Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pana unde se va ajunge cu critica feministelor ?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
2919 replies to this topic

#37
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004
Dacă pupa un bărbat ar fi fost lăudat și cred că-i dădeau o medalie.

S-a prostit lumea.

#38
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Posttigerheart, on 31 august 2023 - 12:21, said:


Attachment screenshot_4.jpg

Pare destul de direct... Si da, chiar si ca barbat, nu prea sunt de acord cu astfel de "pupici", fie ca sunt dati de barbati sau femei. Una e pupicul pe obraz si alta e pe gura.

Daca ne intalnim pe strada, iar tu esti cu prietena/sotia, pot sa ii dau un pupic pe gura?  Posted Image
dar i-a bagat si limba in gura sau ce?    
Daca era grav, in acelasi cadru o vedeam ca: ea ridica genunchiu si-l controleaza la bilute scurt
Sau ii tragea o palma peste chelie instant.
Din ce vad eu,  se cunosteau si se se bucurau impreuna de ce o fi fost de sarbatorit. Restul e can can.

#39
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostBursul, on 31 august 2023 - 13:27, said:


Nu pare afectata, basca rade la paralela dintre pupatul ei si alt pupat al lui Casilias.

Sau vad eu gresit?


E f dubios clipul.
Cam ce motive ar avea o fată să aibă reacția asta?
Și mai ales, ce motive ar avea celelalte fete să facă așa big deal din asta?

Din punctul meu de vedere, ce făceau fetele celalalte seamănă cu o reacție de apărare. Se amuză de ceva penibil ce i s-a întâmplat colegei lor, ca să reducă penibilul.


Plus că fata consuma alcool. Un amănunt important, când e sa analizezi ce se întâmplă acolo.

Edited by Chayah, 31 August 2023 - 14:01.


#40
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View PostBursul, on 31 august 2023 - 12:22, said:

Daca era prietena/sotia voastra, mai era un gest inocent?

Pentru mine a fost un gest deplasat, dar acum nu trebuie sa-si dea demisia sau sa fie pus la stalpu infamiei. O scuza, ceva cenusa in cap cred ca ajunge.

Tanti jucatoarea ce a zis?
inainte sa vad clipul m-am gandit ca i-a bagat mana prin pantaloni fetei.. sau ceva badaranie.

#41
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008
3 pagini cu Chayah!
Blana!
Ce se discuta?
Ceva cu femei oprimate de barbati?

Daca am ajuns sa ne cacam pe noi pentru gesturi de bucurie, este momentu' sa tragem apa peste societatea asta de CACAT.


#42
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostBursul, on 31 august 2023 - 12:22, said:


Pentru mine a fost un gest deplasat, dar acum nu trebuie sa-si dea demisia sau sa fie pus la stalpu infamiei. O scuza, ceva cenusa in cap cred ca ajunge.

A fost deplasat si trebuie sa-si dea demisia

#43
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View PostChayah, on 31 august 2023 - 13:59, said:




E f dubios clipul.
Cam ce motive ar avea o fată să aibă reacția asta?
Și mai ales, ce motive ar avea celelalte fete să facă așa big deal din asta?

Din punctul meu de vedere, ce făceau fetele celalalte seamănă cu o reacție de apărare. Se amuză de ceva penibil ce i s-a întâmplat colegei lor, ca să reducă penibilul.


Plus că fata consuma alcool. Un amănunt important, când e sa analizezi ce se întâmplă acolo.
nu mi se pare dubios

motivul ar fi ca pt ea nu a fost o tragedie - da, nu mi-a placut, vedeti si voi ce etc, ce si-or fi spus ele acolo

mi se pare ca se amuza la o faza penibila

da, consuma alcool, e o petrecere

LE: nu mi se pare o forma de violenta esxuala, cf. " Spain’s caretaker government, Irene Montero, who described the kiss as ‘a form of sexual violence’". Exagerat - da, poate fi scarbos - da, dar de aici pana la a demite persoana...


Edited by irina2014, 31 August 2023 - 14:21.


#44
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postfuturist, on 31 august 2023 - 14:07, said:

3 pagini cu Chayah!
Blana!
Ce se discuta?
Ceva cu femei oprimate de barbati?

Daca am ajuns sa ne cacam pe noi pentru gesturi de bucurie, este momentu' sa tragem apa peste societatea asta de CACAT.



Aaa, nice! Mă Vezi o apărătoare a femeilor? :blush:
Voi salva postarea și o voi arăta celor care mă ceartă când mai apăr și câte-un bărbat :D.


Tu așa te bucuri în viața de zi cu zi? Doamna futurist ce spune? :huh:




#45
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Mie mi s-a parut ciudat gestul, dar scuzabil. Tipa nu parea deloc suparata. Ce a urmat in zilele urmatoare e pur si simplu tembelism.
Anormala a fost intamplarea cu jucatoarea de tenis care a fost sarutata si gadilata pe cwr de tatal ei. Acolo s-a considerat ca e normal.

#46
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postirina2014, on 31 august 2023 - 14:14, said:


nu mi se pare dubios

mi se pare ca se amuza la o faza penibila

da, consuma alcool, e o petrecere


Păi da, asta ziceam și eu, că se amuză la o faza penibilă, ca să ii șteargă din penibilitate.


Asta nu înseamnă însă că ei i-a plăcut și că au convins-o forțele întunericului să facă plângere :).

#47
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

View Posthellmarvel, on 31 august 2023 - 12:35, said:

Da ma, ca tie ți-ar fi plăcut ca după ce ai făcut TU toată munca, sa vina unu' pus politic (dar putea fi oricare altul, mai mult sau mai puțin implicat, antrenorul de exemplu (mai țineți minte libidinosenia antrenorilor si antrenorilor secunzi, unele femei, care pupau in bot gimnastele după evoluții?; asta după ce la antrenamente le înjurau si bateau) sa te linga pe dinți ce fericit l-ai făcut.

A fost un sărut dintr-asta celebru, dar acolo ambii veneau de pe front, si semnificația era cu totul alta
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/95/Legendary_kiss_V%E2%80%93J_day_in_Times_Square_Alfred_Eisenstaedt.jpg?20120927182959 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Poate parea ironic, dar se pare ca acest sarut legendar a fost fara voia domnisoarei care s-a retras imediat ce soldatul i-a dat drumul.
Dar alea erau alte timpuri, oamenii se bucurau ca s-a terminat razboiul, altceva nu mai conta.

#48
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

View PostChayah, on 31 august 2023 - 14:16, said:

Tu așa te bucuri în viața de zi cu zi?

Doamna futurist ce spune? :huh:
Cand o sa castige futurist zi cu zi campionate d-astea, iti raspund.


De ce ai impresia ca m-ar interesa?


#49
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View PostChayah, on 31 august 2023 - 14:18, said:




Păi da, asta ziceam și eu, că se amuză la o faza penibilă, ca să ii șteargă din penibilitate.


Asta nu înseamnă însă că ei i-a plăcut și că au convins-o forțele întunericului să facă plângere :).
se amuza ca se amuza, fac misto de babalacul ala (pt ele e babalac), nu e o terapie de grup

#50
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postirina2014, on 31 august 2023 - 14:22, said:


se amuza ca se amuza, fac misto de babalacul ala (pt ele e babalac), nu e o terapie de grup



Posibil.

Dar nici asta nu înseamnă că ei i-a plăcut, nu? :)

#51
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View PostChayah, on 31 august 2023 - 13:59, said:

E f dubios clipul.
Dubios, nedubios, cel mai probabil tanti si-a schimbat parerea fiind influentata de altii.
Dupa pupic, se pare ca era prea preocupata sa sarbatoreasca castigarea turneului.

Stii cum e:
- Tu fatooo, chiar in halul asta ai ajuns? Sa te pupe oricine ....
- Eu in locul tau n-as ramane proasta, striga tare "me too".

Oricum, ma gandesc ca multi ravneau postul chelului si s-a ivit oportunitate.

Parca vad peste 10 ani o mica marturisire intrun interviu.

#52
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View PostChayah, on 31 august 2023 - 14:24, said:





Posibil.

Dar nici asta nu înseamnă că ei i-a plăcut, nu? :)
Nu am zis ca i-a placut, probabil ca nu, daca o fi bagat ea de seama in momentele alea ...

cred ca problema este daca reactia si pedeapsa sunt pe masura faptei

dpmdv, nu, este exagerat

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Totusi, de ce a pupat-o tocmai pe ea. A fost eroina meciului, capitanul echipei, a luat jucatoarea la intamplare si ea a fost norocoasa?

#54
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Irina, te referi la demisie ca pedeapsa?

Am citit acum o declarație de-ale lui:


"A fost un sărut spontan, reciproc, euforic și consimțit. Aceasta este cheia. Da, a fost consimțit", a spus Luis Rubiales, susținând că și-ar fi putut săruta fiicele în același mod"


Cică consimțit. Adică a existat un precontact, el a înțeles că fata e ok cu asta și apoi a venit contactul consimțit deci :ewwpu:. Și reciproc.
Și cică așa și-ar săruta și fiicele.
Na, ce să mai zic, poate așa e la spanioli. Pe-aici n-am văzut gesturi din astea de euforie tată-fiică.



Dacă e sa ma întrebe cineva pe mine, abia pt declarația asta ar trebui să-și dea demisia.
În loc de scuze, asta e, m-a luat valul tralala, zice că a fost consimțit, reciproc și așa mai departe.

Plus demasca plaga ce a cuprins societatea, dacă nu poate înțelege gesturi din astea inocente.

Edited by Chayah, 31 August 2023 - 14:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate