Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Călătorie Suceava-Brasov și retur, radare

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
DanielSV1234

DanielSV1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.12.2022
Am fost impresionat de cât de mare era Biserica Neagră

Attached Files



#38
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

 DanielSV1234, on 11 august 2023 - 06:56, said:

Sincer, nu vreau sa fac 2 zile de la Suceava pana la brasov mergând cu 30 prin localitate. Astea nu sunt “românisme”. Majoritatea drumurilor, deși sunt in localitate, sunt suficient de bune sa mergi in SIGURANȚA cu 80 la ora.

Ba exact astea sunt romanismele: trafic nu inseamna doar ca tu sa fi in siguranta!!! Sunt pietoni in localitati, masini care merg mai incet, biciclete, animale care traverseaza drumurile patriei, sa nu mai spun de eventuale carute. Pe toti acesti ii pui in pericol cu condusul tau agresiv/in viteza. Cand se intampla o belea, toti se plang ca au avut ghinion, nu ca au condus neatenti, in viteza, depasiri nelegale sau la limita, cu fortarea celorlalti sa le faca loc sa revina pe banda etc.
Eu ma minunez de afirmatia: fac 2 zile de la Suceava la Brasov!!!! O simulare ViaMichelin imi da 6ore si 30 minute - 320 km de mers legal. Eu fac Buc -Viena dintr-o bucata (aproape 1100 km) si nu ma plang de trafic.

Nu vreau sa generalizez, dar ca o constatare personala am remarcat ca soferii din Moldova conduc cel mai des cu mult peste viteza legala. Asta am observat eu colindand coclaurile patriei. Probabil de aceea si E85 e cel mai periculos DN din Romania.

#39
DanielSV1234

DanielSV1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.12.2022

 bogwol, on 05 octombrie 2023 - 07:44, said:



Ba exact astea sunt romanismele: trafic nu inseamna doar ca tu sa fi in siguranta!!! Sunt pietoni in localitati, masini care merg mai incet, biciclete, animale care traverseaza drumurile patriei, sa nu mai spun de eventuale carute. Pe toti acesti ii pui in pericol cu condusul tau agresiv/in viteza. Cand se intampla o belea, toti se plang ca au avut ghinion, nu ca au condus neatenti, in viteza, depasiri nelegale sau la limita, cu fortarea celorlalti sa le faca loc sa revina pe banda etc.
Eu ma minunez de afirmatia: fac 2 zile de la Suceava la Brasov!!!! O simulare ViaMichelin imi da 6ore si 30 minute - 320 km de mers legal. Eu fac Buc -Viena dintr-o bucata (aproape 1100 km) si nu ma plang de trafic.

Nu vreau sa generalizez, dar ca o constatare personala am remarcat ca soferii din Moldova conduc cel mai des cu mult peste viteza legala. Asta am observat eu colindand coclaurile patriei. Probabil de aceea si E85 e cel mai periculos DN din Romania.

Nu ca au condus neatenti, in viteza, depasiri nelegale sau la limita, cu fortarea celorlalti sa le faca loc sa revina pe banda etc.

Neatent/depasiri la limita, depinde de persoana
N am intrat in depasiri la limita și stau cuminte când știu ca nu pot depăși, mai pe la început am avut depasiri la limita atunci când luasem permisul și ziceam ca uite ce bun șofer sunt etc
Dar in special in ultimul an și jumătate m am calmat și încerc sa merg cât mai atent, cu toate ca merg 80/90 in localitate; unde se poate și sunt atent, nu mi caut alta preocupare.

Iar legat de E85, nu neg, e periculos, dar îți trebuie și un pic de cap sa mergi acolo in siguranța
Săptămâna trecută am mers pe el, când se apropiau curbe sau zone in rampa sau panta, ma dădeam puțin mai pe dreapta ca nu se știe niciodată cine poate veni din partea opusa

Iar depășirile trebuie făcute cu cap, nu te bagi in depășirea unei mașini de pe “prima banda” când vezi ca in sens opus e o mașina care se apropie in viteza

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate