Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Bataie pe mobila stricata cu pret redus in Cluj

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 24.03.2018
De la bătaia pe tigăi la goana pentru mobilă stricată cu preț redus. Clujenii s-au călcat în picioare pentru canapele de 50 de lei. Nebunia a început încă de la deschiderea depozitului pentru cumpărători. Clujenii au făcut coadă la ușile magazinului, iar când acestea s-au deschis, cumpărătorii nu au mai ținut cont de nimic. Obiectele erau fie retururi, fie aveau mici defecte. Oamenii au cumpărat tot ce le-a picat în mână.
sursa: https://ziare.com/re...in-cluj-1815652


Eu cred ca astfel de evenimente, la tigai, shaorma, mobila, samd, ar trebui interzise sau reglementate cumva. De exemplu, cate produse ai la promotie? 100. Atunci elibereaza 100 de tichete, sau pune cu rezervare online, sau cand atingi numarul de persoane pentru care oferi promotia, pune paza sa nu mai permita altora sa se aseze la rand. Altfel vom vedea mereu situatii ca aceea de fata. In clipul postat in pagina stirii se vede cum oamenii intra taras pe sub usa, ca animalele, si incep sa alerge disperati in depozit, in timp ce angajatii care ii filmeaza rad pe seama lor. Nu e normal asa ceva.

#2
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Şah la bărboşi.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004
În alte ţări e pe rochii de mireasă. Vezi S.U.A.
Titlul e tendenţions. Mici defecte nu înseamnă mobilă stricată. Dar Pe De aLtă parte, se aruncă mobilă încă în stare bună şi nu o prea ia lumea... Deci e totul de marketing.

#3
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 05.04.2023
Cred ca e cea mai buna reclama, asta cu marfa tip ciubuc, bate orice campanie de promovare ca se duce vorba prin viu grai mult mai repede.

#4
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
Ii inteleg daca nu au bani si prind ceva la oferte ce vrei sa faca? daca nu se ingramadesc acolo nu mai prind nimic daca erau destule pentru toata lumea nu cred ca se avanta asa lumea.

Probabil sunt proprietarii de apartamentele care dau in chirie:)) molibeaza mai ieftin xD.

#5
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.08.2005
tigai, branza, astea sunt chestii ieftine si reducerea e de cateva zeci de lei
dar o canapea la 50 lei....aia chiar e reducere

puteau bine mersi sa le ia angajatii lor si apoi sa le vanda pe olx, dar asa le-au dat tuturor clientilor
in felul asta si-au facut si reclama

Edited by rexx, 16 July 2023 - 10:38.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,131
  • Înscris: 18.12.2007
In alte tari e la fel sau si mai rau.
Nu au inventat omanii reducerile.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,179
  • Înscris: 10.07.2013
Ca sa dispara astfel de imbulzeli la deschiderea magazinelor, ar trebui ca produsele promotionale sa fie distribuite pe intreg parcursul zilei si limitarea la 1 bucata de persoana. Posted Image

#8
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,780
  • Înscris: 16.08.2010
Ehei, s-a scumpit gazul... se bate lumea pe lemn de foc. Posted Image


 xmanyacs77, on 16 iulie 2023 - 10:43, said:

limitarea la 1 bucata de persoana.

"Să se dea câte o bucată, să ajungă la toată lumea"  Posted Image  Ce vremuri domle!

Edited by FreeThinker, 16 July 2023 - 10:53.


#9
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 12.08.2020
Cum??? In Cluj??? Incredibil, nu cred asa ceva. Pai nu era polul prosperitatii, bogatieii, dezvoltarii, nu se vinde acolo mp de garsoniera cu pret de lingou de aur?
Eu cred ca Clujenii si-au lut canapele moca sa aiba pe ce sta la festivaluri, sunt prea bogati ca sa duca in locuintele lor niste ciurucuri.

#10
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Saracie, inflatie. Naiba stie. Si eu ma uit la promo la mancare, nu credeam vreodata ca o sa verific cataloagele LIDL, Kaufland.
Din fericire am o situatie financiara decenta dar ete ca se simte inflatia si prefer sa ma duc sa cumpar dintr-un supermarket mare in loc sa ma duc la magazinul de cartier unde nu stiu daca sunt proaspete sau cat de scumpe sunt.

Cat despre canapele la oferta :D Asa le-am cumparat si eu, la oferta, noi de la JYSK dar tot asa era o oferta faina :D Si na, a fost bine.

#11
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,772
  • Înscris: 30.07.2008

 ManelistDeSuccesMaxim, on 16 iulie 2023 - 10:18, said:

Cred ca e cea mai buna reclama, asta cu marfa tip ciubuc, bate orice campanie de promovare ca se duce vorba prin viu grai mult mai repede.

Depinde ...nu este asa simplu precum crede lumea si cu reclamele astea. La ce a facut reclama si cui s-a adresat ? Care a fost obiectivul? ...Doar a vrut sa scape de stocurile fara miscare , parerea mea

#12
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,280
  • Înscris: 30.11.2021
Si apropo despre canapele uzate, si-au facut promo.
Si nu au platit sa scape de ele.

Zic treaba asta ca om care la renovare am schimbat mobila si descoperi ca cine este sarac, ala nu are masina sa care mobila.
Si a trebuit sa o fac cadou, sa o tai cu pendularul, ce era nelacuita... am pus pe foc.

Stateam cu un dulap ca vine o ruda, pana la urma am scos pendularul si pe bucatele, pe foc. Ca la tara mai fac tuica la cazan, treaba lor. La oras nu merge sa faci gratar cu mobila lacuita.

#13
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 05.04.2023

 superm, on 16 iulie 2023 - 11:09, said:


Decat sa platesti o sacosa de bani unei agentii de publicitate pentru expunere pe piata, mai bine pastrezi jumate de sacosa cu bani si cu cealalta jumatate faci donatii cu marfa de pe rafturi, asta e ideea.

#14
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 12.08.2020

 MindArchitect, on 16 iulie 2023 - 11:07, said:


Saracie,  


Saracie in Cluuuuj? N-are cum.

#15
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,674
  • Înscris: 16.03.2007
imbulzeala e mai faaaaainā la Clujiii. mi s-a parut ca l-am vazut pe Boc pe acolo.. mai pitic, intra printre primii pe sub usa.

Edited by laffin, 16 July 2023 - 11:28.


#16
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,780
  • Înscris: 16.08.2010
Nu era el, am auzit că i-a pus nevastă-sa cheile pe frigider și n-a putut să plece de acasă.   Posted Image

#17
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,095
  • Înscris: 17.08.2022
Nu sunt marfuri "stricate"
Sunt fie marfuri care au fost expuse in saloane cu vanzari, fie returnate, fie retrase de pe linie pentru ca au mici defecte.

Imbulzeala este de asteptat.
"Romania educata" nu a reusit dar "Romania la coada " functioneaza minunat.
Fara coada, cetateanul este derutat, neancorat neimplinit.

Era rolul celor ce au organizat vanzarea sa organizeze si ordinea
O idee era vizitarea cu o zi inainte, inscrierea marfii dorite  pe niste buletine si apoi  tragere la sorti


Dar, dece sa fie simplu si civilizat cand avem ocazia sa ne inbulzim si imbrancim si sa ne mirosim transpiratiile ? ?

Edited by vio69c, 16 July 2023 - 12:02.


#18
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 02.01.2009

 vio69c, on 16 iulie 2023 - 12:01, said:


O idee era vizitarea cu o zi inainte, inscrierea marfii dorite  pe niste buletine si apoi  tragere la sorti


Sună foarte bine în teorie, dar să-i fi văzut cum își aduceau soacra, verișorul, cățelul și purcelul să se înscrie ca să aibă mai multe șanse. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate