Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Recomandare adapator carucior Jolie

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Buna,

Avem un bebelica pe drum, mai 4 saptamani, asa ca incet incet ne pregatim sa luam toate cele, am ajuns la carucior, noi suntem o familie mai maricica si am primit de la verisoara mea un landou si o scoica noi pentru ca copilul ei nu le-a folosit dar a pastrat cariuciorul, asa ca noi am cumparat caruciorul, nu ne-a trecut prin minte sa verificam scoica si landoul daca se potrivesc ca dupa 3 saptamani sa despachetam si noi coletul sa vedem caruciorul(noi deja il stiam pentru ca-l vasuzem la ea ) de aia nu prea eram curios, dar surpriza, ea ne-a trimis de fapt altceva, mai exact ea are cariucior  JOIE Chrome  (asta am aflat noi ulterior dupa ce ne-am documentat) iar noi am cumparat Joie  versatrax E, daca le pui una langa alta aproape ca seamana.

Problema incepe aici, scoica se potriveste la caruciorul pe care l-am cumparat noi, dar landoul are prindel total diferite, adica nu se potriveste deloc, ma intreb daca mai exista vreo sansa sa-l punem la carciorul nostru, ceva adapatoare, sau tre' sa ne luam gandul si sa cumparm landou.

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 01.12.2018

View PostCalypsso, on 13 iulie 2023 - 19:17, said:

asa ca noi am cumparat caruciorul,
Documentati-va, poate ca puteti face retur.

#3
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Tie iti lipsesc acei 2 suporti cu care se fixeaza landoul pe baza. Vezi aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HZB_lVeyUHw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (la 1:20)

Vorbeste cu verisoara ta, poate are acei suporti. Daca nu-i are, poate gasesti de cumparat la importator.

Sau, daca zici ca scoica se potriveste, sa nu fie suportii deja fixati in scoica. Incearca sa ii scoti din scoica ca sa ii pui pe baza.

Edited by bogdan_o, 13 July 2023 - 22:07.


#4
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009

View Postbogdan_o, on 13 iulie 2023 - 21:59, said:

Salut

Tie iti lipsesc acei 2 suporti cu care se fixeaza landoul pe baza. Vezi aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HZB_lVeyUHw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (la 1:20)

Vorbeste cu verisoara ta, poate are acei suporti. Daca nu-i are, poate gasesti de cumparat la importator.

Sau, daca zici ca scoica se potriveste, sa nu fie suportii deja fixati in scoica. Incearca sa ii scoti din scoica ca sa ii pui pe baza.

Nu are nicio treaba, acei adaptori care zici tu sunt doar pentru scoica, daca te uiti pune landoul fara niciun adaptor.

Am renuntat, am sa cumpar alt landou din pacate ca alta solutie nu am.

#5
cornek

cornek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 05.11.2009
Salut, eu zic sa cumperi adaptoare care sa se potriveasca la landoul modelului tau. Daca scoica intra ar trebui sa intre si landoul cu adaptoare speciale pt el.
Adaptoarele ocupa mai putin spatiu ca un landou nou.
Succes!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate