Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Un camper, 2 Vizsle, un sofer si altele. August 2023.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Postfoxbat, on 15 august 2023 - 20:48, said:

In urmatoarea zi am plecat spre orasul antic Aphrodisias, punctul terminus al excursiei, cu o oprire
pe drum la Sardis, oras lydian important la vremea lui. Am vizitat Aphrodisias a doua zi dis-de-
dimineata, o surpriza foarte placuta : frumos amenajat, cu multa umbra si alei, explicatii detaliate
peste tot, foarte aerisit ; iar muzeul, desi mic, are o serie de exponate foarte interesante gasite pe
sit, in special fresce si statuete.

Apoi ne-am oprit la Priene (am
ratacit in legea noastra cateva ore - arata salbatic, cu coloane si ziduri raspandite pe sub copaci, cu
muntele in fundal) si apoi Miletus, care deja nu mai parea impresionant, dupa atatea ruine
frumoase.

Aphrodisia si Priene stau bine lipite de inima mea, locuri unde m-as intoarce oricand.
Aphrodisia pentru modernitatea ei (este patronata de New York University), Priene pentru surpriza descoperirii lui si pentru linistea orasului antic.

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Da, dupa ce am fost la Troia  am luat harta cu cetatile care fusesera importante si le-am luat la picior. Pardon, la roata.

#21
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

View Postfoxbat, on 15 august 2023 - 20:48, said:

si am ajuns pana in Georgia
Din ce vad pe site la BAAR ... Georgia nu face parte din "sistemul carte verde".
Din punct de vedere al asigurarii de raspundere civila auto care au fost conditiile pentru a putea intra in tara ?

Edited by adrian_r5, 21 April 2024 - 14:33.


#22
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
se face asigurarea locala - dupa ce ai intrat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate