Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Muzica din prezent la radio

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Muzica din prezent data la radio. Ceva ce unii din noi auzim des,fie daca avem masina sau un radio acasã. Pe orice post radio CHR sau ceva de genul,poti sã dai de piese bune si rele. Dar la radiouri gen Kiss sau similare, dai sa asculti si faci ca trenu cand auzi aceleasi 40j de piese repetate din orã in orã. In vremea cand popcorn era la putere,se plangea lumea ca de ce se da acest gen. Acum e altfel,lumea se plange de alt gen. Decat sa asculti radio obișnuit,mai bine iti faci un playlist si ești asigurat. Atat am spus.

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,479
  • Înscris: 17.04.2006
Pai si actioneaza. Spotify, youtube music, youtube premium. Why radio?
Mai sunt ceva emisiuni interesante la radio?

#3
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021
Citește topicul ăsta:
https://forum.softpe...-de-execrabile/

View PostSef-chenko, on 13 septembrie 2023 - 19:36, said:

Mai sunt ceva emisiuni interesante la radio?
Emisiunile matinale de cacao le urăsc.
Uneori mai ascult La Interactiv cu Lucian Mândruță de la Digi FM.

#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
E plin internetul de radiouri online pe tot felul de categorii si fara reclame. Radioul in RO a devenit insuportabil.
Am si Tidal sau spotify insa in masina prefer aceste radiouri online.

#5
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023

View Postatupi, on 13 septembrie 2023 - 19:55, said:

E plin internetul de radiouri online pe tot felul de categorii si fara reclame.

Am colorat literele corespunzător, ca să-mi exprim deschis părerea despre reclame și radiourile comerciale cu 2-3 melodii în buclă.

#6
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,283
  • Înscris: 27.10.2007
nu vad neaparat o problema in reclame, trebuie si ei sa traiasca, sa faca profit, sa se imbogateasca sa traiasca in lux...
problema e muzica proasta si mai ales repetitiva (max 20-30 de melodii si alea puse in bucla) si faptul ca realizatorii vorbesc mult si prost. foarte prost.
spun doua vorbe hi, hi, hi alte doua vorbe hă, hă, hă = se cred spirituali
sau abordeaza teme serioase dimineata (alegeri, coruptie, vaccin, demonstratii etc. = se cred inteligenti) intr-un moment al zilei in care energia mea se indreapta catre altceva.
radioul perfect pt mine e cel in care prezentatorii nu exista. muzica si reclame, doar muzica si ce mult reclame.

Edited by strongsss, 13 September 2023 - 20:28.


#7
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021
Grosul banilor nu vine din reclame, ci de la partide pentru a pupincuri unii politicieni. Și mai sunt unele de propagandă gen Metropola TV, Gold FM, etc.
Acesta este rolul posturilor de radio si TV, altfel ar supraviețui doar cele mari. Pentru că la noi puterea de cumpărare este foarte slabă, iar dacă nu ai audiențe mari, vin puțini bani din reclame.
Sunt deținute de tot felul de penali pentru a-și face mendrele.

Edited by Valy_User, 13 September 2023 - 20:31.


#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,541
  • Înscris: 30.10.2003

View PostSef-chenko, on 13 septembrie 2023 - 19:36, said:

Mai sunt ceva emisiuni interesante la radio?
Radio Romania Actualitati are stiri bune. De exemplu am aflat ceva amanunte despre turneul de sumo din Japonia care tocmai a inceput si alte informatii interesante. Muzica e cam de cacao.

#9
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
cred ca numai ascult radio de 15 ani...la tv nu ma mai uit cam de 20.

#10
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 10.08.2023
Da, e jalnica situatia. Eu aud doar cand sunt la altii in masina si au radio deschis. Nici ei nu asculta propriu-zis, lasa deschis sa se auda ceva acolo. Am observat ca toate melodiile sunt la fel, o voce procesata, metalica, in care mai ramane doar o farama din vocea originala, cu lalait monoton. In spate e un negativ generic, la fel, fara vreun strop de originalitate. E un fel de muzica pentru oamenii complet neinteresati de muzica, un fel de zgomot parazit.

#11
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,283
  • Înscris: 27.10.2007
Grosul banilor vine pe filiera politica si asta nu e deloc in regula.
Dar nu cred ca politica ii face sa se comporte ca niste maimute hlizite sau politica le impune sa foloseasca doar 30-40 de melodii.
In materie de muzica sunt niste aranjamente cu casele de productie la fel de urate ca aranjamentele din politica. Melodii de doi bani, promovate intens, ca asa cere publicul, in timp ce publicul cauta innebunit butonul pentru a schimba postul.
Daca s-ar intoarce in mod transparent la publicitate, ar tine cont mai mult de ce vrea publicul. Acum ii doare la basca de public.

#12
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021
Mă mir cum de nu au început să pună muzică NCS ca să fie treaba treabă.
Eventual și știrile citite de o voce sintetizată artificială, ca să nu mai plătească crainic.

Edited by Valy_User, 13 September 2023 - 21:20.


#13
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Vin in Romania de 1-2 ori pe an, stau maxim 3 saptamani in total. Eu  ascult radiourile clasice in masina, insa daca as locui permanent in Romania nu cred ca as rezista o luna pana sa caut solutii pt a inlocui radioul clasic. Emisiunile alea de dimineata sunt absolut penibile, prezentatorii au limbaj de mahala deseori, muzica e foarte des extrem de proasta.

#14
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021
Lasă radio, dar pentru mine este de noaptea minții cum pot rezista unii să se uite ore întregi în continuu la România TV. Ăia trăiesc într-o lume paralelă.

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,633
  • Înscris: 07.02.2003

View Postkrokod1lusinc3r, on 13 septembrie 2023 - 19:21, said:

dai sa asculti si faci ca trenu cand auzi aceleasi 40j de piese repetate din oră in oră.
Nu-ti dai seama de asta decat daca asculti prea mult... schemele de repetare sunt pentru ca la fiecare interval de timp alte categorii intra in ascultare. Radioul nu e ceva care trebuie sa mearga non-stop.

Edited by andreic, 13 September 2023 - 22:23.


#16
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,609
  • Înscris: 30.07.2003

View Postkrokod1lusinc3r, on 13 septembrie 2023 - 19:21, said:

Muzica din prezent data la radio.
Esti prizonier in FM?

#17
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,020
  • Înscris: 02.08.2021
Ar trebui deschis un topic cu alternative pentru radio. In special pentru mașină.
In afară de stick-ul USB.

Edited by Valy_User, 13 September 2023 - 22:53.


#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,541
  • Înscris: 30.10.2003

View PostValy_User, on 13 septembrie 2023 - 22:53, said:

Ar trebui deschis un topic cu alternative pentru radio.
Eu am Deezer.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate