Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Digi 4K afisare imagine

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Salutare . Am instalat optiunea digi 4k insa intampin ceva probleme ciudate zic eu. Pe programul digi 4k in special si pe programul love nature 4k( mai rar) apar anumiti pixeli ca si cum am fi in iocul minecraft.
Cel mai rau este la meciurile 4k este jale …
A venit o echipa acasa a spus ca nu stie ce are …
Atasez cateva poze poate ma puteti indruma catre o rezolvare.
Attached File  IMG_0021.jpeg   314.56K   145 downloads
Sunt zone in care imaginea este pixelata.
Attached File  IMG_0017.jpeg   280.11K   136 downloadsAttached File  IMG_0007.jpeg   337.01K   120 downloadsAttached File  IMG_0010.jpeg   337.72K   115 downloads

Edited by djhappy89, 16 September 2023 - 11:28.


#2
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Ce tv ai ? Ce proc. are ?..

#3
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Lg 65ur81000lj

Nu am probleme cu tvul de ex pe eurosport 4k si nici pe youtube in formate 4k

https://altex.ro/tel...whoC0uwQAvD_BwE

#4
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Cheama baietii de la digi sa puna analizorul pe cablu la toate canalele. Sau poate te lamureste din call service daca e o problema mai mare.

Edited by crischir, 16 September 2023 - 14:42.


#5
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
In call center au verificat au facut un test pare sa fie ok. Au zis ca trimit o echipa. A venit un om aseara a zis ca nu stie de la ce e asa… si a plecat ca nu stia. Azi am facut iar sesizare dar nici nu stiu ce sa le spun eu le-am aratat pozele ca nu face mereu cand vin ei …

#6
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Semnal slab?
Am pus și eu la un tv, nu 4K, un cablu și 2 mufe, una la priza tv și una la tv și se vedea ca naiba, se întrerupea. După care am cumpărat un cablu cu mufe gata făcute, turnate de la fabrica și se vede perfect.
Nu-ți arata tv-ul ce calitate are semnalul? Unele arată.

#7
cristo4

cristo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.12.2006
Nu are legătură cu calitatea semnalului.
Aceeași problema o am și eu pe un Oled LG C1.
Apare doar la meciurile care sunt date în reluare, la cele live imaginea e ok.
Degeaba chemi pe cineva, nu are ce sa rezolve.

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Adică pe românește așa este imaginea transmisă de postul tv respectiv.

#9
Colb

Colb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.09.2005
Confirm. Inregistrarile nu sunt bune. Numai atunci se vede asa.

#10
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001

View Postdjhappy89, on 16 septembrie 2023 - 11:27, said:

Salutare . Am instalat optiunea digi 4k insa intampin ceva probleme ciudate zic eu. Pe programul digi 4k in special si pe programul love nature 4k( mai rar) apar anumiti pixeli ca si cum am fi in iocul minecraft.
Cel mai rau este la meciurile 4k este jale …
A venit o echipa acasa a spus ca nu stie ce are …
Atasez cateva poze poate ma puteti indruma catre o rezolvare.
Attachment IMG_0021.jpeg
Sunt zone in care imaginea este pixelata.
Attachment IMG_0017.jpegAttachment IMG_0007.jpegAttachment IMG_0010.jpeg
Nu te doare gâtul când te uiți așa la el? Posted Image

#11
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011

View Postcetateanul_Vijai, on 16 septembrie 2023 - 15:06, said:

Semnal slab?
Am pus și eu la un tv, nu 4K, un cablu și 2 mufe, una la priza tv și una la tv și se vedea ca naiba, se întrerupea. După care am cumpărat un cablu cu mufe gata făcute, turnate de la fabrica și se vede perfect.
Nu-ți arata tv-ul ce calitate are semnalul? Unele arată.
Salut! Eu am priza in spatele tv-ului acolo bag cablul intr-o parte si cealalta parte in tv.la mine cablul vine din perete. Putere semnal 99-100% ; calitate semnal 75%

View Postcristo4, on 16 septembrie 2023 - 15:38, said:

Nu are legătură cu calitatea semnalului.
Aceeași problema o am și eu pe un Oled LG C1.
Apare doar la meciurile care sunt date în reluare, la cele live imaginea e ok.
Degeaba chemi pe cineva, nu are ce sa rezolve.
Hmmm azi la 22:00 este un meci live. O sa vad cum se vede dar sincer mi se pare o prostie ca live sa se vada bine si in reluare aiurea ..

View Postbadmania98, on 16 septembrie 2023 - 18:36, said:


Nu te doare gâtul când te uiți așa la el? Posted Image
Nu stiu care e faza ca imi pune pozele sucite forumul. Initial cand am vazut am zis sa le rasuceac in tel sa vad daca apar bine pe forum dar tot sucite le pune . Imi cer scuze ..

#12
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 15.02.2010
Cu problema aceasta de imagine să le aibe numai unele județe sau o are și în capitală?
Eu am observat-o de o săptămâna. De joi le-au făcut mai puține pe imagine. Dar există în continuare și acum în direct, așa îmi afișează și la mine calitatea digi4k.
Semnal am suficient la el.

Attached Files


Edited by Danutz2029, 16 September 2023 - 21:44.


#13
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Am revenit . Aseara a fost un meci live ceva cu Barcelona … precizez ca nu are treaba daca este in direct sau in reluare asa cum se vehicula initial. Acei pixeli apar si in direct si in reluare.
Mai am un tv 4k mai jos ca an de productie si am bagat cardul CI si in acela si ce credeti surpriza apar si acolo acei pixeli.
Initial am crezut ca pote e tv-ul de vina , apoi firul, apoi CI-ul. Dar ultima varianta mi-a fost anulata cand in postul de mai sus un alt utilizator ce sa vezi are aceeasi problema…

View PostDanutz2029, on 16 septembrie 2023 - 21:34, said:

Cu problema aceasta de imagine să le aibe numai unele județe sau o are și în capitală?
Eu am observat-o de o săptămâna. De joi le-au făcut mai puține pe imagine. Dar există în continuare și acum în direct, așa îmi afișează și la mine calitatea digi4k.
Semnal am suficient la el.
Din ce judet esti? Eu din Arges. Poate problema persista si in alte judete …
Deci tu nu ai avut mereu asa imaginea ? Spui ca e recenta treaba de o saptamana. Dar de joi se vede mai bine? Adica s-a vazut si mai rau de atat?

#14
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View PostDanutz2029, on 16 septembrie 2023 - 21:34, said:

Cu problema aceasta de imagine să le aibe numai unele județe sau o are și în capitală?
Eu am observat-o de o săptămâna. De joi le-au făcut mai puține pe imagine. Dar există în continuare și acum în direct, așa îmi afișează și la mine calitatea digi4k.
Semnal am suficient la el.


problema este de la digi 4k nu de la televizoare!!! acum am vazut si eu  acum este muzica videoclipuri si apare verde.. deci au schimbat ei ceva! ar trebui sa le dau emailuri ca sigur ei nu au sesizat problema ca din experienta nu se uita nimeni la acest post cand e la serviciu..
problema asta vad ca e si la mine in bucuresti ! dar eu zic ca este de la postul digi 4k au schimbat ei sigur ceva ..codari bitrate ceva...

Edited by djmaxx, 17 September 2023 - 00:55.


#15
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 15.02.2010

View Postdjhappy89, on 17 septembrie 2023 - 00:09, said:

Din ce judet esti? Eu din Arges. Poate problema persista si in alte judete …
Deci tu nu ai avut mereu asa imaginea ? Spui ca e recenta treaba de o saptamana. Dar de joi se vede mai bine? Adica s-a vazut si mai rau de atat?
Sunt din județul Sibiu. De săptămâna trecută am observat ca erau aparute, și mari față de cum e acum mai reduse. Până în acel prezent sau văzut fără pixeli. Pe acest program mă uitam chiar numai la Formula 1 permanent.
De vo trei zile s-o mai redus din pixeli dar iî mai am încontinoare destui de mici mai ales si pe docuentare. Pixelii de acuma îi am ca în fotografiile de la tine.
Le vad mai puține și în documentare pe obiecte și fețele la oameni pe alocuri, mai puține. Poate își va reveni!

#16
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011

View Postdjmaxx, on 17 septembrie 2023 - 00:53, said:




problema este de la digi 4k nu de la televizoare!!! acum am vazut si eu  acum este muzica videoclipuri si apare verde.. deci au schimbat ei ceva! ar trebui sa le dau emailuri ca sigur ei nu au sesizat problema ca din experienta nu se uita nimeni la acest post cand e la serviciu..
problema asta vad ca e si la mine in bucuresti ! dar eu zic ca este de la postul digi 4k au schimbat ei sigur ceva ..codari bitrate ceva...

Astazi ar trebuie sa vina o echipa sa cada ce este. Am sa le spun ca problema este in mai multe judete. Si unde anume sa dam mail ca parca nu mai au mail. Cel cu clienti@rcs-rds nu mai il au parca…si ce anume le spunem ca problema e de la ei dar de la ce de la codaei?

View PostDanutz2029, on 17 septembrie 2023 - 09:43, said:


Sunt din județul Sibiu. De săptămâna trecută am observat ca erau aparute, și mari față de cum e acum mai reduse. Până în acel prezent sau văzut fără pixeli. Pe acest program mă uitam chiar numai la Formula 1 permanent.
De vo trei zile s-o mai redus din pixeli dar iî mai am încontinoare destui de mici mai ales si pe docuentare. Pixelii de acuma îi am ca în fotografiile de la tine.
Le vad mai puține și în documentare pe obiecte și fețele la oameni pe alocuri, mai puține. Poate își va reveni!
Hmm nu cred ca isi revin daca ei nu au observat or sa lase asa

#17
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.03.2007
Și în Arad, pe DiGi 4K aceeași problemă!
Vedem acum la F1 dacă apar pixeli.!

#18
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,596
  • Înscris: 16.08.2008
La mine formula 1 merge perfect pe Digi 4k

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate