Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Exista o zeitate, dar e una malefica!

  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Nu există nicio zeitate, doar haos, probabilistică și filosofie.

#20
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,370
  • Înscris: 28.07.2008

 Vlad_22, on 28 iulie 2023 - 16:20, said:

Omul e cel mai mare dușman al omului... Simplu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Oi1rsHkpRLE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 17.08.2022

 Engineer_xxl, on 28 iulie 2023 - 15:34, said:

Oriunde citesti numarul de calamitati, dezastre, dictaturi, razboaie, foamete este exponential mai mare decat chestii de bine.

Lista poate continua... deci ce poate fi mai clar decat ca asta sa fie dovada unei forte malefice ce se joaca cu marionetele numite oameni.

tot ce ai insirat este drog fabricat si distribuit de asa zisii influenceri, de tik-tokisti si instagramisti....
Se ia bani pentru asemenea stiri....de 10 ori mai mult decat un salariu muncit......
azi vine o firma si vrea sa vanda usturoiul care i s-a adunat in magazie si imediat toata lumea vorbeste de beneficiile lui, anti cancer, abti-anti-conceptie....bun la orice.
Dar poimanine ala cu depozitul plin de ceapa vrea si el sa vanda stocul, asa ca apare in forta ca usturoiul este -sa ma scuzati - un rahat....care face cancer....ceapa este mama tuturor beneficiilor de sanatate....
Si asa ne punem pe telefoane, inebunim la cap prietenii din liste, ne punem pe deschis subiecte, pe batut apa in piua ca apoi sa vina o alta bomba....cartoful fara gluten.....categoric ca vindeca ......sterilitatea si impotenta.....!!!!

Asa ca forta malefica este doar lipsa de cunostiinte si credulitatea oamenilor.....

Edited by vio69c, 30 July 2023 - 18:44.


#22
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 18.10.2011

 Engineer_xxl, on 28 iulie 2023 - 15:34, said:

Nu sunt o persoana religioasa si nici nu cred ca am fost vreodata... dar zilele astea cu putin pre mult timp de frecat menta prin stiri si alte articole m-a lovit chestia asta din titlu.
Oriunde citesti numarul de calamitati, dezastre, dictaturi, razboaie, foamete este exponential mai mare decat chestii de bine.
- Vedem cum un singur om are puterea sa iste un razboi cu implicatii mondiale, in alte parti dictatori care nu au nici cea mai mica remuscare ca mii de oameni mor sau se omoara din cauza saraciei
- vedem cum in marile orase apar tot felul de gasti/carteluri mafiote care la fel nu par sa aibe nici cea mai mica urma de umanitate
- cutremure si secete ce omoara mii de oameni
- Organizatii "secrete" (secrete in sensul ca avem idee ca exista dar nu avem idee cine ce si cum)
- Personaje care castiga sume incredibile (fotbalisti, actori etc) intr-o lume in care colapsul financiar se manifesta odata la cativa ani si cu tot cu aceste castiguri enorme tot incearca sa faca evaziuni fiscale

Lista poate continua... deci ce poate fi mai clar decat ca asta sa fie dovada unei forte malefice ce se joaca cu marionetele numite oameni.
Si cu toate asta, in ultimele sute de ani, durata vietii, ceilalti parametri legati de sanatate, rata de alfabetizare au crescut... exponential? Posted Image

Crezi ca in istorie s-au notat toate astea, pana acum ceva sute de ani?

Cutremure ca in Turcia au mai fost, dar... de unde blocuri acum 300 sau 500 de ani? Posted Image

Quote

castiga sume incredibile


Ultimul sarac din fundul satului are acces, in virtutea asigurarii la un eco cord. Pentru asa ceva stateai la coada si un an acum 30 de ani, si trebuia sa te duci la spital de prima mana din Capitala.

Ultimul sarac are acces la condimente, la muzica, la filme, la care aveau acces regii acum un secol, daca aveau... Era un puscarias vlogger (pare om cumsecade, chiar cultivat) care isi gatea acum cateva zile cu ulei de masline - ceva ce parintii mei, oameni cu facultati grele, au prins o singura data la... 10 ani. Si comunicatiile, te chinuiai in anii 80 sa prinzi un interurban si o ora. Daca imi spuneai acum 20 de ani ca o sa am acasa 500Mbit, conexiune video, ziceam ca iti bati joc de mine, care am tras 20 de mega pe dischete (arhive de 1.44Mb). Un calculator mult mai slab decat unul pe care l-am luat eu un studentie, cu cateva salarii, il gasesti acum la gunoi...

Foarte, foarte rau o ducem...

Edited by aaaa4567, 31 July 2023 - 00:55.


#23
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
https://forum.softpe.../#entry27130621

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate