Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mașina noua cu cheder zgaria...

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Bataie pe mobila stricata cu pret redus in Cluj

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,094
  • Înscris: 17.08.2022

View PostOwlDoom, on 16 iulie 2023 - 12:26, said:

Sună foarte bine în teorie, dar să-i fi văzut cum își aduceau soacra, verișorul, cățelul și purcelul să se înscrie ca să aibă mai multe șanse. Posted Image

puteau sa aduca tot plutonul...biletele se trageau la sorti in interrior a doua  zi, cu usile inchise, daca catadixeau sa puna un ecran afara, bine, daca nu tot bine

#20
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,913
  • Înscris: 25.12.2016
Adica, oamenii aia au cumparat mobila nu in functie de ce aveau ei nevoie, ce se potrivea cu interiorul, ce le placea, ci in functie de ce apucau. Ok, canapea sau dulap cu 50 de lei, dar se potriveste cu ce ai deja in casa?

#21
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 09.09.2010
Poate ăia care au cumpărat au făcut-o doar pentru revânzare .

#22
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,823
  • Înscris: 09.01.2007
Intrasem ca sa scriu "fruncea", doar ca am realizat ca titlul threadului e chiar mai clickbait decat titlul articolului.
N-a fost nicio bataie, doar au alergat cativa copii sa prinda mobila la 50 de lei. Mare rahat. Si in articol scrie doar ca-i "goana" dupa chilipiruri. N-ar fi prima oara. Dar oamenii din clip chiar nu fac nimic iesit din comun. Repede cu bârfa.

#23
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015
Aoleu, în Clujul ăla super-hiper-mega civilizat? Dar cum se poate așa ceva...

#24
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007
Am si eu o canapea nefolosita, zac haine pe ea.. ocupa spatiul degeaba. E frumoasa, curata, doar praful ce s-a pus pe ea in 8 ani.  Problema e ca e greu de scos de la etaj. Cand chemi niste idioti rupti in cur sa le dai pe gratis, iti distrug juma din pereti, colturi, usi de mai mare paguba.

View PostVlad_22, on 16 iulie 2023 - 14:09, said:

Aoleu, în Clujul ăla super-hiper-mega civilizat? Dar cum se poate așa ceva...
s-a inventat autocarele. Si la Dragnea veneau unii in cearsafuri albe sa il sustina la mitinguri.

View PostTehCube, on 16 iulie 2023 - 13:42, said:

Intrasem ca sa scriu "fruncea", doar ca am realizat ca titlul threadului e chiar mai clickbait decat titlul articolului.
N-a fost nicio bataie, doar au alergat cativa copii sa prinda mobila la 50 de lei. Mare rahat. Si in articol scrie doar ca-i "goana" dupa chilipiruri. N-ar fi prima oara. Dar oamenii din clip chiar nu fac nimic iesit din comun. Repede cu bârfa.
io zic sa dam report initiatorului.

View Postlaffin, on 16 iulie 2023 - 11:28, said:

imbulzeala e mai faaaaainā la Clujiii. mi s-a parut ca l-am vazut pe Boc pe acolo.. mai pitic, intra printre primii pe sub usa.
si la timisoara este un smecheras care a facut o cosmelie cu burgeri, in loc de hot-dog e bull-dog. Chestia e ca sunt cei mai scumpi burgeri din vestul tarii.  Si ce crezi ca a facut nebunu?

A trimis sms la toata baza de date cu clientela, de la toti care au comandat pizza sau orice chestie de la afacerile lui..

[ https://i.postimg.cc/90NqDpSY/Screenshot-20230716-155316-Messages.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

S-a dus lumea de parca era pe gratis.. dar era pe bani..

#25
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 12.08.2020

View Postnico99900, on 16 iulie 2023 - 13:26, said:

Poate ăia care au cumpărat au făcut-o doar pentru revânzare .

Cu siguranta este ceva de genul, au luat raciul, merg cu el la festivaluri, sa aiba pe ce sta, apoi il vand ca putin utilizat pe olx. Nu degeaba sunt  clujeni, ii duce capul, mai incet, dar ii duce.

#26
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022
Pai Clujul parca era buricul prosperitatii din Romania, unde fiecare clujean castiga de la 1000 euro in sus.

Daca era la Vaslui mai intelegeam.
Dar la Cluj

#27
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 12.08.2020
Pai e la Cluj, dar aia nu-s clujeni, sunt vasluieni sub acoperire, cred ca si de prin Dorohoi erau pe acolo, dar nu clujeni, n-are cum.

#28
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015
Dincolo de glumițe, o fi peste media orașelor românești, să spunem, dar eu l-am văzut mai pe îndelete de vreo 2 ori și am trecut prin el, în tranzit de alte câteva ori, măcar, în ani diferiți. S-a dezvoltat orașul lejer în ultimul deceniu-deceniu și ceva, dar nu m-a dat pe spate niciodată. Deci, e și mult PR.

Stai să apară colegul utopium să ne spună mai bine ce și cum.

Edited by Vlad_22, 16 July 2023 - 17:31.


#29
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,168
  • Înscris: 07.11.2006

View PostGhibos, on 16 iulie 2023 - 10:08, said:

Nu e normal asa ceva.

Indraznesti sa insinuezi ca ar trebui ingraditata libera initiativa? Ca ar trebui alterat spiritul antreprenorial?
Ce-s apucaturile astea?
Posted Image Posted Image Posted Image

#30
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 24.02.2017

View PostAlexEn, on 16 iulie 2023 - 10:37, said:

In alte tari e la fel sau si mai rau.
Nu au inventat romanii reducerile.


Corect insa noua ne place sa aruncam cu rahat in propriul popor. Asa a fost dintotdeauna si asa va fi si in viitor.

Edited by Bogotta, 17 July 2023 - 10:42.


#31
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,941
  • Înscris: 15.06.2007

View PostVlad_22, on 16 iulie 2023 - 17:30, said:

Dincolo de glumițe, o fi peste media orașelor românești, să spunem, dar eu l-am văzut mai pe îndelete de vreo 2 ori și am trecut prin el, în tranzit de alte câteva ori, măcar, în ani diferiți. S-a dezvoltat orașul lejer în ultimul deceniu-deceniu și ceva, dar nu m-a dat pe spate niciodată. Deci, e și mult PR.

Stai să apară colegul utopium să ne spună mai bine ce și cum.
filmul Kind reminder este o radiografie amuzanta a situatiei.

#32
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,516
  • Înscris: 10.08.2005

View Postvio69c, on 16 iulie 2023 - 12:01, said:

Nu sunt marfuri "stricate"
Sunt fie marfuri care au fost expuse in saloane cu vanzari, fie returnate, fie retrase de pe linie pentru ca au mici defecte.

Imbulzeala este de asteptat.
"Romania educata" nu a reusit dar "Romania la coada " functioneaza minunat.
Fara coada, cetateanul este derutat, neancorat neimplinit.

Era rolul celor ce au organizat vanzarea sa organizeze si ordinea
O idee era vizitarea cu o zi inainte, inscrierea marfii dorite  pe niste buletine si apoi  tragere la sorti


Dar, dece sa fie simplu si civilizat cand avem ocazia sa ne inbulzim si imbrancim si sa ne mirosim transpiratiile ? ?
Pai cum altfel sa stii ca un produs are vanzare daca nu e coada la el?

#33
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,094
  • Înscris: 17.08.2022

View PostMarianG, on 17 iulie 2023 - 12:19, said:

Pai cum altfel sa stii ca un produs are vanzare daca nu e coada la el?

Eu nu au fost la Cluj....
Dar inteleg ca nu e vorba de coada sau simpla imbulzeala.
inteleg imbranceli, haos, bataie, sarit peste lucruri sa apuce ceva

#34
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,176
  • Înscris: 04.03.2014
Vazand video din siteul initial lumea rade, se distreaza... Deci why not?  Daca se intampla accidente magazinul/organizatorii raspund dpdv legal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate