Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Pana unde se va ajunge cu critica feministelor ?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
2919 replies to this topic

#55
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
da, la demisie (sau demitere?)  ma refer

de ce a zis ce a zis... a zis si el ce i-au spus altii sa spuna, toti au PR in jurul lor, exact cum si ea a spus ce a spus

posibil sa fi fost niste discutii intre reprezentatii fiecaruia, si convenit chestia asta - poate apare si ea si zice ca a fost consimtit

"Plus demasca plaga ce a cuprins societatea, dacă nu poate înțelege gesturi din astea inocente." - nu am inteles asta

Edited by irina2014, 31 August 2023 - 14:40.


#56
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,638
  • Înscris: 30.10.2003
Daca o pupa Henry Cavill tot asa de mare era scandalul?

Btw de demisie, i-a cerut ea demisia sau au fost altii? Pentru ca eu sunt 99,99% sigur ca daca plangerea a fost pe bune, demisia nu ar consola-o.

Edited by Bursul, 31 August 2023 - 14:45.


#57
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postirina2014, on 31 august 2023 - 14:37, said:



"Plus demasca plaga ce a cuprins societatea, dacă nu poate înțelege gesturi din astea inocente." - nu am inteles asta



Uite articolul pe care l-am citit eu:


https://www.google.c...functie-1822284


#58
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
foarte bine, sa se tina tare, desi nu cred ca are sanse.

nu am inteles daca treaba cu demascatul plagii este punctul tau de vedere, ceea ce crezi tu


pt ca pana acum pare exact invers


LE: "feminism fals" (citat din Luis R)... estee vorba de un extremism indus (valabil si la baieti/barbati, vezi discutiile despre masculinitatea toxica etc)

Edited by irina2014, 31 August 2023 - 14:47.


#59
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 03.03.2014

View Postirina2014, on 31 august 2023 - 14:37, said:

da, la demisie (sau demitere?)  ma refer
de ce a zis ce a zis... a zis si el ce i-au spus altii sa spuna, toti au PR in jurul lor, exact cum si ea a spus ce a spus
posibil sa fi fost niste discutii intre reprezentatii fiecaruia, si convenit chestia asta - poate apare si ea si zice ca a fost consimtit
"Plus demasca plaga ce a cuprins societatea, dacă nu poate înțelege gesturi din astea inocente." - nu am inteles asta
Dacă și cu poate... poate, poate. Faptele sunt clare, dar vă place vouă, unora de pe aici, să speculați și să țeseți tot soiul de povești amuzante, în dulcele stil românesc, care nu duce nicăieri.

E bine că s-a întâmplat acolo și s-au luat măsuri, pentru că la noi, reacția și consecințele ar fi fost delăsătoare, precum unele păreri eminente de pe subiect.

#60
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,003
  • Înscris: 16.07.2015
O mare prostie cu fotbalista sărutată de președintele federației spaniole de fotbal sau cine era, e mai puțin relevant... A fost un gest de moment, lăsat purtat de euforia câștigării celei mai importante competiții... De aici și până a încerca a ruina viața omului, Christ... Suntem pe ducă ca specie.

Edited by Vlad_22, 31 August 2023 - 14:50.


#61
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,829
  • Înscris: 09.05.2008

View PostBursul, on 31 august 2023 - 14:39, said:

Daca o pupa Henry Cavill tot asa de mare era scandalul?
Eh, lasati, ca peste ceva timp ii gasesc si lu' asta ceva, a injurat el vreun perciunat, n-a dat prioritate la vreun colorat, l-a pupat pe buze pe bunicu'din partea matusii.
Lase-le putin timp la coiotii astia denumiti stiristi/guristi/jurnalisti.


#62
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Ma zgârie pe ochi "consimțit și reciproc" din apărarea lui. Nici nu știi ce e mai rău, consimțit sau reciproc? :D
Și mă zgârie și cabotinismul discursului cu hai sa ne trezim, Spania, copiii mei șamd.


Dacă și-ar fi cerut scuze și atât, ar fi fost ok din punctul meu de vedere.

#63
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
@Nephthyis-Maat

nu speculez nimic.

toti au PR, declaratiile in media nu si le concep singuri.

Edited by irina2014, 31 August 2023 - 14:53.


#64
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,003
  • Înscris: 16.07.2015
Culmea că jucătoarea nu a fost deranjată decât când s-a iscat scandalul... Reiese că are un caracter cam jegos, dacă nu a explicat ce și cum și s-a lăsat influențată de opiniile altora... Na, ce să le ceri, jucători de fotbal, nu-ți trebuie vreun mare intelect, că doar dai cu piciorul într-o bășică.

Edited by Vlad_22, 31 August 2023 - 14:53.


#65
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 03.03.2014

View PostBursul, on 31 august 2023 - 14:39, said:

Daca o pupa Henry Cavill tot asa de mare era scandalul?

Btw de demisie, i-a cerut ea demisia sau au fost altii? Pentru ca eu sunt 99,99% sigur ca daca plangerea a fost pe bune, demisia nu ar consola-o.
Dacă venea ar patrulea război mondial... Dar nu a venit!
Și știi tu ce ar consola-o pe jucătoare sau nu! Pe bune, e chiar amuzant ce imaginație aveți unii!

#66
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,829
  • Înscris: 09.05.2008

View PostNephthyis-Maat, on 31 august 2023 - 14:49, said:

E bine că s-a întâmplat acolo și s-au luat măsuri, pentru că la noi, reacția și consecințele ar fi fost delăsătoare, precum unele păreri eminente de pe subiect.
Uite un motiv MAXIM contra emigrarii.
Ce sa caut eu acolo?
Unde n-am voie sa ma bucur, unde n-am voie sa ragai dupa bere sau sa expir fumu' dupa ce-l aspir din tigara?
CE?


#67
juGGaKNot

juGGaKNot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 29.10.2007
S-a suparat ca a intors obrazul prima data asa ca a pus mainile sa fie sigur ca nimereste.

#68
Cmd199306

Cmd199306

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 15.07.2019
Dar fetele alea au câştigat un campionat mondial, ajutate şi de preşedintele federaţiei, care le-a asigurat toate condiţiile, de la antrenor la medic, terenuri de antrenament, transport, cazare etc.

Apropo, ştie cineva care a fost scorul finalei ? :) Că de aia s-au adunat oamenii acolo şi de aia s-a întâmplat ce s-a întâmplat pe podium.

Ca să ne înţelegem. Nu, nu mi-ar fi plăcut ca mama, soţia/iubita, sora/verişoara să păţească la fel, dar de aici până la a i se cere "decapitarea" din funcţie şi interzicerea din viaţa publică mi se pare uşor exagerat.

#69
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,829
  • Înscris: 09.05.2008

View PostVlad_22, on 31 august 2023 - 14:51, said:

Culmea că jucătoarea nu a fost deranjată decât când s-a iscat scandalul... Reiese că are un caracter cam jegos, dacă nu a explicat ce și cum și s-a lăsat influențată de opiniile altora... Na, ce să le ceri, jucători de fotbal, nu-ți trebuie vreun mare intelect, că doar dai cu piciorul într-o bășică.
Dap, pe cand sa postezi prostii pe lolopedia e dovada clara ca ai cinci masterate la MIT si doua doctorate la Oxford.

#70
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 03.03.2014
Reacția normală, matură și responsabilă, ar fi fost să își ceară scuze, nu să își caute lui scuze sau explicații. Asta spune câte ceva despre caracterul lui.

#71
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
m-am mai uitat la filmare:

ea il imbratiseaza, nu sta stana de piatra

dupa ce se despart, ea pleaca zambind/razand

dupa, face misto in autocar

unde e trauma?

Edited by irina2014, 31 August 2023 - 14:58.


#72
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,003
  • Înscris: 16.07.2015

View Postfuturist, on 31 august 2023 - 14:56, said:


Dap, pe cand sa postezi prostii pe lolopedia e dovada clara ca ai cinci masterate la MIT si doua doctorate la Oxford.
Ce treabă are una cu alta? Eu sunt nimeni, pe când alții sunt persoane publice și "modele" de urmat, teoretic. Măcar eu nu m-aș vedea în stare făcând așa ceva, dacă aș fi femeie.

Edited by Vlad_22, 31 August 2023 - 14:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate