Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Recomandare telefon rezistent

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
31 răspunsuri în acest subiect

#1
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.246
  • Înscris: 22.04.2005
Vreau sa cumpar un telefon pentru tatal meu; lucreaza ca si instalator (plus diverse alte activitati) si mereu scapa telefonul pe jos, ori in apa.
M-am gandit sa incercam si ceva special conceput pentru domeniul asta, gen CAT sau ULEFONE.
Ca si particularitati este musai ca ecranul sa nu fie mai mare de 6.1 si sa mearga fluent.
Ma uit la un Ulefone Armor 11T dar costa 2600 lei si parca mi se pare cam mult. Credeti ca sunt si alte alternative disponibile cu o configuratie decenta si cu un display nu foarte mare?
Multumesc.

#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.940
  • Înscris: 26.05.2007
Orice telefon imbracat in husa Ringke Fusion X. Prietenii stiu de ce..........

#3
yuukan

yuukan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.036
  • Înscris: 16.01.2010
Nu, din câte știu e cam singura variantă.
Mai ei variantă cu un telefon ieftin / de lucru care să nu îți pară rău dacă îl scapi, toate nu sunt să reziste, din plastic să fie + o husă de prins la pantaloni gen.

#4
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.577
  • Înscris: 30.03.2023
Am avut Ulefone Power2, a rezistat la multe cazaturi (cumparat sh)
Nu am gasit acumulator sa cumpar din RO

#5
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.555
  • Înscris: 18.10.2011
N-ar fi suficient un telefon d-ala cu butoane, old style, gen Nokia? E vreo 1-2-300 de lei, parca...

#6
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.246
  • Înscris: 22.04.2005

 aaaa4567, on 06 septembrie 2023 - 22:39, said:

N-ar fi suficient un telefon d-ala cu butoane, old style, gen Nokia? E vreo 1-2-300 de lei, parca...
Pana anul trecut a avut un Nokia asa cum ai specificat dar mai nou are nevoie de whatsapp si o camera buna pt. video call.

 ChemTeacher, on 06 septembrie 2023 - 22:01, said:

Orice telefon imbracat in husa Ringke Fusion X. Prietenii stiu de ce..........
Tocmai ca nu orice telefon: ecran 6.1 RAM: minim 6 gb ; Storage: minim 128 gb;  rezolutie ecran: FHD; Buget: max 2500 lei
Daca tot ii cumpar macar sa fie ceva bunicel sa nu ma sune zilnic ca se misca greu sau ca se blocheaza.
In afara de Google Pixel 6a sau 7a eu nu gasesc nimic. Gasesc Ringke Fusion X pentru Google Pixel 6a sau 7a?  Pe GSMNET nu au si nici pe Emag

Editat de Y0samiteSam, 06 septembrie 2023 - 23:12.


#7
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011

 ChemTeacher, on 06 septembrie 2023 - 22:01, said:

Orice telefon imbracat in husa Ringke Fusion X. Prietenii stiu de ce..........

Orice telefon cu rezistență la apă, altfel e degeaba. E foarte greu în suma asta, din păcate. Și nu e de ajuns să aibe specificațiile, trebuie să găsești unul cu reviews bune.

Editat de benis, 06 septembrie 2023 - 23:23.


#8
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.577
  • Înscris: 30.03.2023

 Y0samiteSam, on 06 septembrie 2023 - 23:08, said:

Tocmai ca nu orice telefon: ecran 6.1 RAM: minim 6 gb ; Storage: minim 128 gb;  rezolutie ecran: FHD; Buget: max 2500 lei
Daca tot ii cumpar macar sa fie ceva bunicel sa nu ma sune zilnic ca se misca greu sau ca se blocheaza.
In afara de Google Pixel 6a sau 7a eu nu gasesc nimic. Gasesc Ringke Fusion X pentru Google Pixel 6a sau 7a?  Pe GSMNET nu au si nici pe Emag
In afara de Ulefone,rezistent nu ti-as recomanda nimic.
Succes!

#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.266
  • Înscris: 24.01.2008
Dupa trei ani, eu inca sunt multumit de-un Oukitel WP5, functioneaza ca-n prima zi, desi a luat multe cazaturi pe gresie / ciment, si-a cam stat si-n ploaie pe ghidonul motocicletei sau in buzunar (la aceeasi ploaie torentiala, vreo 80 km pe motor, tigara electronica mi s-a ars, tot in buzunar, de la apa).

Acum ma uit de-un upgrade (cred ca va fi Doogee V30) ca sa-mi inlocuiesc ambele telefoane... WP-ul il luasem strict pt navigatie pe motor, nu prea m-a interesat decat rezistenta si bateria (inca duce 10 - 12 ore pe Waze, fara alimentare).

#10
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.085
  • Înscris: 16.10.2007

 Y0samiteSam, on 06 septembrie 2023 - 21:48, said:

Ma uit la un Ulefone Armor 11T dar costa 2600 lei si parca mi se pare cam mult.
Nu e mult, are si camera termica, poate foloseste candva.
E si 5G, memorie mare, isi scoate banii.

#11
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.313
  • Înscris: 11.11.2004
Nu trebuie sa fi instalator sau alpinist pentru a scapa telefonul pe jos... Mama e pe Ulefone Armor de ceva ani buni, de atunci n-am mai avut nicio treaba cu telefoane sparte/crapate Posted Image

#12
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.498
  • Înscris: 24.02.2017
https://www.catphones.com/en-gb/

#13
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.188
  • Înscris: 17.01.2012
hunt nu-s bune?

#14
rares3968

rares3968

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 246
  • Înscris: 08.01.2022
Samsung Galaxy A54 cu husa husa Ringke Fusion X si o folie buna. 5G, 8GB de ram si poti adauga card. Plus o camera buna si design ca S23.

#15
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.498
  • Înscris: 24.02.2017
Bai voi vorbiti din auzite sau din recenzii citite pe net ??   Telefon mai solid decat Caterpillar nu exista.  Un amic l-a avut pe santiere in golful persic. A lucrat ani in petrol si gaze pana s-a decis sa ramana acasa cu familia.  Facea orice cu el, putea sa il arunce si pe jos sau in cineva daca era cazul. Telefonul nu avea nici cea mai mica problema. Fara huse si folii si alte aiureli care si alea mai costa niste bani.

#16
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.271
  • Înscris: 12.07.2017
Poți să atunci o privire și la Motorola Defy (2021) care e destul de accesibil ca preț, doar ca are ecran de 6,5 inchi diagonală.
https://altex.ro/tel...YBK/#additional

#17
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.246
  • Înscris: 22.04.2005
Multumesc tuturor pentru sugestii dar multe modele au ecranul mult prea mare. Cred ca o sa raman la Ulefone.
Am deschis acest topic in speranta ca sunt modele de telefoane rezistente facute si de producatori mai cunoscuti gen Motorola, Samsung, Sony.
Din pacate am gasit doar producatori mici de care nu stiu nimic: Ulefone, iHunt, Oukitel, Doogee, etc...

#18
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.266
  • Înscris: 24.01.2008
Despre Sony nu stiu.  Motorola are Defy, despre care ti s-a spus deja, iar Samsung are mai multe modele XCover... daca doar de la granzi vrei, studiaza-le oferta / specificatiile, vezi care te multumeste.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate