Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Recomandare camera 360°

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Buna,

Am o camera  360 de pe un site renumit sa nu dau nume, WIFI Loosafe® 60HS Pro+, 5MP, exterior/interior, Ultra HD 4K, 5X zoom si mi-a mers cat de cat ok timp de 3 ani, adica la banii pe care i-am dat nici nu imi faceam mari sperante doar ca de la o vreme incoace tot imi face figuri se deconteaza si iara se conecteaza nu inteleg de ce, i-am dat reset de toate am zis ca de data asta vreau sa-mi cumpar una sa spun profesionala, nu doresc sa-mi bag camera cu server sau cu ce naiba mai exista, pe mine o camera 360 de grade ma ajuta suficient, si as vrea sa iau una d'asta mai profesionala daca exista, adica sa fie mai strong dar nu vreau sa fie prin tot felul de cabluri ci cum e este, sa o bagi in priza sa se conecteaza la wi-fi sau chiar cablu internet un card micro in ea si cam atat, exista asa ceva? bugetul ar fii pana in 1000 de lei una.

#2
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 09.01.2007
N-ai zis pentru ce o iei. Conteaza mult.
Eu nu recomand una pana in 1000 de lei ca o sa ai aceleasi probleme peste ceva timp, si banuiesc ca nu o iei ca sa o schimbi la anu' iar.

Asa, pret/calitate eu recomand Insta360 One RS. E vreo 1500 de lei dar gasesti o gramada de reviews si sample videos. Si brandul e foarte cunoscut, e printre principalii concurenti la GoPro.

#3
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005
DS-2DE3A404IW-DE-W(S6) s-ar incadra in bugetul tau, cu wifi.
IPC6415SR-X5UPW-VG - fara wifi, cu alimentare poe.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
E o camera de exterior care se monteaza la coltul cladirii. Nue pentru vlogging sau de actiune.
[ https://cdn.bocp.eu/images/883/229/22991_28127064.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vezi ce gasesti aici.

#5
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 09.01.2007
Ah, my bad, nu m-am uitat la ce cumparase initial... sau in ce arie e postat. Asa-i cand treci prin caffeine withdrawal.
Atunci +1 vot pentru hickvision. :D

#6
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Daca am invatat ceva in ultimii 4 ani de cand am camere este ca orice ai cumpara, tot in 3-8 m te alerteaza de miscare umana sau sa zic un caine mai mare. Si atunci de ce sa cheltui?

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 22.05.2003
Recomand cu caldura iMou.
https://www.spy-shop...rer=3053&q=imou

#8
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

View Postadip1962, on 13 septembrie 2023 - 10:22, said:

Daca am invatat ceva in ultimii 4 ani de cand am camere este ca orice ai cumpara, tot in 3-8 m te alerteaza de miscare umana sau sa zic un caine mai mare. Si atunci de ce sa cheltui?
Sa nu generalizam, eu fac detectie pe camere de 2mpx la 60m, noaptea, cu o rata de 97%. Accusense-ul si MD 2.0 de la hik sunt foarte bune pentru utilizatorii obisnuiti, au detectie la 20-30m lejer, conteaza doar sa alegi camera potrivita pentru aplicatia ta.

#9
rares3968

rares3968

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.01.2022
Recomand imou sau Hikvision.
Dar, poti incerca sa cumperi o camera de-asta ieftina si sa o legi la internet prin CABLU. Nu se va mai deconecta pt. ca are internet prin cablu.

Camera asta ar trebui sa fie OK, are mufa de ethernet si are aceeasi aplicatie ca cea veche (icsee).
https://www.emag.ro/...1/pd/DHX9KRBBM/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate