Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Apple Watch la sala ~ calorii

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.08.2020
Salut.

Am un AW 5 si un Xiaomi S1 Active. Ambele le folosesc la sala in diferite zile. Personal mi se pare ca AW-ul umfla caloriile. Gen pentru 1 ora de antrenament cardio+greutati sa zicem ca ajung la vreo 650-700calorii arse pe cand cu Xiaomi ajung la jumtate. Care minte care umfla ? De curios am pus odata sa vad cate calorii arse am la un aparat si erau mult mai apropiate de Xiaomi, undeva la cateva calorii in minus. Voi ce pareri aveti ?

#2
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Stă ferm pe încheietura AW? Ai ultima versiune de soft? Poate mai merge calibrat, periodic. Oricum, e peste orice ceas Xiaomi, cel mai probabil.

Edited by Vlad_22, 12 September 2023 - 15:53.


#3
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.08.2020
Sta destul de bine pe incheietura. Update la zi, cat despre calibrat la ce te referi ?

#4
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
In ceea ce priveste AW, am observat ca uneori la acelasi efort depus, consumul de calori este diferit. Ma refer la mers pe jos, aceleasi distante, acelasi traseu, calorii arse diferite. Probabil software-ul zice ca capeti rezistenta. Pentru ca ale mele scad, nu cresc.

#5
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,216
  • Înscris: 23.08.2014
Xiaomi are dreptate, insa oricum nu prea conteaza, ceea ce conteaza e cum te simti tu, cum esti, slabesti, te ingrasi....ce conteaza ce arata ceasul?

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,511
  • Înscris: 19.04.2009
Calorii active sau calorii totale?

Depinde la care te uiti...

#7
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 16.07.2008
In general, weightlifting for 30 minutes can burn between 90 and 126 calories, depending on a person’s body weight. Vigorous weight lifting for 30 minutes may burn between 180 to 252 calories, depending on a person’s body weight.

https://www.medicaln...ifting-calories

Trage tu concluziile.

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,187
  • Înscris: 22.05.2003
Fiecare are "hartile sale".

Am observat ca pe banda, dupa ce setez sex/varsta/kg, AW imi arata mai putin la toate (km, cal) si e normal, pentru c abanda stie exact cat am parcurs, iar ceasul aproximeaza in functie de pasi.

Pe scurt, nu aici nicio garantie. Mergi cu ce iti place.

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ar fi culmea ca un asemenea dispozitiv sa stie cate calorii arzi.
Totul se bazeaza pe un algoritm care aproximeaza la nivel teoretic anumite lucruri. Realitatea poate fi foarte departe.

#10
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.08.2020
Eu sunt perfect deacord ca aproximeaza. Dar mie mi se pare ca aproximeaza prea mult. Sau poate asa o fi la AW, platesti mai mult, arzi mai mult. In 2 ore de sala poti ajunge la 2000calorii arse.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate