in ce mai clar ca de vina e bandwidth-ul prea mic transmis de catre DIGI.
Eu mi-am dat seama de pe toate emisiunile acestui program și duceau lipsă și de HDR.

#41
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Nu este dela Hdr problema, meciul de aseara nu a fost transmis in Hdr, dar imaginea a fost imposibila.

#42
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postmarvadal, on 19 septembrie 2023 - 21:19, said:

(...) Din ce in ce mai clar ca de vina e bandwidth-ul prea mic transmis de catre DIGI.
Tu ai luat în brațe chestia asta cu bandwidth-u' și nu-i mai dai drumu' nici să te pice cu ceară! Te-ai gîndit că s-ar putea să fie un echipament defect? Aseară, cea mai mare parte din prima repriză au petrecut-o jucîndu-se cu reglajele!

View Postcrursu, on 20 septembrie 2023 - 06:18, said:

Nu este dela Hdr problema, meciul de aseara nu a fost transmis in Hdr, dar imaginea a fost imposibila.
În prima repriză, preț de vreo cîteva secunde, transmisia a fost HDR HLG. Pe lîngă schimbarea evidentă de imagine, mi-a semnalizat și televizorul acest lucru.

#43
marvadal

marvadal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 08.04.2013

View Postcrursu, on 20 septembrie 2023 - 06:18, said:

Nu este dela Hdr problema, meciul de aseara nu a fost transmis in Hdr, dar imaginea a fost imposibila.

Fata de meciul de duminica cu HDR, a fost mult mai ok totusi.

#44
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Fără HDR și în seara asta, dar imaginea e la cu totul alt nivel față de serile trecute!

#45
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Salut , sunt initiatorul acestui topic. revin cu update:
-dupa sesizarea facuta am primit mesaj de la rds ca problemele au fost rezolvate . dau drumu la tv intru pe digi4k si culmea problemele cu acei pixeli tot persistau dar itradevar erau foarte rari.
-la dou zile dupa mesaj probabil au mai umblat pe la setari si acum in final pot spune ca imaginea este curata
-de atunci, am vazut mai multe meciuri atat live cat si in reluare (oricum nu are nicio treaba cum este difuzat meciul live/reluare, dar spunea cineva la inceput de topic ca acest aspect conteaza) si am vazut meciuri atat in HDR cat si fara (la fel sia aici,  acest HDR nu este de vina doar ca accentueaza usor acei pixeli facand-ui mai evidenti ) si  pot spune ca eu nu mai am acei pixeli. se mai vad doar urme de bleading dar asta e de la tv :)))

Ar fi interesant daca au disparut si la voi pixelii sau doar la mine in urma sesizarii facute?

#46
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Ati disparut toti?

#47
Kuky

Kuky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.08.2004
Intr-adevar a fost problema asta si s-a rezolvat, cu pixelii verzi pe terenul de fotbal. Era doar pe transmisiile HLG. Acum nu mai apare problema.

Insa am altceva, tot pe transmisiile HLG din campionatul UK, pe un TV nou - Sony A95L. Zonele cu luminanta mare sunt practic arse si cu saturatie mare. Nu-mi dau seama daca e de la TV sau de la emisia lor. Mari are cineva pb aceasta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate