Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Diagnoza Opel Vauxhall OP-COM 120309a+131223d (2014) GB + v100219a (2010) EN portable

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danielchirita82

danielchirita82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.06.2013
Salutare,

Are cineva versiunile de OP-COM in Romana? Atasat sunt in engleza.

Le puteti atasa aici daca le aveti

Attached Files


Edited by danielchirita82, 21 August 2023 - 21:58.


#2
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
"OP-COM_Ro.zip" e versiunea 131223e.
Cealalta versiune e China Clone 08/2010 parca. Eu pe asta o folosesc, cealalta imi dadea erori. Dar poate reusesti sa folosesti fisierele din "LangData".
Stii ca daca folosesti Windows 10 trebuie sa dai disable sa driver signature enforcement, nu? https://pureinfotech...ent-windows-10/
Succes!

Attached Files


Edited by Cojocel, 22 August 2023 - 08:13.


#3
danielchirita82

danielchirita82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.06.2013
Multumesc frumos,

Am mai gasit 120309a+131223d cu drivere.

Edited by danielchirita82, 27 August 2023 - 21:51.


#4
danielchirita82

danielchirita82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.06.2013
Salutare,

Aseara am testat o Diagnoza Opel v1.99 firmware si am reusit sa instalez Driverele doar daca seteam "Disable Driver Signature Enforcement in Windows 10 / 11".
Windowsul 10 sau 11 pe care le-am testat imi vede Diagnoza ca un Serial Convertor.

Legat de softurile OP-COM, trebuie sa le incercati la rand sa vedeti cu care comunica masina. Mi-a mers cu versiunea portabila 2010.

Pe link-ul de mai jos am setat acelasi lucru acum ceva ani pentru Diagnozele VAG COM ca sa functioneze:

https://forum.softpe...-din-vcdc-1574/

Spor !!!

Attached Files



#5
danielchirita82

danielchirita82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 08.06.2013
Pentru "Disable Driver Signature Enforcement in Windows 10 / 11",indiferent daca este Windows de baza sau in Masina Virtuala se tine SHIFT apasat + Restart -> Troubleshoot-> Advanced Options -> Startup Settings -> press Restart -> apare o lista cu optiuni si se apasa F7 pentru "Disable Driver Signature Enforcement" -> Instalati Driverul normal -> Trebuie sa va apara o fereastra rosie cu avertisment -> Alegeti "Instal Anyway"...-> la final in Device Manager ar trebui sa vedeti iconita normala in USB fara semn de exclamare sau intrebare.
Windowsul 10 sau 11 pe care le-am testat imi vede Diagnoza ca un Serial Convertor.

Edited by danielchirita82, 04 October 2023 - 07:35.


#6
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
am avut 2 vectre si 3 insignii. folosesc OPcom din deceniul trecut dar la ultima Insignia B am folosit VXdiag. e mult mai complexa fata de OPcom si cu aceeasi interfata merge si TECH 2 la modelele mai vechi. am in prezent si interfata Opcom "semioficiala" de la Dr..os.

de la Opel mai am acum doar corsa electrica dar merge cu interfata de la Peugeot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate