Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Cine este actorul din poza ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View Postlely, on 29 august 2023 - 10:07, said:

Uite aici unul dubios. Mi se părea răul absolut. Malefic. Un fel de Darth Vader.

Super William Smith, l-a interpretat pe Falconetti. Dupa Anton Chigurch (votat nr 1 psihopat in istoria filmului) io zic ca Falconetti este pe 2.
https://incredibilia...toria-filmului/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZY0DG8rUnCA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/alK25CQHg5M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Actoru Javier Bardem a interpretat cel mai bine rolu de psihopat din toate filmele! A fost votat de multi doctori psihiatri ca personaju Anton Chigurh e cel mai realist psihopat posibil

Nu stiu daca Javier Bardem chiar e psihopat sau e un actor incredibil de bun

Si mai sant de acord cu ceilalti useri care au zis ca Cillian Murphy are putin fata de psihopat
Fata lu Anthony Perkins nu mi se pare de psihopat, poate cand sa schimonosit in filmu Psycho sa aduca putin a psihopat la fata

Mai repede Christopher Walken are fata de psihopat! Si cre ca el chiar e in viata reala

#21
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018

View PostAutumn_Dream, on 29 august 2023 - 03:17, said:

Ce ti se pare in neregula la el? Este un actor foarte bun de telenovele. In telenovele a jucat mai mult roluri negative dar in realitate este un om foarte bun. ( a fost cel mai bun prieten al actritei Edith Gonzales, si a fost un real sprijin pentru ea cand aceasta s-a imbolnavit de cancer ovarian).

Mai ai si alte curiozitati?
Figura lui inspira rautate, ca si actorii astia sunt alesi si dupa asta. Pai si o poza neutra arata aceiasi figura. Si daca te uiti atent si pe FB, rade cam fortat sau zambeste.
Ca a fost prieten cu Edith o fi fost, dar nu stim ce era in realitate la ei acasa.

Si in seriale romanesti, ala care joaca pe golanu are figura care inspira asta. Ca nu orice actor poate juca anume rol. De ex fata de bani gata aia fitoasa avea o figura de vedeai asta de la 7 poste. Iar aia cuminte iar vedeai ca figura inspira asta.

Nu la toti dar la multi figura exprima cum esti.
Nu ai vazut "aaa asta nu e femeie de casa, se vede...". Alea mai de necasa se asociaza cu o frumusete de nota mai mare, de ce, nu stiu, e vizibil, si atitudinea.
Alta chestie, doi oameni care seamana la figura au cam acelasi caracter. Nu in toate cazurile insa dar in multe.
Eu am vazut in trei cazuri. Doi barbati si doua femei si alte doua.

#22
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
La aia cu figurile ca sa explic, e ca si cum ai doua table cu aceiasi informatie scrisa in acelasi fel, cand analizezi cum arata scrisul (fara sa cunosti literele, daca le iei ca pe un desen), vezi ca, coincid, deci scrie acelasi lucru.
Asa si figurile, exprima cam acelasi lucru daca seamana, Ca forma aia se traduce cumva asa cum si scrisul ala care nu-l cunosti inseamna clar ceva, ala care stie sa citeasca vede ce inseamna, la noi inconstientul cam citeste.
De ex o litera chinezeasca care inseamna un cuvant, si eu vad ca e acelasi de doua ori daca ma uit la poza.

Dar am zis, nu in toate cazurile este asa. Am auzit ca exista gemeni care seamana 99 % dar care au personalitati opuse. Dar cazurile astea is mai putine, regula e cealalta.

Asa e si la relatii, cum crezi ce se declanseaza atractia si dragostea aia (pe care nu o controlezi) ? Ca figura de ex a unui barbat exprima masculinitate fara sa deschida gura inconstientul stie, citeste limbajul ala, adica creierul stie ca ala e eligibil ptr perpetuare si BUM, te rupe ca sa te cuplezi cu ala/aia.

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
Minetto, aici vorbim despre filme si actori. Iar ai dat-o in psihologie.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postanndrei86, on 29 august 2023 - 09:01, said:

Ai vazut vreun interviu serios cu Rowan Atkinson?
Comportamentul lui din viata de zi cu zi nu are nici o legatura cu personajul Mr. Bean.

Cu el nu. Dar intamplator cunosc cativa actori. Si romani si straini, Pe unii chiar bine.
Si sunt asemanari cu rolurile jucate.

#25
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

View Postpateu_98, on 29 august 2023 - 19:24, said:

Actoru Javier Bardem a interpretat cel mai bine rolu de psihopat din toate filmele! A fost votat de multi doctori psihiatri ca personaju Anton Chigurh e cel mai realist psihopat posibil

Nu stiu daca Javier Bardem chiar e psihopat sau e un actor incredibil de bun



Rolul lui Anton Chigurh este rolul vietii lui, a luat si Oscar-ul pt acesta. Ca sa intre in rol si-a lasat parul sa creasca cateva luni, timp in care :"cand se intersecta cu careva pe strada, celalalt traversa pe partea ailalta." Bardem said
Rol de ciudatel are si in Skyfall 007, dar este la ani lumina fata de No country......

#26
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018

View PostAlexEn, on 30 august 2023 - 11:46, said:

Minetto, aici vorbim despre filme si actori. Iar ai dat-o in psihologie.
Ma refeream la el ca om in viata reala dat fiind ca un coleg zicea ca de ce zic ca nu ar fi un om okey actorul asta, dar ai dreptate, vb de actori aici.

Bine ca am aflat cine e, eram curios.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate